niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Moto

Pobity rekord garbusa

Dodano: 24 lipca 2002, 19:32
Autor: p.p.

Pod koniec czerwca z taśmy produkcyjnej fabryki w Wolfsburgu zjechał 21 517 415 golf. Tym samym został pobity rekord produkcyjny należący do legendarnego garbusa, który nadal jest produkowany w VW de Mexico. Historia golfa rozpoczęła się wiosną 1974 roku.

Wówczas zerwano z tradycja produkcji małych aut z silnikiem montowanym z tyłu. Na owe czasy golf był bardzo nowoczesnym, wręcz rewolucyjnym samochodem. Dwa lata później w 1976 roku zaprezentowano kultową wersję GTI, którą do dziś możemy jeszcze spotkać na polskich drogach. W 1983 roku zadebiutował golf II. W stosunku do pierwszej wersji był szerszy, dłuższy, mocniejszy oraz pojemniejszy i bezpieczniejszy. W 1991 roku na rynek wszedł golf III. Owalne reflektory i zaokrąglona linia całkowicie zmieniły wygląd pojazdu. Ostatnia, czwarta wersja golfa zadebiutowała na rynku
w 1997 roku. Samochód całkowicie nowy, objęty 12-letnią gwarancją na nadwozie, doskonale znany z naszych ulic. Następna piąta wersja golfa pojawi się na rynku być może pod koniec tego roku lub na początku 2003.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24