niedziela, 28 maja 2017 r.

Moto

Kulka przełamuje bariery

Autor: (p.p.)

Osoby niepełnosprawne ruchowo nie miały szans zrobienia kursu na prawo jazdy, korzystając ze specjalnego samochodu, przystosowanego dla inwalidów. Sytuacja jednak zmieniła się za sprawą Ośrodka Szkolenia Kierowców i Instruktorów „Kulka”.

– Dla kursantów na wózkach mamy specjalnie przystosowany ośrodek szkoleniowy, sale dydaktyczne – mówi Maciej Kulka, jeden ze współwłaścicieli firmy. – Jako pierwsi w kraju oddamy do dyspozycji osób dotkniętych przez los, samochód szkoleniowy punto II przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych ruchowo. Zakupiliśmy go w ramach fiatowskiego programu Autonomy.
Prezentacja tego samochodu odbędzie się w dniach 26 i 27 października (najbliższy weekend), w hipermarkecie Real w Lublinie.
Wraz z prezentacją specjalnego samochodu będzie można obejrzeć także wystawę dziecięcych prac plastycznych, które brały udział w ubiegłorocznym konkursie „Bezpieczny w domu, a szkole, na ulicy”.
Warto dodać, że w ramach PFRON funkcjonuje program Pegaz, którego celem jest ułatwienie osobom niepełnosprawnym ruchowo zakupu samochodu.
Po więcej informacji na ten interesujący wiele osób temat odsyłamy do naszej strony internetowej: niepełnosprawny@kulka.pl
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!