piątek, 23 lutego 2018 r.

Moto

Słuchasz muzyki - to płać!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 stycznia 2007, 17:57
Autor: Paweł Puzio

Abonament RTV powinien być zgodnie z prawem uiszczany nie tylko za odbiorniki znajdujące się w gospodarstwach domowych, ale również za te, które znajdują się w samochodach.

Obowiązek ten dotyczy, zarówno aut firmowych, jak i prywatnych. ­
Zgodnie z Ustawą o radiofonii i telewizji z 1992 roku, za używanie odbiorników radiofonicznych
i telewizyjnych należy uiszczać opłaty abonamentowe. Dotyczy to także odbiorników zainstalowanych w samochodach. W przypadku aut prywatnych, których właściciele opłacają już abonament RTV za urządzenia w swoim gospodarstwie domowym, nie ma obowiązku ponoszenia dodatkowej opłaty za radio lub telewizor w samochodzie. - Zapis prawny o obowiązku uiszczania jednej opłaty niezależnie od liczby posiadanych odbiorników znajduje się w art. 2 pkt 5 Ustawy o opłatach abonamentowych, z 21 kwietnia 2005 roku. W sytuacji, gdy kierowca nie zadeklarował jednak używania radioodbiornika w domu, a posiada taki w samochodzie, to zgodnie z prawem powinien opłacać abonament za radio lub telewizor w aucie - wyjaśnia Tomasz Matujewicz, kierownik działu rozwoju LeasePlan Fleet Management
Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku samochodów firmowych. Firmy mają bowiem obowiązek wnoszenia opłaty abonamentowej za każdy używany odbiornik radiowy lub telewizyjny - również w aucie, co wiąże się także z koniecznością posiadania książeczki abonamentowej RTV i rejestracją urządzeń.
Osobną opłatę za odbiorniki w samochodzie muszą wnosić także osoby prowadzące działalność gospodarczą w momencie, gdy samochód jest przez nie używany nie tylko do celów prywatnych, ale i do służbowych. Obecnie miesięczna opłata abonamentowa za radio w samochodzie wynosi 5,2 zł. W przypadku odbiornika telewizyjnego jest to 16,7 zł.
Problem ma tylko państwo. Jak ściągnąć taki abonament z od osób prywatnych. Ale to już inna sprawa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!