niedziela, 18 marca 2018 r.

MATURA2013ODPOWIEDZI

Oblałeś maturę? Zdaj poprawkę i na studia!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lipca 2013, 17:02

 (Maciej Kaczanowski/ Archiwum)
(Maciej Kaczanowski/ Archiwum)

Pechowy egzamin maturalny będzie można poprawić już w sierpniu, a w październiku otrzymać indeks.

Spośród wszystkich zdających maturę w woj. lubelskim egzamin oblało ok. 20 proc. uczniów. Aby zdać, trzeba było uzyskać minimum 30 procent możliwych punktów. Pechowców czekają poprawki.

– O ich terminach decyduje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna – mówi Marek Matyjanka, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Puławach. – Odbędą się między 26 a 28 sierpnia 2013 r.

Na początku lipca uczniowie, którzy oblali jeden przedmiot obowiązkowy, a chcą przystąpić do egzaminu poprawkowego, powinni złożyć stosowne oświadczenie w swojej szkole. Dokładne informacje dotyczące terminów poszczególnych egzaminów pojawią się na stronie OKE do 10 sierpnia.

– Zachęcamy wszystkich, którym się nie powiodło, do składania dokumentów – mówi dyr. Matyjanka. – W naszym liceum oświadczenia o chęci przystąpienia do egzaminu poprawkowego można było składać już w dniu ogłoszenia wyników matur.

I jeszcze jedna ważna informacja: uczniowie, którzy nie chcą w tym roku podchodzić do poprawki bądź nie powiedzie im się w sierpniu, na uzyskanie świadectwa dojrzałości mają pięć lat. Po tym czasie – musieliby zdawać egzamin od nowa.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku maturzystów, którzy nie zdali więcej niż jednego przedmiotu obowiązkowego. Czeka ich rok przerwy, podobnie jak osoby, których maturę unieważniono, bo np. praca nie została napisana samodzielnie. Tacy uczniowie powinni zadeklarować chęć powtórnego zdawania matury w swojej szkole na początku lutego.

Maturzyści, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ale z sukcesem przejdą egzamin poprawkowy, mają szansę na status studenta jeszcze w tym roku. Bowiem do połowy września wiele uczelni przeprowadzi uzupełniającą rekrutację na kierunki, na których zostaną wolne miejsca po lipcowym naborze.

MATURA NA 80 PROC.

Do tegorocznych matur w woj. lubelskim przystąpiło 23 898 uczniów. Wyniki są porównywalne do roku ubiegłego. Zdało 80 proc. uczniów. Wg. danych OKE, matury z więcej niż jednego przedmiotu nie zdało 1 324 osób.

W tym roku najgorzej poszła podstawowa matematyka, którą oblał co piąty maturzysta. W woj. lubelskim najlepsze wyniki egzaminu maturalnego osiągnęli uczniowie liceów ogólnokształcących oraz absolwenci techników. Najniższy odsetek zdawalności odnotowano w szkołach uzupełniających (liceach i technikach).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
study4u
O.o
Andrzej
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

study4u
study4u (29 sierpnia 2013 o 12:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Znalazłam fajną stronę, tam znalazłam swoją uczelnie!

Polecam tu link: http://www.study4u.eu/Uczelnie/Polska/Lublin/

Rozwiń
O.o
O.o (2 lipca 2013 o 00:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Część zadanto poziom klasy VIII starego systemu.


"zadanto"? lepiej zobacz jaki poziom ty reprezentujesz

Rozwiń
Andrzej
Andrzej (1 lipca 2013 o 21:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To są następcy Eisteina.Jaki poziom prezentują wyższe uczelnie .Jeżeli nabój będą mieli z takich absolwentów .Jak możnabyło niezdać na poziomie podstawowym takiej matury.Część zadanto poziom 

klasy VIII starego systemu.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!