Moto

Kraśniczanin w drodze do testów

Dodano: 4 czerwca 2008, 17:37

W miniony weekend, na torze Prokart Raceland w Wackersdorfie, odbyła się 2 runda Rotax Euro Challenge.

Brało w niej udział ponad 150 zawodników z 30 krajów. Seweryn "Tobi” Szczepanik zajął trzecie miejsce w tych prestiżowych zawodach.

W "czasówce” Szczepanik zajął 3 pozycję ze stratą 0,077 s do Leeroya Poultera i 0,073 do Maika Bartena. - Na najszybszym okrążeniu zablokował mnie holenderski zawodnik - mówił po starcie "Tobi”.

W pierwszym biegu kwalifikacyjnym "Tobi”, startując z pierwszej pozycji, został wypchnięty przez mistrza świata, Wesleigha Orr, za co ten dostał pierwsze ostrzeżenie. Szczepanik, odrabiając straty z ostatniej pozycji, ostatecznie ukończył bieg na 7 miejscu.

Drugi i trzeci bieg kwalifikacyjny "Tobi” ukończył na 3 pozycji, co dało mu 5 miejsce w biegu przedfinałowym.

W przedfinale Seweryn Szczepanik dojechał na dobrej 5 pozycji, unikając ryzykownych sytuacji.

Po udanym starcie w biegu finałowym "Tobi” przebił się o jedną lokatę do przodu. Na przedostatnim okrążeniu wyścigu doszło do kolizji pomiędzy zawodnikami z czołówki, z której szczęśliwie wyszedł Szczepanik. "Tobi” wykorzystał tę okazję i bezpiecznie dowiózł 3 pozycję do mety.

Po dwóch rundach Rotax Euro Challenge Seweryn "Tobi” Szczepanik zajmuje 6 pozycję w klasyfikacji generalnej. 17-letni zawodnik z Kraśnika zrobił kolejny krok, ku testom w Formule Renault lub 3000.