Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

6 maja 2011 r.
15:26
Edytuj ten wpis

Poparzeni Kawą Trzy po trzy

Autor: Zdjęcie autora joan
0 1 A A
Zespół Poparzeni Kawą Trzy <br />
powstał w 2005 roku. Skład kapeli tworzą: Wojciech Jagielski, Roman Osic
Zespół Poparzeni Kawą Trzy
powstał w 2005 roku. Skład kapeli tworzą: Wojciech Jagielski, Roman Osic

Dziennikarze, organista i biznesmen. Jest ich siedmiu. Co może wyjść z takiego połączenia? Nietuzinkowy zespół muzyczny. Po koncercie w klubie Graffiti opowiedzieli nam o historii zespołu, planach na przyszłość... i o męskiej części ciała.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Jak się zaczęła wasza przygoda z muzyką i co tak naprawdę was "poparzyło”?

Wojtek Jagielski: Kawa.

Roman Osica: Co nas poparzyło? Hmm... Przeszłość kazała nam grać. Każdy z nas grał w różnych kapelach dawno temu. Innymi sprawami, czyli dziennikarstwem, zaczęliśmy się zajmować trochę później. Wojtek Jagielski za czasów "starego” Jarocina grał m.in. w zespole Kosmetyki Mrs. Pinki. Grał, oczywiście, na bębnach, ale nieudolnie mu to szło... "Gierszu” grał w takim zespole, którego nazwy nie pamiętam.

Mariusz Gierszewski: To był zespół Afera. Potem była jeszcze Młoda Foka.

RO: W ogóle nie dało się tego słuchać

MG: Nieprawda. To był pierwszy w Warszawie zespół, który kopiował Red Hot Chili Peppers w 1991 roku.

RO: No dobra, ale potem nie dało się już tego słuchać. Krzysiek Zasada grał w pierwszych składach u Kasi Kowalskiej. Z kolei Marian Hilla skończył w Bydgoszczy obój na akademii muzycznej.

Marian Hilla: Skończyłem obój, ale gram na saksofonie.

RO: Krzysiek Tomaszewski to organista z kościoła na Bielanach. Jako jedyny potrafi jednocześnie zagrać na organach i na trąbce. Jest nawet taki film na portalu youtube.com, na którym to widać. (Film nazywa się "Mistrz Gra Na Organach i Gra na Trąbce” – przyp. red.)
Krzysiek Tomaszewski: Eeee, nie wiem kto go tam zamieścił.

RO: Zapomniałbym o sobie. Grałem szanty. Ciężko mi się do tego przyznać, ale, niestety, tak było. To była masakra. Kiedyś mówiliśmy, że to folk irlandzki, ale tak naprawdę sprowadzało się to do czegoś w stylu: "hej, morze...”.

KT: Najlepsze jest to, że on nienawidzi morza i jeździ zawsze w góry.

RO: I tak to właśnie z nami było. Każdego ciągnęło jakoś do muzyki, więc założyliśmy zespół. Często się spotykaliśmy w tych samych miejscach. Szliśmy na te same konferencje prasowe. Siłą rzeczy staliśmy się kumplami.
• Udało się Wam zaprzyjaźnić, mimo że pracujecie w konkurencyjnych stacjach radiowych.

RO: Ludziom wydaje się dziwne to, że Mariusz Gierszewski, który się zajmuje tematami śledczymi w Radiu Zet, kumpluje się z Romanem Osicą, który zajmuje się tematami śledczymi w RMF FM.

MG: Jak jesteśmy na próbie i Romek ma jakiegoś newsa, to wychodzi z próby, by zadzwonić na zewnątrz. Każdy to szanuje, jeśli to jest jego news i jego temat, to ja się nie wcinam.

RO: Nie ma między nami rywalizacji.

MG: W zespole jest podobnie. Marian chciał grać na perkusji, ale Wojtek był pierwszy.

• Skąd wzięła się nazwa zespołu?

WJ: Tak na serio, to trzeba się zastanowić, co ta nazwa oznacza. Ja nie mam pojęcia.

KT: Mamy skrót PK3. Wybraliśmy taką nazwę, bo PKS jest już zajęty.

MH: Pierwotnie mieliśmy się nazywać "Co trzeci szparag pusty”. Została nam w nazwie tylko liczba trzy.

MG: To miało być coś a la Monty Python.
• Kazaliście dość długo czekać na swoją płytę. Skąd pomysł na płytę? (Płyta nosi tytuł "Musculus cremaster” – łac. termin określający mięsień dźwigacz jądra).

RO: Dłużyła nam się podróż, a Wojtek, nasz niedoszły lekarz, zaczął nam opowiadać różne historyjki z czasów, kiedy studiował medycynę. Jechaliśmy z Krynicy, przez górskie serpentyny, a Wojtek opowiadał nam to, co każdy z nas powinien wiedzieć.

WJ: Czyli o mięśniu, który dźwiga jądra. Zgodziliśmy się, że tak powinna się nazywać nasza pierwsza płyta, bo jesteśmy jak ten mięsień.

MH: Teksty wyszły spod pióra jednego z najlepszych tekściarzy w Polsce, Rafała Bryndala, który jest naszym ósmym nieformalnym członkiem zespołu. On, tak jak i my, był zafascynowany twórczością Sergieja Sznurowa i postanowił coś w podobnym klimacie napisać. Wydaje nam się, że znakomicie mu się to udało. Muzyka to przede wszystkim Krzysiek Zasada. On przynosi pomysły, nad którymi wspólnie pracujemy.

• Macie bardzo rozbudowaną sekcję dętą. Skąd pomysł na taką formę prezentacji?

MH: Sekcja dęta to wynik naszej fascynacji zespołem Leningrad, kultowej grupy z Rosji z Sergiejem Sznurowem na czele. Postanowiliśmy przenieść to na nasz rynek. Początkowo były to dwa saksofony – sopranowy i tenorowy, później dołączyły: trąbka, tuba i puzon. Sekcja jest trochę inaczej wykorzystywana niż w innych zespołach mających w szeregach dęciaki, tzn. gramy bardziej z przodu. To daje bardzo ciekawy efekt.

• Podobno po waszych koncertach rozpadają się inne kapele?

WJ: Uważamy, że są to pomówienia, chociaż fakty temu przeczą. Po tym jak zagraliśmy przed zespołami 5'nizza i Leningrad, ich składy się rozpadły.

RO: Leningrad, na szczęście, już się reaktywował

MH: Ale nie rozmawialiśmy z nimi przez pół roku.

WJ: Niedługo będziemy grać przed Edytą Górniak i Urszulą...

• Jakie macie plany muzyczne?

MH: Rozpoczęliśmy pracę nad nowym materiałem. Pierwsze dwa numery gramy już na koncertach. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku uda nam się wejść do studia. Kto to wie, może na koniec roku wydać kolejny album?

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna wraca z punktem po meczu walki w Katowicach

Górnik Łęczna wraca z punktem po meczu walki w Katowicach

W meczu kończącym 29. kolejkę Fortuna I Ligi Górnik Łęczna zremisował bezbramkowo w Katowicach z tamtejszym GKS. Zielono-czarni tym samym wypadli poza strefę barażową, ale różnice punktowe w tabeli są tak znikome, że wciąż mają szansę na znalezienie się w barażach o PKO BP Ekstraklasę

Złoto Adeli Piskorskiej, dyskwalifikacja Laury Bernat i ciekawy I dzień pływackich MP w Lublinie
galeria

Złoto Adeli Piskorskiej, dyskwalifikacja Laury Bernat i ciekawy I dzień pływackich MP w Lublinie

W czwartek na Aqua Lublin wystartowały Mistrzostwa Polski w kategorii open i młodzieżowców (19-23 lata). Dla naszych zawodników, to ostatnia szansa, żeby wywalczyć bilet na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Pierwszego dnia AZS UMCS wywalczył cztery medale. Złoto zdobyła chociażby Adela Piskorska.

Bogdanka Arka wygrała w Bielsku-Białej. Decydujące starcie o finał w Chełmie

Bogdanka Arka wygrała w Bielsku-Białej. Decydujące starcie o finał w Chełmie

W drugim meczu półfinałowym fazy play-off Bogdanka Arka pokonała na wyjeździe BBTS Bielsko-Biała. Decydujące spotkanie zostanie rozegrane w sobotę w Chełmie.

Boskie Buenos. Koncert Dmiana Ukeje
28 kwietnia 2024, 20:00

Boskie Buenos. Koncert Dmiana Ukeje

W swoim ostatnim - jak dotąd - scenicznym wcieleniu, Damian Ukeje podzieli się z nami autorską interpretacją muzyki zespołu Maanam. Koncert już w najbliższą niedzielę (28 kwietnia) w Fabryce Kultury Zgrzyt.

Znowu brak skuteczności i proste błędy. Motor zgubił punkty w meczu z Chrobrym Głogów [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Znowu brak skuteczności i proste błędy. Motor zgubił punkty w meczu z Chrobrym Głogów [zdjęcia, wideo]

Niestety, po raz kolejny można o występie Motoru napisać to samo – niewykorzystane sytuacje i błędy w defensywie. W czwartkowy wieczór drużyna Mateusza Stolarskiego prowadziła z Chrobrym Głogów 1:0, ale musiała się zadowolić remisem.

Polała się krew. I to kilkanaście litrów
Patronat Dziennika Wschodniego
galeria

Polała się krew. I to kilkanaście litrów

Za nami Wampiriada, czyli akcja Niezależnego Zrzeszenia Studentów UMCS i RCKiK. Przez dwa dni, kilkadziesiąt osób honorowo oddało swoją krew.

Nowa do kolekcji. Srebrna moneta na 100 lat złotego
galeria

Nowa do kolekcji. Srebrna moneta na 100 lat złotego

Narodowy Bank Polski wyemitował srebrne monety, upamiętniające wprowadzenie w 1924 roku waluty odrodzonego państwa polskiego. Setna rocznica złotego w obiegu jest nie lada gratką dla kolekcjonerów. W czwartek stali od wczesnego rana w kolejkach, aby pieniądz kupić.

Agata Fisz jedynką na lubelskiej liście Lewicy do Europarlamentu. PiS postawi na Kamińskiego czy Czarnka?

Agata Fisz jedynką na lubelskiej liście Lewicy do Europarlamentu. PiS postawi na Kamińskiego czy Czarnka?

Agata Fisz otworzy lubelską listę Lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Znamy także nazwiska liderów dwóch innych ugrupowań w regionie, które wystawią swoich kandydatów. "Jedynką" Koalicji Obywatelskiej będzie posłanka Marta Wcisło, a Konfederacji były europoseł Mirosław Piotrowski.

Krzyż pański z takim synem. Wyzywał matkę, groził, że spali jej dom

Krzyż pański z takim synem. Wyzywał matkę, groził, że spali jej dom

To nie była pierwsza taka awantura, ale tym razem matka nie wytrzymała. Wezwała policję do wyrodnego syna. 27-latek został aresztowany.

Zbigniew Stopa nowym prezesem LW Bogdanka

Zbigniew Stopa nowym prezesem LW Bogdanka

Od 1 maja nowym prezesa zarządu LW Bogdanka będzie Zbigniew Stopa. Jego zastępcą ds. produkcji zostanie Bartosz Rożnawski, a Sławomir Krenczyk będzie wiceprezesem ds. rozwoju.

Kandydaci KO z Lubelskiego. Jedynką Marta Wcisło, dwójką Krzysztof Grabczuk. Kto jeszcze do Europarlamentu?
Wideo

Kandydaci KO z Lubelskiego. Jedynką Marta Wcisło, dwójką Krzysztof Grabczuk. Kto jeszcze do Europarlamentu?

9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Wiemy, już kto będzie kandydował z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 8, obejmującym województwo lubelskie. Czołowych pięć miejsc zajęli obecni parlamentarzyści. Jedynką będzie Marta Wcisło, a dwójką Krzysztof Grabczuk. Na kolejnych pozycjach znaleźli się: Małgorzata Gromadzka, Michał Krawczyk i Krzysztof Bojarski.

Bawimy się z „lokomotywami" Funduszy Europejskich

Bawimy się z „lokomotywami" Funduszy Europejskich

W związku z obchodami 20 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie we współpracy z beneficjentami Funduszy Europejskich przygotował szereg atrakcji. Ich kulminacją będą zaplanowane na 10 i 11 maja br. Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE). Już teraz zachęcamy jednak do skorzystania z propozycji przygotowanych przez tzw. „Lokomotywy Funduszy Europejskich”.

Gdzie jest Krzysztof Chabros? Wyjechał z domu rowerem i przepadł

Gdzie jest Krzysztof Chabros? Wyjechał z domu rowerem i przepadł

Od poniedziałku nikt z bliskich nie miał z nim kontaktu. Trwają poszukiwania zaginionego 61-latka z gminy Końskowola.

Spuścił z cysterny już 115 litrów paliwa. I wtedy przyszli SOK-iści

Spuścił z cysterny już 115 litrów paliwa. I wtedy przyszli SOK-iści

Była informacja, a zaraz po tym błyskawiczna reakcja. Dzięki temu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei na gorącym uczynku zatrzymali złodzieja paliwa. 59-latek spuścił z cysterny ok. 115 litrów.

Utrudnienia przy ul. Zawadówka. Rusza przebudowa ulicy

Utrudnienia przy ul. Zawadówka. Rusza przebudowa ulicy

Od dzisiaj (25 kwietnia ) kierowcy w Chełmie muszą baczniej uważać przy ul. Zawadówka w Chełmie. W tym miejscu z uwagi na rozpoczęcie prac związanych z przebudową ulicy spotkają się ze sporymi utrudnieniami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium