środa, 24 stycznia 2018 r.

Magazyn

Rodzinna Europa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 kwietnia 2003, 15:44Europe 4 Family, czyli „Europa dla rodziny” to hasło zaproponowane przez European Youth Aliance, z którym młodzi ludzie będą zmierzać różnymi drogami, pieszo bądź na rowerach, do Brukseli w 2004 roku.
Przyszły rok będzie obchodzony jako dekada Międzynarodowego Roku Rodziny. Dla niektórych państw, to także czas rozszerzenia Unii Europejskiej. To także czas wyborów do parlamentu europejskiego, a dla młodzieży z nowych krajów członkowskich doskonała okazja, by poznawać instytucje unii i przedstawiać im własne propozycje.
Projekt „Europe 4 Family” ma na celu podkreślenie wagi i roli rodziny, promocję zdrowego modelu życia, ma wzmocnić współpracę pomiędzy młodzieżą z różnych krajów i promować „nową kulturę życia”.
Na przełomie lata i jesieni młodzież z czterech stron Europy podąży na rowerach do Brukseli, by tam w Parlamencie Europejskim przedstawić postulaty i propozycje legislacyjne, mające na celu uczynienie Europy bardziej przyjaznej rodzinie. Na poszczególnych trasach organizowane będą różnorodne działania – konferencje, odczyty, wystawy, koncerty, przedstawienia teatralne, happeningi, poprzez które idee prorodzinne.
Koordynatorem projektu jest European Youth Alliance. Do organizacji włączają się podmioty będące w aliansie z EYA bądź zaprzyjaźnione (w Lublinie Stowarzyszenie Novo Millennio i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży). Uczestnikami marszu będą młodzi Europejczycy nie tylko z krajów należących do UE.
Wyznaczono 4 główne trasy: Iberyjską, Północną, Południową i Bałtycką, która rozpoczynać się będzie w Lublinie. Dalej będzie wiodła przez m.in. przez Warszawę, w której dołączy młodzież z Litwy. Kolejne etapy to Płock, Włocławek, Gniezno, Poznań i Słubice gdzie młodzi dołączą do niemieckich cyklistów. Czas trasy przejścia nie powinien przekroczyć 35 dni (w Polsce 12 dni). Polski marsz rozpocznie się w pierwszej połowie sierpnia 2004 r.
*
Zainteresowani mogą uzyskać więcej informacji u Jarosława Pichli i Edyty Gospodarek ze Stowarzyszenia Novo Millennio, tel. (0-81) 532 21 35.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!