sobota, 24 lutego 2018 r.

MATURA2011ODPOWIEDZI

Matura poprawkowa 2011 z matematyki była łatwiejsza (odpowiedzi, pytania)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 sierpnia 2011, 13:05

Hubert (z lewej) i Łukasz (z prawej), uczniowie lubelskiego Technikum Budowlanego, wyszli z poprawki
Hubert (z lewej) i Łukasz (z prawej), uczniowie lubelskiego Technikum Budowlanego, wyszli z poprawki

Matura poprawkowa 2011. Pisało ją prawie 5,5 tys. uczniów z naszego regionu. Najwięcej maturzystów zdawało egzamin z matematyki.

Tutaj szukaj pytań i odpowiedzi z matematyki

Z poprawkowym egzaminem pisemnym mogli się zmierzyć uczniowie, którzy w maju oblali tylko jeden przedmiot. Takiej możliwości nie mieli ci, którzy nie zdali co najmniej dwóch egzaminów albo zostali złapani na ściąganiu. Ich czeka ponowna matura w maju przyszłego roku.

– Nie było źle, na pewno łatwiej niż w maju – mówi Mateusz z lubelskiego Technikum Budowlanego, któremu w maju do zaliczenia matury z matematyki zabrakło 3 punków (na 50 możliwych). – Mam nadzieję, że tym razem się uda.

To właśnie matematykę poprawiało we wtorek najwięcej uczniów. – Z 5442 osób piszących poprawkowy egzamin pisemny w województwie lubelskim, matematykę zdawało ponownie 4342 maturzystów – wylicza Renata Janicka z Okręgowej Komisji Edukacyjnej w Krakowie, która organizuje egzaminy w naszym regionie.

Z powodu tak dużej liczby zdających poprawkę OKE zdecydowała się przeprowadzić egzaminy we wszystkich szkołach, w których ktoś nie zdał. A nie "zbierać” poprawkowiczów w kilku wybranych placówkach, jak było w poprzednich latach.

W lubelskim Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego do poprawki przystąpiło ok. 40 uczniów. – Zdecydowana większość z matematyki – podkreśla Marek Szymański, dyrektor szkoły. Podobnie w sąsiednich Państwowych Szkołach Budownictwa i Geodezji.

– Łatwiej niż w maju. Na szczęście nie było zadań, w których trzeba było coś wykazać. Te są najtrudniejsze – mówi Łukasz, maturzysta z Technikum Budowlanego. – Jestem dobrej myśli – dodaje Hubert, inny z uczniów "budowlanki”. – Ale jak będzie, okaże się we wrześniu.

Wyniki wczorajszych egzaminów zostaną ogłoszone w połowie września. Wyniki poprawek egzaminów ustnych uczniowie będą poznawali na bieżąco. Te potrwają do końca tygodnia.

Tak było w maju na maturze:

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Dziewczyna
Joll
milena
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Dziewczyna
Dziewczyna (23 września 2011 o 01:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Poszłam do szkoły z przekonaniem, że nie zdałam. Nie miałam cienia wątpliwości. Jak weszłam to chciałam automatycznie poprosić o wniosek o poprawkę. A ona do mnie, że dostaje ostatnie świadectwo. Mówię do niej 'żartuje pani'...jak powiedziała, ze nie to zaczęłam tam skakać i wzywać imię Pana Boga na daremno...wybiegłam ze szkoły szczęśliwa, dzwoniłam zaraz do rodziców. No i z tej radości zapomniałam teczki w sklepie. Odnalazła się na drugi dzień, hahaha.
Rozwiń
Joll
Joll (7 września 2011 o 13:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Morinth, i to mówi osoba która pisze 'tempaki' o.O Każdy wie, że pisze się tępaki, deb***u.
Rozwiń
milena
milena (31 sierpnia 2011 o 15:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Morinth' timestamp='1314127149' post='517924']
tempaki, jak ja zdawałem maturę z matmy, to był mój wolny wybór, a matma nie była prosta ... a wy macie obowiązową, więc macie łatwiejszą, ale jesteście tempi, więc szkoda gadać na ten temat ... nawet pewnie nie wiecie co to są granicę, a o całkach to już nie mówmy ...
[/quote]

Bez przesady. Jeśli zdawałeś matmę z własnej woli tzn że masz jakieś uzdolnienia w tym kierunku.A o całkach i granicach to nie ma co wspominac bo nie są one zawarte w programie nauczania więc nie wina uczniów że tego nie znają...A raz na egzaminie może sie każdemu noga powinąć nawet i ze stresu i w tym celu sa poprawki a nazywanie od razu kogoś tępakiem jest zdrowo przesadzone.Właśnie wykazałeś się inteligencją ;]
Rozwiń
buba
buba (24 sierpnia 2011 o 09:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie zdałeś MATURY? To nie koniec świata, sprwdź co w takiej sutuacji zrobili inni:
[size="7"]######niezdalemmatury.pl[/size]
Rozwiń
Dominika
Dominika (23 sierpnia 2011 o 21:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wyzywaj od Tępaków,bo nie każdy jest mocny z majcy. Matematyki Idioto nie da się nauczyć, trzeba ją zrozumieć. Jak jesteś taki thr Best to pochwal się na ile Polski napisałeś bo na pewno nie na 95%
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!