piątek, 19 stycznia 2018 r.

Magazyn

Wiktoria Cukt na prezydenta!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 stycznia 2004, 11:23
Autor: Ewa DziadoszTo nie jest pomysł nowy, ale wart rozważenia. Może sytuacja w naszym kraju dojrzała już do tego, aby wprowadzić rządy wirtualne? Skoro pojawiła się kandydatura prezydenckiej żony i telewizyjnego prezentera, to czas najwyższy, aby i Wiktorię Cukt wystawić do wyborów. Jej wizerunek mogliśmy dostrzec na ulicznych billboardach parę lat temu.
Płomienne włosy i pąsowe usta – to jej cechy charakterystyczne. Wirtualna kandydatka Wiktoria Cukt nie była związana z żadnym ugrupowaniem politycznym. Uważała, że politycy są zbędni, a ustrój demokracji parlamentarnej powinien się przekształcić w elektroniczną demokrację. Każdy mógł też zgłosić swoje propozycje do programu Wiktorii w internetowej sieci.
Tak naprawdę stworzyła ją grupa artystów przed poprzednimi wyborami, aby tuż po nich zapomnieć o kobiecie. Czemu trudno się dziwić, skoro, jak nieustannie przypominają feministki, kobiet u władzy mamy niewiele. Jak wyliczyły – w 373 powiatach radom przewodniczy zaledwie 29 kobiet, a jedynie 9 objęło stanowisko starosty. W 2489 gminach zarządami kierują jedynie 132 panie! Jedynie w kancelarii prezydenta RP damy trzymają się mocno.
Sondaże wskazują też, że społeczeństwo na najwyższym stanowisku w państwie również chętnie widziałoby panią prezydentową. Skoro jednak żona prezydenta nie deklaruje chęci zastąpienia męża – koniecznie należy reaktywować Wiktorię Cukt. Tomasz Lis mógłby co najwyżej być jej rzecznikiem, niedorzeczny jest bowiem pomysł awansowania go z czwartej władzy od razu do pierwszej.
Wszelkie prezydenckie decyzje elektorat podejmowałby kolegialnie i wirtualnie, poprzez internetową opinię publiczną. Się by samo zadecydowało, jak rozwiązać palące problemy służby zdrowia i inne kłopoty państwa. Pozwalałoby to także zaoszczędzić na kosztach utrzymania władz, gdyż Wiktoria Cukt brałaby udział jedynie w telekonferencjach.
Jedyne, co mogłoby zagrozić jej rządom, to przekazanie jej serwera Telekomunikacji Polskiej...
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!