sobota, 20 stycznia 2018 r.

Moto

Teraz płacą z odsetkami

  Edytuj ten wpis
Autor: (aba)

Fiskus wciąż pamięta o właścicielach aut, którzy zalegają z zapłaceniem podatku drogowego za okres sprzed wliczenia tej opłaty w cenę paliwa. Teraz muszą zapłacić należność wraz z odsetkami.

Zgodnie z przepisami winnych można ścigać przez pięć lat. W tym roku upływa więc termin, w którym egzekucja należności jest przeprowadzana. Po weryfikacji komputerowej bazy danych w 1999 r. w Wydziale Finansowym Urzędu Miasta Chełma rocznie sprawdzano ok. 2,5–3 tys. dłużników. U większości z nich karne odsetki przewyższały kwotę wyjściową. – Mój dług wynosił 60 zł, a odsetki sięgnęły 180 zł – mówi Barbara K., która już nie pamięta, że przed laty jeździła fiatem 132. – Na szczęście odsetki mi umorzono.
Stanisława Lewkowicz, dyrektor WF UM w Chełmie potwierdza, że weryfikację sporządzono zbyt późno. To dlatego dłużnicy narażeni są na zapłatę tak dużych karnych kwot. Urząd nie miał jednak obowiązku powiadamiania o zaległościach. Podatnik powinien, bez wezwania, regulować swoje należności. Na dodatek dopiero teraz niektórzy podatnicy dowiadują się, że inwalida mógł na siebie zarejestrować tylko jeden pojazd, aby uniknąć płacenia podatków. Bywało, że miał na swoim koncie trzy.
Wysokość zadłużeń jest wyższa również w przypadku właścicieli firm, którzy na potrzeby własnej działalności gospodarczej rejestrowali kilka samochodów ciężarowych. Niektórym wyliczono zadłużenie sięgające kilku tysięcy złotych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!