środa, 24 maja 2017 r.

Moto

Bądź gotowy, mróz czuwa

Dodano: 13 listopada 2002, 19:32
Autor: (wxl)

Oj, nieprzyjemnie jest rano skrobać w samo- chodzie, czy mocować się z zamarzniętymi drzwiami lub zamkami. A można tego uniknąć.
Przede wszystkim nie proponujemy używania tradycyjnej skrobaczki do szyb.

W momencie, gdy usuwamy z szyby lód, cząstki brudu zawarte w tym lodzie działają nas szybę jak nóż, pozostawiając głębokie i trwałe rysy. W miejsce skrobaczki proponujemy zastosowanie odmrażacza w płynie z atomizerem. Jest on dostępny na stacjach w cenie do 15–20 zł za butelkę. Odmrażacz nie powoduje zarysowania szyby.
Na stacjach benzynowych oraz w sklepach motoryzacyjnych dostępne są specjalne szczotki do śniegu. Są one dłuższe i węższe od zwykłych szczotek. Jest nimi łatwiej oczyści dach samochodu ze zbędnego śniegu.
Do zamków bezwzględnie należy używać odmrażacza. Nie proponujemy metody z zapalniczką. Kupując odmrażacz musimy zwrócić uwagę, czy środek smaruje zamek. Taki produkt dłużej chroni wrażliwe części zamka.
Gorąco polecamy używanie specjalnych środków do uszczelek – silikonu w sprayu lub wazeliny technicznej. Dzięki zastosowaniu tych środków uszczelki nie nasikają wodą i nie przymarzają do blach karoserii. Drzwi i pokrywy działają lekko, a uszczelki nie ulegają uszkodzeniom zimą.
Praktycznym i tanim sposobem szybkiego pozbycia się rano szronu lub lodu z szyb jest przykrycie ich workami na śmiecie. Jednym ruchem pozbywamy się niepożądanego lodu czy szronu z szyby, bez potrzeby drapania czy używania środków chemicznych. Worki można eksploatować wielokrotnie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24