wtorek, 23 maja 2017 r.

Moto

Suzuki i GM w poszukiwaniu ogniwa paliwowego

Dodano: 26 grudnia 2001, 18:03

Suzuki Motor Corporation i General Motors Corporation zawarły porozumienie o prowadzeniu wspólnych prac nad udoskonaleniem nowych ogniw paliwowych. W tej dziedzinie GM prowadzi badania od dłuższego czasu i są one dość zaawansowane.

– Naszym celem jest doprowadzenie do tego, aby samochody stały się zupełnie nieszkodliwe dla środowiska dzięki odpowiedniemu paliwu – mówi Byron McCormick, dyrektor Centrum Badawczego nad Globalnym Napędem GM. – Takim ekologicznym paliwem ma być w niedalekiej przyszłości wodór. Przede wszystkim dlatego że może być wytwarzany z różnych surowców i w ogóle nie zanieczyszcza powietrza. Nasze zawansowane już prace będziemy teraz prowadzić wspólnie z Suzuki.
– Kluczem do rozwoju motoryzacji w XXI wieku jest ochrona środowiska i użycie możliwie najbardziej efektywnej energii. Pracując z GM, szybciej osiągniemy cel i wprowadzimy na rynek czyste paliwo – twierdzi Hiroshi Tsuda, dyrektor do spraw rozwoju Suzuki Motor Coperation.
Partnerstwo Suzuki i GM trwa już od 1981 r. Obie firmy współdziałały w opracowaniu i wdrożeniu do produkcji takich aut jak koncepcyjny chevrolet triax i powszechnie znany opel agila. Podczas ostatniego salonu samochodowego w Tokio GM i Suzuki oficjalnie zaprezentowały chevrolet cruze, mały samochód, przeznaczony na rynki Azji i Pacyfiku.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24