Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

20 maja 2011 r.
17:03
Edytuj ten wpis

Wielki powrót Red Box

Autor: Zdjęcie autora JOAN
0 0 A A
Red Box (mat. zespołu)
Red Box (mat. zespołu)

Brytyjski zespół synth pop powstał w latach 80. Publiczność na całym świecie do dziś śpiewa ich największe hity: "For America”, "Chenko”, "Lean On Me”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po 20 latach przerwy powrócili z nową płytą "Plenty”. W Lublinie zagrają 4 czerwca w klubie Graffiti. Wokalista zespołu, Simon Toulson-Clark opowiedział nam o inspiracjach muzycznych i powodach rozpadu kapeli.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z muzyką?
Pochodzę z muzycznego środowiska. Mój ojciec był pierwszym członkiem wielopokoleniowej rodziny muzycznej, który nie zajmował się muzyką. Został dziennikarzem. Muzyka klasyczna była zawsze wokół mnie. Mój ojciec wprowadził mnie w zachwycający świat muzyki Elgara. Śpiewał w samochodzie niemelodyjnym basem, ale ja i tak wyłapywałem o co chodzi. Potem w naszym domu było sporo muzyki pop i rock. Moja starsza siostra zainteresowała się rewolucją w dziedzinie muzyki lat 60 i wczesnych lat 70. Moje inspiracje pochodzą właśnie z tych czasów. Wówczas grali m.in. The Beatles, The Who, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Eagles.

Jako nastolatek wprowadziłem siostrę w świat muzyki Lou Reed, Cat Stevens, T.Rex. Sam tak zaraziłem się tą pasją, że przez kopiowanie moich ulubionych artystów nauczyłem się tworzyć własne kawałki w wieku 13 lat.

Skąd wzięła się nazwa zespołu?
Gdy kłóciliśmy się o nazwę i nadal nie było żadnego rezultatu, nasz perkusista powiedział: "Jak myślisz, skąd The Doors (ang. drzwi) mają taką nazwę? Prawdopodobnie, ktoś wskazał na drzwi i powiedział "drzwi”. Równie dobrze mogę wskazać na czerwone pudełko i powiedzieć "Red Box” (ang. czerwone pudełko). To podobna sprawa. Wybierzmy w końcu jakąś nazwę”.

Dlaczego przestaliście grać?
Wówczas myśleliśmy, że dobry zespół powinien nagrać kilka przebojów i przejść na emeryturę. W 1991 roku doszliśmy również do wniosku, że nasze stosunki z Warner Bros (wytwórnia płytowa) nie ulegną poprawie. Nie mieliśmy wspólnego kierunku. Mogliśmy się im podporządkować, albo oni by nas nie promowali.

Mimo wszystko czułem, że jeszcze kiedyś moglibyśmy coś nagrać, ponieważ wydawało się, że muzyka to wciąż nie zamknięty rozdział. Nadal mieliśmy mnóstwo pomysłów na granie.
Nie wyobrażałem sobie, że takie połączenie nastąpi dopiero po 20 latach! Mnóstwo czasu zajęło nam zdobywanie doświadczenia i sprzętu to stworzenia nowego albumu w naszym studiu, które jest niezależne.

Ja w tym czasie produkowałem lub pisałem piosenki dla różnych artystów. Nauczyłem się również montażu muzyki oraz tego, jako powinno być zbudowane dobre studio muzyce.

Co Was inspirowało w trakcie nagrywania najnowszej płyty?
Napędem była muzyka. Nie powiedzieliśmy: "Chcemy powrotu zespołu, więc musimy nagrać jakieś kawałki”. Było zupełnie inaczej. Najpierw nagrywaliśmy, sprawiało nam to przyjemność. Potem pojawiła się myśl, by reaktywować zespół. Teraz było mniej więcej tak samo jak w latach 80, gdy zakładaliśmy Red Box. Spotykaliśmy się na jam session jako przyjaciele. Wokół nas były zawsze jakieś urządzenia nagrywające.
Nie sądzę, by brytyjska publiczność aż tak bardzo się zmieniła. W 1985 roku pewnego dnia sprzedaliśmy 30 tysiecy egzemplarzy "Lean On Me”.

Teraz to nie jest takie proste, nie ma takiego show, na które przyjdzie 50% populacji w jednej chwili. Jednak mamy teraz bezpośredni kontakt z fanami, a to nie było możliwe w latach 80. Oczywiście nadal musisz nagrać dobry materiał. Bardzo dużo czasu spędzamy na pisaniu piosenek.

Nasz sukces w Polsce jest spowodowany otwartością i mentalnością polskich mediów. Radiowa Trójka grała nasze nowe piosenki, ponieważ pamiętali o nas. W Wielkiej Brytanii media są przerażone pojawianiem się czegoś, co jest niemodne.

Jak zmieniła się wasza muzyka po reaktywacji?
Myślę, że na to pytanie będzie łatwiej odpowiedzieć z upływem czasu. Oczywiście nasza muzyka jest inna, ponieważ zasada naszego zespołu zakłada, by próbować iść do przodu. To co według mnie wyróżnia naszą najnowszą płytę "Plenty”, to podobieństwo do wcześniejszych nagrań. Melodycznie, duchowo i lirycznie stanowimy całość. Najlepsza muzyka musi mówić prawdę. "Plenty” pochodzi prosto z serca.

Pozostałe informacje

Cyfrowe bliźniaki i aplikacja pomogą pacjentom

Cyfrowe bliźniaki i aplikacja pomogą pacjentom

Aplikacja do rehabilitacji mowy i wirtualni pacjenci chorzy na cukrzycę typu 1 – to rozwiązania stworzone przez naukowców Politechniki Lubelskiej. Będzie je można sprawdzić już jutro, 15 maja, w Lublinie.

Czy osoby z niepełnosprawnością mogą zagłosować w Lublinie?

Czy osoby z niepełnosprawnością mogą zagłosować w Lublinie?

Osoby z niepełnosprawnością na co dzień zmagają się z wieloma przeszkodami. Coraz więcej miejsc jest przystosowana tak, aby ułatwić im codzienne funkcjonowanie. Ale nie wszystkie i nie wszędzie.

Ekstraliga U24: Pogoń Motoru Lublin zakończona połowicznym sukcesem

Ekstraliga U24: Pogoń Motoru Lublin zakończona połowicznym sukcesem

Kolejny wyrównany mecz na torze przy Al. Zygmuntowskich w ramach Ekstraligi U24. We wtorek Motor po dwunastu biegach przegrywał z Enea Stalą Gorzów 33:39. Mimo to „Koziołki” wywalczyły jeden punkt. Po pościgu lubelskiej drużyny w końcówce zawody zakończyły się remisem 45:45.

Buenos Aires i Nowy Jork, czyli jazz w Lublinie
18 maja 2024, 20:00

Buenos Aires i Nowy Jork, czyli jazz w Lublinie

Cykl Lublin Jazz prezentuje najciekawsze zjawiska we współczesnym jazzie i muzyce improwizowanej. Tym razem na scenie CK wystąpi trio z Ameryki Łacińskiej i Północnej.

Pociągiem z Łukowa do Radomia. Ciszej i bezpieczniej

Pociągiem z Łukowa do Radomia. Ciszej i bezpieczniej

Sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże między Łukowem a Radomiem Głównym obiecuje PKP. Wszystko za sprawą prac na 6-kilometrowym odcinku między miejscowościami Łuków a Łuków Łapiguz.

Strażacy ćwiczą gaszenie pożarów lasów
film

Strażacy ćwiczą gaszenie pożarów lasów

W Nadleśnictwie Krasnystaw trwają ćwiczenia Państwowej Straży Pożarnej. Dziś strażacy z Lubelszczyzny trenują walkę z pożarami lasów pod okiem instruktorów z Wielkopolski.

Zmierz ciśnienie i saturację. A potem porozmawiaj o swoim zdrowiu
LUBLIN
15 maja 2024, 10:00

Zmierz ciśnienie i saturację. A potem porozmawiaj o swoim zdrowiu

Bezpłatne pomiary, plan żywieniowy i lekcja udzielania pierwszej pomocy. Lubelski oddział NFZ zaprasza na środę z profilaktyką.

Paweł Domagała w Centrum Kongresowym UP
18 maja 2024, 15:30

Paweł Domagała w Centrum Kongresowym UP

Aktor, wokalista, muzyk – Paweł Domagała zrobił sobie prezent na 40-te urodziny i zadebiutować jako stand-uper w programie „Zresztą nieważne”.

The Family Stallone: Koniec z Hollywood. Czas na drugi sezon (wideo)
film

The Family Stallone: Koniec z Hollywood. Czas na drugi sezon (wideo)

Sylvester Stallone z rodziną opuszcza Hollywood. Córki rozjeżdżają się po USA, a on wraz zoną wybiera Palm Beach. Premiera drugiego sezonu programu The Family Stallone.

Kadrowe roszady w straży pożarnej. Był pełniącym obowiązki. Teraz już na stałe

Kadrowe roszady w straży pożarnej. Był pełniącym obowiązki. Teraz już na stałe

Było trochę kadrowych zmian i przetasowań, ale wygląda na to, że zamojscy strażacy mają już nowego komendanta na stałe.

Lwowska w przebudowie. Zamkną fragment ulicy na dwa miesiące
ZAMOŚĆ

Lwowska w przebudowie. Zamkną fragment ulicy na dwa miesiące

To największa tegoroczna inwestycja drogowa w Zamościu. Przebudowa ulicy Lwowskiej już się rozpoczęła. Są pierwsze utrudnienia w ruchu.

Czasoprzestrzeń Gomułki w bibliotece. Zaproszenie na wernisaż
21 maja 2024, 11:00

Czasoprzestrzeń Gomułki w bibliotece. Zaproszenie na wernisaż

We wtorek, 21 maja w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu otwarta zostanie wystawa prac Roberta Gomułki. Wernisaż „Czasoprzestrzeni” zaplanowano na godz. 11. Ekspozycja będzie dostępna do czerwca.

Rozwiązania egzaminu ósmoklasisty. Sprawdź
galeria

Rozwiązania egzaminu ósmoklasisty. Sprawdź

Dzisiejszy egzamin ósmoklasisty rozwiązały specjalnie dla nas panie polonistki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie. Sprawdźcie arkusze

Śleboda: śledztwo na Podhalu w sześciu odcinkach

Śleboda: śledztwo na Podhalu w sześciu odcinkach

Na Podhalu trwają zdjęcia do najnowszej produkcji własnej SkyShowtime Original w Polsce. W rolach głównych: Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek. O czym jest Śleboda?

Ulica Wapienna w Lublinie idzie do przebudowy
film

Ulica Wapienna w Lublinie idzie do przebudowy

Remont ulicy Wapiennej w Lublinie to jedna z wyczekiwanych inwestycji. Mieszkańcy się cieszą, jednak nadal nie wszyscy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium