niedziela, 25 marca 2018 r.

Magazyn

Wysyłamy uczniów na wycieczki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 grudnia 2002, 14:26
Autor: Ewa Dziadosz

Rozmowa z Izabellą Kasperek, współorganizatorką konkursu “Moja Lubelszczyzna”

• Jak ocenia pani prace nadesłane dotychczas na konkurs ogłoszony przez biuro podróży „Beatur” i Dziennik?
–Za kilka dni oceni je profesjonalne jury. Mogę tylko powiedzieć, że kilkadziesiąt prac, które dotychczas otrzymaliśmy, przygotowano w bardzo różnych technikach. Są to i prace plastyczne, i pisemne, filmy wideo, a nawet dokumentacja archeologiczna. Zależało nam by uczniowie, których zaprosiliśmy do konkursu mogli wykazać się całą swoją inwencją. Nawet temat „Moja Lubelszczyzna” sformułowany był tak, aby mogli pokazać to, co naprawdę jest im bliskie w regionie.
• Dla uczestników ważne są chyba nagrody, czyli wycieczki, które zdobywają laureaci dla całej swojej klasy oraz albumy dla wyróżnionych.
– Nagrody są ważne, jednak z moich rozmów z uczestnikami wynika, że równie ważna jest dla nich możliwość przekazania innym swojej fascynacji jakimś szczególnym miejscem. Dla nas jest to również bardzo cenne, chcemy bowiem promować Lubelszczyznę, jako region turystyczny. Młodzi ludzie mają świeże spojrzenie na świat, dostrzegają rzeczy, które umykają dorosłym.
• Czy oznacza to, że rozdanie nagród nie będzie finałem konkursu?
– Planujemy też aukcję nadesłanych prac. Z uzyskanych w ten sposób funduszy, chcemy zorganizować jeszcze jedną wycieczkę. Tym razem dla dzieci, które nie mają żadnej innej możliwości turystycznego wyjazdu.
Chciałabym przypomnieć, że jeszcze dziś i jutro uczniowie mogą nam przesłać swoje prace. Należy do nich dołączyć: pisemną zgodę dyrekcji szkoły, zgodę rodziców na udział w konkursie i oddzielny dokument z imieniem, nazwiskiem, klasą i adresem szkoły, telefonem kontaktowym ucznia. Zwycięzca będzie miał prawo wybrać wycieczkę dla całej swojej klasy z katalogu przeznaczonego dla szkół.
Prace wraz z dołączonymi do niej dokumentami, należy przesłać pod adresem BTTP, 20-232 Lublin, ul. Kasprowicza 25, z dopiskiem Konkurs. Dodatkowe informacje pod nr tel. (0prefix81) 745 15 53.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!