Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

3 lipca 2017 r.
15:26

Nowe kierunki studiów na lubelskich uczelniach. Np. o zarządzaniu parafią

0 11 A A
Jednym z nowych kierunków studiów podyplomowych na KUL są Standardy i dobre praktyki w zarządzaniu parafią
Jednym z nowych kierunków studiów podyplomowych na KUL są Standardy i dobre praktyki w zarządzaniu parafią (fot. Maciej Kaczanowski/Archiwum)

Standardy i dobre praktyki w zarządzaniu parafią - to nowy kierunek studiów podyplomowych w Katolickim Uniwersytecie Lubelskiem, który kierowany jest nie tylko do księży i zakonników. KUL i inne lubelskie uczelnie mają znacznie więcej nowych propozycji dla osób, które chcą dalej się uczyć

Inicjatorką opracowania programu studiów podyplomowych w zakresie standardów i dobrych praktyk w zarządzaniu parafią była pani profesor Helena Żukowska - informuje dr Anna Pilarczyk z Instytut Ekonomii i Zarządzania KUL. - Zarządzanie jest dyscypliną nauki, którą można uznać za uniwersalną ze względu na związek z ważnymi dziedzinami życia i koniecznością odpowiedniego gospodarowania ograniczonymi zasobami. Ciągły rozwój nowych technologii, zmiany regulacji prawnych, konieczność pozyskiwania środków finansowych wymuszają na osobach duchownych i świeckich poszerzanie wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania lokalną wspólnotą parafialną.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 lipca 2017 o 10:20
ile mielibyśmy powołań gdyby każdego alumna poddać sterylizacji ?
Avatar
Gość / 4 lipca 2017 o 07:29
Chyba popuściłem gów.em !!!!!
Avatar
rt / 3 lipca 2017 o 22:15
niezły ubaw,lekarzu lecz sie sam.KUL niech nauczy sie sam zarzadzać sobą bo wszystkie rzeczy ,które były dobre sie rozwaliło.
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 21:53
Kolejne tworki, gównokierunki "naukowe". Wywalić wszystkie te pseudo-uczelnie (przetrzymalnie pociotek) z centrum miasta! !!
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 19:08
zarządzanie to nauka ? dobre :)
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 18:50
KUL LEPIEJ NIECH OTWORZY KIERUNEK -BADANIA PSYCHIATRYCZNE KSIĘŻY- ORAZ LECZENIE DEWIANTÓW.JESTEM ZA LIKWIDACJĄ KONKORDATU.KOŚCIÓŁ KATOLICKI W POLSCE TO PATOLOGIA BUDŻETU NARODOWEGO.
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 18:50
Perspektywiczny kierunek... zwłaszcza dla paneniek... no, chyba, że proboszczunio gustuje w chłopczykach...
Avatar
beka z KUL-u / 3 lipca 2017 o 17:42
KUL co kilka lat otwiera nowe kierunki a pozniej je zamyka... to zarzadzanie parafia zamkna po kilku latach podobnie jak inne dziwolagi, pamietam 10 lat temu mieli kierunek " nauki o rodzinie" na wydz. teologii- czyli takie niewiadomo co- troche psychologii, troche padogogiki, troche teologii , absolwenentki albo wyszły BOGATO za maz albo pojechaly na zmywak bo  nawet nie byly katechetkami , kierunek po prau latach zamkneli:) bezpiecznestwo narodowe kolejny dziwolog, pracowalem przez moment w call centerw lublinie z abolwentami tego kierunku- powiedzili wprost- pracy po tym szajsie nie ma:)lPO RETORYCE STOSOWANEJ I SOCJOLOGIACH tez ludzie podaja majtki w sklpeach albo sa zmywaku jelsi nie maja zanjomosci  dajcei spokoj z tym KUL-em, polowa kierunkow z tej uczelni to strata czasu o ile nie macie znajomosci - albo idzcie na pozadnej studia na pozadnej uczelni albo wybierzcie kierunki IT a jak jestescie mnie zdolni lepiej zainwestowac w kurs fryzjerski albo zrobic licencje spawacza, hydraulika lub uczysc sie jezykow i zostac stewardessa po co wam te badziewne studia. STRATA CZASU !
KUL co kilka lat otwiera nowe kierunki a pozniej je zamyka... to zarzadzanie parafia zamkna po kilku latach podobnie jak inne dziwolagi, pamietam 10 lat temu mieli kierunek " nauki o rodzinie" na wydz. teologii- czyli takie niewiadomo co- troche psychologii, troche padogogiki, troche teologii , absolwenentki albo wyszły BOGATO za maz albo pojechaly na zmywak bo  nawet nie byly katechetkami , kierunek po prau latach zamkneli:) bezpiecznestwo narodowe kolejny dziwolog, pracowalem przez moment w call centerw lublinie z abolwentami teg... rozwiń
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 17:27
o kulwa ale kierunek !zawsze widziałem potencjał w tej uczelni,własnie sie objawieł hehe
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 16:08
Juz niedługo potrzebni będą specjaliści ds. wygaszania parafii.
Avatar
Gość / 4 lipca 2017 o 10:20
ile mielibyśmy powołań gdyby każdego alumna poddać sterylizacji ?
Avatar
Gość / 4 lipca 2017 o 07:29
Chyba popuściłem gów.em !!!!!
Avatar
rt / 3 lipca 2017 o 22:15
niezły ubaw,lekarzu lecz sie sam.KUL niech nauczy sie sam zarzadzać sobą bo wszystkie rzeczy ,które były dobre sie rozwaliło.
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 21:53
Kolejne tworki, gównokierunki "naukowe". Wywalić wszystkie te pseudo-uczelnie (przetrzymalnie pociotek) z centrum miasta! !!
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 19:08
zarządzanie to nauka ? dobre :)
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 18:50
KUL LEPIEJ NIECH OTWORZY KIERUNEK -BADANIA PSYCHIATRYCZNE KSIĘŻY- ORAZ LECZENIE DEWIANTÓW.JESTEM ZA LIKWIDACJĄ KONKORDATU.KOŚCIÓŁ KATOLICKI W POLSCE TO PATOLOGIA BUDŻETU NARODOWEGO.
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 18:50
Perspektywiczny kierunek... zwłaszcza dla paneniek... no, chyba, że proboszczunio gustuje w chłopczykach...
Avatar
beka z KUL-u / 3 lipca 2017 o 17:42
KUL co kilka lat otwiera nowe kierunki a pozniej je zamyka... to zarzadzanie parafia zamkna po kilku latach podobnie jak inne dziwolagi, pamietam 10 lat temu mieli kierunek " nauki o rodzinie" na wydz. teologii- czyli takie niewiadomo co- troche psychologii, troche padogogiki, troche teologii , absolwenentki albo wyszły BOGATO za maz albo pojechaly na zmywak bo  nawet nie byly katechetkami , kierunek po prau latach zamkneli:) bezpiecznestwo narodowe kolejny dziwolog, pracowalem przez moment w call centerw lublinie z abolwentami tego kierunku- powiedzili wprost- pracy po tym szajsie nie ma:)lPO RETORYCE STOSOWANEJ I SOCJOLOGIACH tez ludzie podaja majtki w sklpeach albo sa zmywaku jelsi nie maja zanjomosci  dajcei spokoj z tym KUL-em, polowa kierunkow z tej uczelni to strata czasu o ile nie macie znajomosci - albo idzcie na pozadnej studia na pozadnej uczelni albo wybierzcie kierunki IT a jak jestescie mnie zdolni lepiej zainwestowac w kurs fryzjerski albo zrobic licencje spawacza, hydraulika lub uczysc sie jezykow i zostac stewardessa po co wam te badziewne studia. STRATA CZASU !
KUL co kilka lat otwiera nowe kierunki a pozniej je zamyka... to zarzadzanie parafia zamkna po kilku latach podobnie jak inne dziwolagi, pamietam 10 lat temu mieli kierunek " nauki o rodzinie" na wydz. teologii- czyli takie niewiadomo co- troche psychologii, troche padogogiki, troche teologii , absolwenentki albo wyszły BOGATO za maz albo pojechaly na zmywak bo  nawet nie byly katechetkami , kierunek po prau latach zamkneli:) bezpiecznestwo narodowe kolejny dziwolog, pracowalem przez moment w call centerw lublinie z abolwentami teg... rozwiń
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 17:27
o kulwa ale kierunek !zawsze widziałem potencjał w tej uczelni,własnie sie objawieł hehe
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 16:08
Juz niedługo potrzebni będą specjaliści ds. wygaszania parafii.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program]
24 maja 2018, 18:00
galeria

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program] 3 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek rozpoczynają się KULturalia, czyli Dni Kultury Studenckiej w Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zaplanowano dwa dni koncertów na pl. Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur.

Nikt nie chce postawić słupków w centrum Lublina. Problemy także z innymi inwestycjami

Nikt nie chce postawić słupków w centrum Lublina. Problemy także z innymi inwestycjami 1 4

Pod znakiem zapytania stanął montaż słupków uniemożliwiających nielegalne parkowanie na śródmiejskich chodnikach. Nikt nie chce wziąć tego zlecenia. Drogowcy mają też spory problem z remontami osiedlowych uliczek, m.in. na Czubach i Czechowie

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania 0 0

56-letni mężczyzna spadł z rusztowania w trakcie prac przy remoncie stadionu w Janowie Lubelskim.

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę
ZDJĘCIA
galeria

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę 1 4

17-letnia rowerzystka trafiła do szpitala, po tym jak na lokalnej drodze potrącił ją samochód.

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku 1 1

Dzisiaj o godzinie 19 w Lublinie odbędzie się finał Srebrnego Kasku. Czterech najlepszych zawodników oraz jeden wybrany przez Główną Komisję Sportu Żużlowego wezmą udział w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem 26 1

Baseball Ravens Lublin zaliczyli fantastyczny początek sezonu w Bałtyckiej Lidze Baseballu. Popularne Kruki po trzech weekendach przewodzą całej stawce

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi
wiersze między newsami

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi 0 1

Na początek dnia, trzy linijki orientu. XVII wiecznemu japońskiemu poecie zen Matsuo Basho tyle wystarczy by opowiedzieć całą historię

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy?

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy? 49 18

Liczba wolnych miejsc pracy w przedsiębiorstwa z województwa lubelskiego tylko w ciągu ostatniego roku zwiększyła się o niemal 70 procent. Najtrudniej o fachowca jest w branży budowlanej i przemyśle. Potrzebni są także kierowcy i magazynierzy

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej?

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej? 2 10

Platforma nie ujawnia żadnych nazwisk, ale poseł Stanisław Żmijan przyznaje, że najchętniej w wyborach na prezydenta Białej Podlaskiej poparłby kobietę