czwartek, 25 maja 2017 r.

Magazyn

Rodzinna Europa

Dodano: 3 kwietnia 2003, 15:44Europe 4 Family, czyli „Europa dla rodziny” to hasło zaproponowane przez European Youth Aliance, z którym młodzi ludzie będą zmierzać różnymi drogami, pieszo bądź na rowerach, do Brukseli w 2004 roku.
Przyszły rok będzie obchodzony jako dekada Międzynarodowego Roku Rodziny. Dla niektórych państw, to także czas rozszerzenia Unii Europejskiej. To także czas wyborów do parlamentu europejskiego, a dla młodzieży z nowych krajów członkowskich doskonała okazja, by poznawać instytucje unii i przedstawiać im własne propozycje.
Projekt „Europe 4 Family” ma na celu podkreślenie wagi i roli rodziny, promocję zdrowego modelu życia, ma wzmocnić współpracę pomiędzy młodzieżą z różnych krajów i promować „nową kulturę życia”.
Na przełomie lata i jesieni młodzież z czterech stron Europy podąży na rowerach do Brukseli, by tam w Parlamencie Europejskim przedstawić postulaty i propozycje legislacyjne, mające na celu uczynienie Europy bardziej przyjaznej rodzinie. Na poszczególnych trasach organizowane będą różnorodne działania – konferencje, odczyty, wystawy, koncerty, przedstawienia teatralne, happeningi, poprzez które idee prorodzinne.
Koordynatorem projektu jest European Youth Alliance. Do organizacji włączają się podmioty będące w aliansie z EYA bądź zaprzyjaźnione (w Lublinie Stowarzyszenie Novo Millennio i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży). Uczestnikami marszu będą młodzi Europejczycy nie tylko z krajów należących do UE.
Wyznaczono 4 główne trasy: Iberyjską, Północną, Południową i Bałtycką, która rozpoczynać się będzie w Lublinie. Dalej będzie wiodła przez m.in. przez Warszawę, w której dołączy młodzież z Litwy. Kolejne etapy to Płock, Włocławek, Gniezno, Poznań i Słubice gdzie młodzi dołączą do niemieckich cyklistów. Czas trasy przejścia nie powinien przekroczyć 35 dni (w Polsce 12 dni). Polski marsz rozpocznie się w pierwszej połowie sierpnia 2004 r.
*
Zainteresowani mogą uzyskać więcej informacji u Jarosława Pichli i Edyty Gospodarek ze Stowarzyszenia Novo Millennio, tel. (0-81) 532 21 35.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24