środa, 21 lutego 2018 r.

Magazyn

Zapis czata z Tomaszem Bagińskim, autorem nominowanej do Oscara "Katedry"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lutego 2003, 18:38

Zapis chatu z Tomaszem Bagińskim


Cze¶ć Tomek

Witamy, witamy :)

Jakie programy były wykorzystywane przy tworzeniu Katedry?

3dsMax, Photoshop, After Effects, i do montażu Softimage DS.Tomku, najtrudniejsze ujecie w Katedrze ?

Nie było najtrudniejsze, ale zajęło wyj±tkowo dużo czasu: widok z lotu ptaka na katedrę.

W sumie poziom trudno¶ci był równy w większo¶ci ujęć, to zajęło najwięcej czasu.Dlaczego tytuł Katedra?

Dlaczego Katedra? heheh, tak samo jest zatytułowane opowiadanie DukajaJak zareagowałe¶ na nominację do Oscara?

Ucieszyłem się ale na balowanie nie mialem czasu. Od razu rozdzwoniły się telefony.Czy woda sodowa uderzyła ci już do głowy??

Nie, ale na pewno zd±ży

Mam to jak w banku.Z kim pojedziesz na wręczenie nagród i jakie wrażenie robi na tobie czerwony dywan czy szykujesz już frak?

Pójdę w smokingu, jednak logiczniejszy. Jadę z narzeczon± i producentami.

Dywan jak dywan.Kogo z nominowanych w twojej kategorii uważasz za największego rywala?

Oba amerykańskie filmy ( Chubb Chubbs i Mike's new Car ) ale najładniejszy jest niemiecki Das Rad.

Amerykanie maja za to spory budżetA czy pracowałe¶ może (nie chodzi o katedrę) na wywodz±cym się z agimi "Real4d"?

Kiedy¶ pracowałem.na jakim sprzęcie był robiony rendering? to chyba zajęło do¶ć czasu...

siec z kilkunastu do¶ć normalnych pecetówIle czasu na co dzień spędzasz przed komputerem czy twojego autorstwa s± jake¶ znane strony w necie?

Teraz przeważnie normalnie 8-9 godzin pracy jeszcze z jedna rozrywki. Czasem jak jest więcej roboty to dłużej. Rzadko.

Strona jest tu www.platige.com podstrona /katedra ale dawno nie było updatu.czy przybyło Ci nowych fanek ?

Ile już rozdałe¶ autografów??

hehe.

Już nie liczę - ani autografów ani fanek.Czy ten film jest w 100% twój ile ludzi ci pomagało?

obraz wła¶ciwie tak. Pomogło mi parę osób w okresie przygotowawczym no i solidny kilkuosobowy zespól w finale pracy przy muzyceRozrywka w necie dla ciebie to co słuchanie muzyki gierki może co¶ jeszcze?

głownie skacze po webie no i zdarza się pograć czasem.Czy pracowałe¶ przy filmie "Przebudzenie"?

Nie.Czy planowany pełnometrażowy film będzie równie precyzyjnie, dokładnie zrobiony z dbało¶ci± o szczegóły? jaki szacunkowy jest czas realizacji? czy będzie to praca grupowa?

Będę d±żył do jeszcze lepszej jako¶ci obrazu. Czas 4 -5 lat. Duży zespól.Czy twoje okulary to efekt komputera czy po prostu wada wzroku?

Wada od podstawówki. stabilna- w pracy przy komputerze na dodatek przydaj± się okulary. Choćby zerówkiCzy ludzie w twoim mie¶cie władze maista daj± ci odczuć że to dla nich wiele ta nominacja?

Tak, ale niestety ostatnimi czasy rzadko bywam w rodzinnych stronach wiec bezpo¶rednio tego nie widzęczy gdyby¶ nie potrafił rysować zrobiłby¶ to co zrobiłe¶?

Nie, rysunek - bardzo ważna sprawaJakie masz wykształcenie?

Szkoła ¶rednia. SLO na FabrycznejO co najczę¶ciej jeste¶ pytany w wywiadach?

Ile czasu mi zaj±ł film, jakie s± moje plany ,zgroza ;-) - wszyscy o to pytaj±.Grafika z jaki¶ gier komputerowych najbardziej ci się podoba mógłby¶ podać jakie¶ tytuły?

Hmmm, podoba mi się grafika w grach w które gram czyli głownie RTCWJakie masz w domu ł±cze internetowe?

Uuu, nie pamiętam dobrze, 512 na 128 chyba - takie sobie ale wystarczaMasz jakie¶ hobby poza grafik± 3d?

RuchJaki był twój pierwszy komputer - i kiedy zacz±łe¶ rysować (w naturze i na kompie)?

Pierwszy Atari 65xe z magnetofonem. Zacz±łem więcej rysować jak mialem chyba 3 lata. Na komputerze dopiero jak mialem amigę. gdzie¶ w 8 klasie podstawówkiDługo się uczyłe¶ grafiki czy dar wrodzony?

Nie da się długo uczyć grafiki je¶li się tego nie lubi. To "lubienie" uważam za dar.Co jest najgorszego w tak szybkim staniu się osob± publiczn±?

Brak czasu na normaln± pracę i życie. Każdy chce być nagle Twoim koleg±. Zgroza.Jaka jest twoja największa wada?

Hehe, to trzeba spytać kogo¶ bardziej obiektywnego ;-)))Chodzisz na siłownie?

Przez pewien czas chodziłem, ale zmieniłem dyscyplinę - nie nadaje się na siłownię, za chudy jestem , hehe ;)Czy twoja dziewczyna też lubi komputery?

Lubi jak lubi, używa, nie czuje wstrętu, tyle ;)Czy za lawa i popularno¶ci± z ostatnich miesięcy stoj± równie wielkie gratyfikacje finansowe ?

Hehe, ponoć nie rozmawia się o pieni±dzach. Nie narzekam ale tez nie ma mowy o żadnych kokosach.Co by¶ robił jakby¶ nie robił tego co robisz ? :)

Uuuu,. nie wiem, musiałbym się znaleĽć w takiej sytuacji. Pewnie bym malował - a je¶li co¶ zupełnie innego to pewnie jakie¶ kung-fu, cholera wie co.Czy interesujesz się polityk±?

Staram się nie interesować ale czasem się nie daS± ludzie, dla których Katedra jest wielkim przeżyciem artystycznym, wstrz±sem. Czy to ma dla Ciebie znaczenie?

Pewnie ze tak, chociaż nie lubię kiedy uczucia które kto¶ czuje ogl±daj±c katedrę s± przelewane na mnie. Ja i moje dzieło to dwie rożne sprawy.Kto jest twoim idolem!?

Nie umiem podać jednej osoby. Jest sporo ludzi których bardzo wysoko cenie za ich cechy lub osi±gnięcia - ale to cala listaZłota rada dla pocz±tkuj±cych?..........

Zawsze wiedzieć, że da się lepiej, nie słuchać złotych rad. :)Czy lubisz szybk± jazdę samochodem czym jeĽdzisz twoja ulubiona marka?

Jeżdżę do¶ć bezpiecznie, póĽno zrobiłem prawko. Szybko chyba tylko jak opuszczę granice. W Polsce jazda szybka to rosyjska ruletka. Jeżdżę Lanosem. Nie jest może ulubiony ale działa spoko.Jaka literaturę polecasz do nauki 3Ds-a w stopniu podstawowym...?

Internet

Ewentualnie ksi±żki HelionaCo s±dzisz o mandze i anime (to drugie pewnie jest Ci bliższe)?

Nie jestem fanem ale niektóre osi±gnięcia Anime stoj± u mnie na bardzo wysokim miejscu. Mam trochę płyt DVD z porz±dn± klasyk± Anime ( Akira, GITS )Twoja największa porażka?

Chyba przede mn±. Mam trochę przegranych na koncie ale żadna nie zasługuje na miano "największej". Na razie podnoszę się po każdej przegranej i Staram się być zadowolony ze swoich decyzji. Długo je podejmuje.W jakiej GRUPIE scenowej jeste¶/byłe¶ ???

Byłem za smarkaty wtedy i za mało umiałem żeby być w której¶. Raczej fanowalem wtedy.Cała Polska żyje dzisiejszym meczem Wisły z Lazio , więc jaki obstawiasz wynik tej konfrontacji?

Polska gór± oczywi¶cie ;-)Czy znajdujesz teraz czas dla swoich znajomych?

Mniej niż kiedy¶. Mam nadzieje ze chaos ostygnie po ceremonii i wtedy będę mógł wrócić do starych przyzwyczajeń i znajomychCzy gotów jeste¶ opu¶cić kraj i rozpocz±ć prace za granica - bo oferty pewnie juz masz?

Na razie nie planuje takiego posunięcia. Za dużo tutaj zbudowałem żeby to rzucać lekka ręk±. Zobaczymy co będzie kiedy¶. Kto wie.Masz jakie¶ ulubione miejsce w Białymstoku ?

Lubię ¶migać rowerkiem po Zwierzyńcu i okolicach jak się zrobi cieplejZnasz może Animala ????

Jasne, wpadałem do niego jak jeszcze bylem smarkaty straszniejeste¶ za wej¶ciem do unii

Eee, polityka, nie będę odpowiadał ;-)

Ogólnie takJak oceniasz prace ZOLTANA ??

A Zoltana nie kojarzę niestety.Twoja pierwsza fascynacja literacka? Jak to się stało ze zainteresowałe¶ się fantastyka?

Chyba Winnetou, fantastyka zaczęła się od czasopisma "Fantastyka" - jednego z niewielu czasopism w dawnych czasachByłe¶ może na Estern Conference ?

NieCo czytasz oprócz Dukaja? ;-)

To co się nawinie. Ostatnio klasykę rosyjska ( teraz na warsztacie Biesy Dostojewskiego ) - dużo czytam, najróżniejszych rzeczy. Czasem trzy ksi±żki na raz.Jak oceniasz ekranizację Władcy Pier¶cieni?

Technicznie arcydzieło, filmowo mam trochę zastrzeżeń - Każdy tom LOTR ma za dużo w±tków żeby się wygodnie mie¶ciły w 3 godzinachPowiedz Tomek, czy miałe¶ takie chwile, kiedy my¶lałe¶, ze wybrałe¶ zł± drogę w życiu i byłe¶ niepewny swoich umiejętno¶ci

Pewnie ze tak. Zawsze się pojawia takie co¶. Normalka. Pamiętam ze sporego dola mialem po 11 wrze¶nia. Wiesz tam ludzie gin± a ja tu robie jakie¶ duperelne kolorowe reklamki - no ale takie momenty każdemu się zdarzaj± a mi dosyć rzadko.Pozdrawiam i Życzę sukcesów wiem co to za mozolne dłubanie w 3D :) !!! OSCARY na Kopy dla Pana !!!!

Dzięki :)Jakie trunki pijasz?:)

Zwykle - to herbatę litrami, a mocniejsze to dobre piwo, dobre wino, wódka ( a żubrówka szczególnie )- hmm, ale jaki¶ bardzo trunkowy nie jestem. Kiepski mam żoł±dek i głowę na to.Mam nadzieję, że dostaniesz Oskara ! - czy przygotowujesz już z tej okazji krótki spicz ?

Przygotuje ale bez wielkich nadzieiZamierzasz zostać w Białymstoku? jak tak to może utworzy jakie¶ zagłębie animacyjne

Cóż na razie i tak siedzę juz od jakiego¶ czasu głownie w Warszawie niestety. Tu jest centrum takiej działalno¶ci. Ale może w przyszło¶ci wrócę z jakim¶ pomysłem.Dlaczego jeste¶ tak skromny!! Przecież masz teraz swoje 5 minut.

Czy i kiedy pomy¶lałe¶ : kurde, dobry jestem :)

Czy to znaczy ze mam być zupełnie inny niż jestem? hehe, Zdarza mi się my¶leć ze jestem dobry, lubię niektóre swoje prace, ale tez sam widzę ile mam jeszcze do nauczenia.

Życia nie starczyPytanie z kwestionariusza Prousta: Twoje marzenie o szczę¶ciu?

Spokój, rodzinka, możliwo¶ć robienia swoich projektów bez obci±żeń.Czy rozkręcasz czasem komputer czy pozostawiasz to fachowcom od napraw?:)

Cały czas jest rozkręcony. Wiatrak mi hałasuje i musze go czasem pukn±ć żeby się zamkn±ł ;)Czy nickiem Baggins często się podpisujesz jak mówi± na ciebie znajomi?

W necie głownie jestem Bagginsem, w¶ród znajomych tez się to zdarza

Tak się przykleiłoCo daje Ci siłę w chwilach zw±tpienia - o ile s± takie?

Mówię sobie żebym przestał się mazać i zabrał do roboty i ze można trafić gorzej niż mi się udałoUżywasz tabletu czy tylko raczki?

Używam tabletu, niezast±pione narzędzieTwoja ulubiona potrawa?

Wszystko co przygotuje Monika ;)

Narzeczona.Czym zajmuje się Monika?

Tańczy.Przepraszam ze się wtr±cę - Pozdrowienia od wszystkich z Orki - trzymamy kciuki!!!

Dzięki wielkie :)))Monika tańczy w balecie czy t. nowoczesny?

Nowoczesny raczej, trochę hip-hopu też.Sam nie gotujesz ?

¦wietnie robie nale¶niki

To wszystko.Jaki program komputerowy sprawił ci najwięcej trudno¶ci w nauczeniu się go?

Uuu, nie wiem, te które sprawiały za duże trudno¶ci - tych się nie nauczyłemJaki¶ czas temu czytałem w newsweeku o polskiej cyberbajce, jednym z autorów jak podaje pismo jest Arkadiusz Bagiński, zastanawiałem się czy przekręcili imię czy to tez kto¶ z twojej rodziny?

Nie znam go¶cia.Co można, a czego Twoim zdaniem nie należy po¶więcać dla sukcesu zawodowego?

Rok, dwa życia my¶lę że warto po¶wiecić na "ostr±" pracę, więcej nie. Nie warto po¶więcać najbliższych. Ważne jest żeby mieć takich którzy przetrzymaj± ten rok/ dwa .Czego życzy się komputerowcowi takiemu jak ty połamania palców, myszki czy czego¶ jeszcze. Na pewno życzę Oscara?

hehe, zdrowia oczywi¶cie. Reszta przyjdzie.Mówisz o Monice narzeczona nie dziewczyna czyli tzn. ze planujecie ¶lub niebawem?

Planujemy ¶lub, może nie niebawem, no i Narzeczona to ładniej niż dziewczyna.Wierzysz w Siłę Wyższ±/Opatrzno¶ć, czy uważasz ze nasze życie jest tylko w naszych rekach?

wierzę, ale może nie w" klasycznym" podej¶ciu.

Zdaje się ze minęła godzina. Dziękuję wszystkim. Pozdrawiam ciepło.Dziękujemy naszemu go¶ciowi i wszystkim którzy odwiedzili nasz czat :)


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!