niedziela, 21 stycznia 2018 r.

MATURA2011ODPOWIEDZI

Matura 2011: Uczniowie poznali wyniki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 czerwca 2011, 11:15

Uczniowie z 3 Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie (Maciej Kaczanowski)
Uczniowie z 3 Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie (Maciej Kaczanowski)

30 czerwca uczniowie poznali wyniki matury m.in. z polskiego i matematyki. Wyniki można było sprawdzić w internecie logując się na stronie OBIEG przygotowanej przez CKE. W najlepszych lubelskich liceach zdali wszyscy. I to nawet mimo tego, że niektóre przedmioty na maturze były w tym roku trudniejsze niż w poprzednich latach.

– Jestem zadowolony. Choć wynik jest trochę inny, niż się spodziewałem – mówi Patryk Budkowski, maturzysta z III LO w Lublinie. – Myślałem, że będę miał więcej punktów z WOS, a mam mniej. Za to więcej niż przypuszczałem zdobyłem z historii i rozszerzonego języka polskiego. A to najważniejsze, bo wybieram się na prawo.

Podobne studia wybrała Marta Kołpiewicz, koleżanka Patryka z klasy. – Mam nadzieję, że mój wynik wystarczy, żeby się dostać – mówi. – Generalnie poszło mi średnio. Zwłaszcza historia, z której spodziewałam się lepszego wyniku.

– A ja chcę studiować filologię polską i jestem bardzo zadowolona, bo matura z polskiego poszła mi lepiej, niż się spodziewałam – podkreśla Monika Szymczyk z III LO.

Tegoroczni maturzyści oprócz języka polskiego, języka obcego i tzw. przedmiotów wybranych obowiązkowo musieli zdawać matematykę.

Rok temu egzamin z tego przedmiotu okazał się zmorą uczniów – oblało go prawie 4 tys. osób z naszego regionu.

– Dlatego tym bardziej się cieszę, że zaliczyłem matmę – podkreśla Patryk Budkowski. – Najważniejsze, że "do przodu” – dodaje Adam Rządkowski, maturzysta z lubelskiej "Unii”. – Najważniejsze były dla mnie wyniki z przedmiotów humanistycznych, ale matematykę, która nie jest mi potrzebna do studiów, też trzeba było zdać.

Uczniowie zgodnie uznali, że tegoroczne egzaminy z matematyki i chemii były trudniejsze niż w poprzednich latach. – Podobnie uważają nauczyciele – dodaje Ryszard Kowal, dyrektor II LO w Lublinie. – Dlatego tegoroczne wyniki maturalne nie do końca można porównywać do poprzednich lat.

Mimo to w II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie zdali wszyscy piszący maturę. Podobnie w lubelskiej "I”, im. Stanisława Staszica.

Szczegółowe wyniki uczniów z naszego regionu krakowska OKE (która organizuje egzaminy w m.in. w woj. lubelskim) ogłosi tuż po południu.

Wyniki poszczególnych maturzystów zostały dziś rano przesłane do szkół. Można je także zobaczyć w Internecie – logując się w systemie OBIEG. Od dziś w większości szkół można już odbierać świadectwa dojrzałości i ich odpisy.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
dawid22
dawid22
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

dawid22
dawid22 (4 lipca 2011 o 10:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie zdałeś matury??? SPRAWDŹ
Rozwiń
dawid22
dawid22 (1 lipca 2011 o 16:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie zdałeś matury??? SPRAWDŹ:
Rozwiń
Gość
Gość (30 czerwca 2011 o 20:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiochę to zrobił autor tego artykułu
żeby nazwisko Budkowski dwa razy wpisać inaczej
i to za każdym razem błędnie...hello
Rozwiń
gość
gość (30 czerwca 2011 o 16:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stary nie rób wiochy...
Rozwiń
Patryk Budkowski
Patryk Budkowski (30 czerwca 2011 o 13:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prosiłbym o poprawienie nazwiska.
Dziękuję
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!