piątek, 23 lutego 2018 r.

Moto

Nowy Golf - najlepiej oceniony

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 marca 2009, 10:56
Autor: (p.p.)

Po raz kolejny nowy Golf wyznacza standardy w swojej klasie. W nowym teście EuroNCAP, przy zaostrzonych kryteriach oceny, zebrał on pięć gwiazdek.

Co więcej, to właśnie Golf jest samochodem, który uzyskał najlepszą ocenę łączną. Ogólna ocena, na poziomie 84,6%, jest średnią ważoną ocen uzyskanych w czterech kategoriach. W najnowszej klasyfikacji EuroNCAP uwzględniane są wszystkie systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, które zastosowano w danym pojeździe. Przedtem takie systemy, jak na przykład elektroniczny program kontroli stabilności jazdy ESP, nie były brane pod uwagę.

Aby otrzymać pięć gwiazdek, od lutego 2009 roku samochód musi uzyskać ustaloną
- minimalną ilość punktów we wszystkich czterech kategoriach (ochrona dorosłych pasażerów, ochrona dzieci, ochrona pieszych, wspomagające systemy bezpieczeństwa) oraz w punktacji ogólnej. Według dotychczasowej, stosowanej od 1997 roku procedury oceniano tylko zderzenie czołowe, zderzenie boczne i ochronę pieszych.
Nowe kryteria uwzględniają także test uderzenia od tyłu, który pozwala na ocenę obciążenia odcinka szyjnego kręgosłupa. Volkswagen zapobiega tego rodzaju urazom stosując
w nowym Golfie zagłówki zoptymalizowane pod kątem ochrony kręgosłupa (w skrócie: WOKS). Jak wykazały testy, potencjał minimalizacji urazów przez system zagłówków WOKS znacznie przekracza biomechaniczne wartości pomiarowe licznych systemów aktywnych.Nowy Volkswagen Golf
- ocena łączna: 5 gwiazdek
- bezpieczeństwo dorosłych pasażerów: 97%
- bezpieczeństwo przewożonych dzieci: 84%
- bezpieczeństwo pieszych przy zderzeniu z autem: 61%
- ocena aktywnych/pasywnych systemów bezpieczeństwa: 71%

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!