wtorek, 20 marca 2018 r.

Moto

Sąd Rejonowy w Lublinie ogłosił wczoraj upadłość Daewoo Motor Polska
sp. z o.o., bo firma nie była
w stanie spłacać swoich długów. Kierownictwo lubelskiego DMP ma nadzieję, że to początek nowego rozdziału i sposób na wyjście firmy
ze złej sytuacji.

O ogłoszenie upadłości na początku września zwrócił się sam zarząd DMP. Wczoraj Sąd Rejonowy w Lublinie uznał, że wniosek kierownictwa firmy jest uzasadniony. - DMP przestało spłacać swoje zobowiązania i ma to charakter trwały - uzasadniała orzeczenie przewodnicząca składu orzekającego sędzia Zofia Homa. - Przedsiębiorstwo prowadzi tylko szczątkową działalność, a jeśli nie produkuje, to nie będzie mogło spłacać długów, które mogą wkrótce przekroczyć wartość majątku firmy.

To, że firma znalazła się w tak trudnej sytuacji zarząd DMP tłumaczył m.in. tym, iż główny udziałowiec lubelskiego przedsiębiorstwa - Daewoo Motor Company z Korei - przestał wspierać finansowo budowę nowej części fabryki i uruchomienie produkcji nowego samochodu. Fiaskiem zakończyły się negocjacje z koncernami samochodowymi dotyczące ich wejścia do DMP, spadł popyt na samochody dostawcze.
Członkowie DMP przedstawili przed sądem przygnębiający obraz chylącego się ku upadkowi kolosa, który zatrudnia jeszcze 2,4 tys. pracowników. Lubelskie DMP nie produkuje już samochodów. Dziennie w kasie ma po dwa, trzy tysiące złotych, od sierpnia płaci tylko część z bieżących zobowiązań żeby utrzymać zakład w gotowości, a załodze zalega z wypłatą jeszcze za lipiec. Na początku roku spółka przestała płacić ZUS. Stacje serwisowe odmawiają obsługi aut Daewoo na gwarancji. Niemal wszystkie konta firmy są zablokowane.
Sąd wyznaczył syndyka, którym został Leszek Liszcz. Ma on sprzedać majątek DMP i spłacić jego długi.
- Mamy nadzieję, że ogłoszenie upadłości będzie sposobem na wyjście ze złej sytuacji, w której znalazło się DMP, a działania syndyka pójdą w kierunku pozyskania inwestora strategicznego - mówiła zaraz po ogłoszeniu orzeczenia Beata Brice, rzecznik prasowy DMP.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!