sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Moto

Poprawka z egzaminu

Dodano: 12 sierpnia 2002, 20:15
Autor: (aba)

Ponad setka osób z Lubelskiego musi ponownie udowodnić swoje kwalifikacje do prowadzenia pojazdów. 11 osobom policja zatrzymała prawo jazdy, pozostali podlegają kontroli kwalifikacji za nagminne łamanie przepisów drogowych.

Chodzi o tych kierowców, którzy przekroczyli 21 lub 24 punkty karne w policyjnych statystykach. Ogółem w całym regionie jest ich 135.
Ci, którzy stracili prawo jazdy (np. za jazdę pod wpływem alkoholu), aby je odzyskać muszą przejść ponownie pełny kurs oraz zdać egzamin praktyczny i teoretyczny. Jeżeli uda im się to za pierwszym razem, zapłacą 800 zł. Każda następna próba to dodatkowe koszty.
Z kolei ci, którzy przekroczyli „oczko”, czyli limit karnych punktów w ciągu roku, nie muszą przechodzić szkolenia, ale zdać egzaminy. Przystąpienie do nich kosztuje około 90 złotych.
– Zdawałem już dwa razy – mówi Marian Z. z Chełma, który za kółkiem z prawem jazdy kategorii B spędził 13 lat. – Nie zdałem. Wolę zapłacić 250 zł za dodatkowe szkolenie i wówczas policja cofa mi sześć punktów karnych. Wtedy mam spokój na pół roku i mogę jeździć dalej.
Benedykt Policht, dyrektor Ośrodka Ruchu Drogowego (tylko one są upoważnione do przeprowadzania szkoleń), przyznaje, że lepiej za kierownicą podczas ponownych egzaminów sprawdzają się kierowcy raczej w dojrzałym wieku. Na drugim końcu są młodzi kierowcy przed 20. rokiem życia, którzy wciąż jeżdżą niebezpiecznie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24