11 marca 2021 r.
21:59

Motor Lublin – Olimpia Elbląg 1:0. Wymęczone, ale jednak zwycięstwo

0 1 A A

Pierwszy mecz ligowy na Arenie Lublin w 2021 roku i od razu wygrana Motoru. W czwartek piłkarze Marka Saganowskiego wymęczyli jednak trzy punkty w spotkaniu z Olimpią Elbląg. Tym razem gola na wagę zwycięstwa strzelili w 87 minucie.

Ostatnio w Pruszkowie z dobrej strony po wejściu na boisku z ławki rezerwowych pokazali się: Piotr Ceglarz i Daniel Świderski.

W nagrodę obaj rozpoczęli czwartkowe zawody od pierwszej minuty. Niestety, wielkiej różnicy w grze żółto-biało-niebieskich w porównaniu z poprzednimi występami nie było. Trzeba jednak dodać, że obu ekipom życie uprzykrzał mocno padający śnieg.

Od pierwszego gwizdka przewagę mieli gospodarze. Szybko strzały oddali: Tomasz Swędrowski, Ceglarz czy Michał Bogacz, ale efektu bramkowego nie było. W 13 minucie Bogacz wrzucił z lewego skrzydła, a groźnie głową uderzał Paweł Moskwik. Piłka trafiła w rękę jednego z rywali jednak sędzia nakazał grać dalej.

Kolejne fragmenty? Na pewno więcej działo się pod bramką drużyny z Elbląga. Mimo kolejnych prób ani Rafał Król, ani Ceglarz nie potrafili znaleźć sposobu na bramkarza rywali. To samo można powiedzieć o drugiej części spotkania. Trener Saganowski od razu po przerwie wymienił: Sławomira Dudę i Moskwika na Dawida Pakulskiego oraz Filipa Wójcika. Motor cały czas nie mógł jednak przebić się przez defensywę Olimpii.

W 73 minucie szanse gospodarzy wzrosły. Klaudiusz Krasa obejrzał drugie „żółtko” i wyleciał z boiska. Motor od razu chciał wykorzystać grę w przewadze, ale Andrzej Witan świetnie poradził sobie z próbą Swędrowskiego. Po chwili wydawało się, że wreszcie pierwszego, ligowego gola w barwach ekipy z Lublina musi zdobyć Krzysztof Ropski. „Ropa” strzelał głową z kilku metrów, ale fatalnie spudłował.

W 87 minucie gospodarze jednak „wcisnęli” bramkę. Duże cegiełki do zwycięskiego gola dorzucili: Dawid Pakulski, który dośrodkował z rzutu rożnego, a także Rafał Grodzicki. Stoper świetnie znalazł się w szesnastce i oddał naprawdę dobry strzał głową. Zabrakło centymetrów, bo piłka trafiła w poprzeczkę. W idealnym miejscu znalazł się jednak Ariel Wawszczyk i to on z najbliższej odległości wpakował piłkę do „pustaka”.

Goście z Elbląga mieli jeszcze kilka minut, żeby spróbować doprowadzić do remisu, ale nie potrafili nawet zagrozić Sebastianowi Madejskiemu. I ostatecznie trzy punkty zostały w Lublinie. W następnej kolejce, już w środę podopieczni trenera Saganowskiego zmierzą się na wyjeździe z Błękitnymi Stargard (godz. 14).

Motor Lublin – Olimpia Elbląg 1:0 (0:0)

Bramka: Wawszczyk (87).

Motor: Madejski – M. Król, Grodzicki, Wawszczyk, Bogacz, Ceglarz (83 Kunca), Duda (46 Pakulski), Swędrowski, R. Król, Moskwik (46 Wójcik), Świderski (71 Ropski).

Olimpia: Witan – Kiełtyka, Lewandowski, Wenger, Sedlewski, Burzyński (89 Waniek), Kamiński (79 Jabłoński), Ressel (60 Bartlewski), Krasa, Bawolik (79 Kordykiewicz), Surdykowski.

Żółte kartki: Surdykowski, Krasa, Bartlewski, Burzyński.

Czerwona kartka: Krasa (Olimpia, 73 min, za drugą żółtą).

Sędziował: Paweł Dziopak (Tychy).

Już jutro, w niedzielę, 9 czerwca, Plac Litewski w Lublinie stanie się miejscem niezwykłego wydarzenia. Od godziny 11:00 do 16:00 będzie można uczestniczyć w czternastym festynie "Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych", który co roku przyciąga entuzjastów i miłośników nietypowych hobby.

Na jednym tankowaniu minimum 300 km. Lublin kupi 20 autobusów wodorowych

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie ogłosiło przetarg na zakup 20 autobusów wodorowych. Wartość zamówienia to 80 mln zł.

Zielony potwór z napędem na tył
Do Wozu

Zapraszamy na kolejny odcinek z serii "Do Wozu!". Dziś gościmy zielone BMW E46 compot z legendarnym silnikiem 3.0 d, który generuje oszałamiającą liczbę koni mechanicznych!

Donice z kwiatami na Placu Chopina to jeden ze zwycięskich małych projektów BO. Innym wykonanym zadaniem na placu jest wiata z ładowarkami do telefonów komórkowych

Jak ulepszyć Puławy? Urzędnicy już czekają na pomysły

Tężnie solankowe, darmowe zajęcia sportowe, sterylizacja zwierząt, ławki, kwietniki, zabawki, publikacje, występy artystyczne, murale - to przykładowe pomysły, jakie można składać w ramach puławskiego budżetu obywatelskiego. Trwa nabór wniosków do nowej edycji na rok 2025.

Kibice w Lublinie znowu byli świadkami wysokiego zwycięstwa Orlen Oil Motoru
ZDJĘCIA KIBICÓW

KIbice Orlen Oil Motoru znowu mieli powody do radości. Ich pupile bez najmniejszych problemów pokonali ZOOleszcz GKM Grudziądz 40:20. Efekt? Po ośmiu kolejkach "Koziołki" mają na koncie komplet punktów. Mecz musiał zostać przerwany po dziesięciu biegach, z powodu opadów deszczu. Sprawdźcie jak kibicują w Lublinie.

Probierz zdecydował. Znamy ostateczną kadrę na Euro 2024

Po meczu z Ukrainą selekcjoner reprezentacji Polski ogłosił ostateczną kadrę Biało-Czerwonych na Euro 2024

Arkadiusz Milik w meczu z Ukrainą doznał kontuzji

Polska lepsza od Ukrainy w sparingu przed Euro 2024

W pierwszym meczu towarzyskim w trakcie przygotowań do Euro 2024 reprezentacja Polski po dobrej grze pokonała na PGE Stadionie Narodowym Ukrainę 3:1. Jednak w spotkaniu groźnie wyglądającego urazu doznał Arkadiusz Milik i jego wyjazd na mistrzostwa Europy do Niemiec stanął pod znakiem zapytania

Kamil Wojtkowski w koszulce Motoru rozegrał 40 meczów

Pomocnik żegna się z Motorem Lublin

Kamil Wojtkowski to kolejny zawodnik, który nie będzie w sezonie 24/25 występował w Motorze Lublin. W piątek beniaminek PKO BP Ekstraklasy poinformował, że umowa 26-latka nie zostanie przedłużona.

Michał Paluch zdobył w piątek dwa gole

Udany mecz na koniec sezonu. Świdniczanka jako pierwsza zatrzymała Siarkę

W sezonie 2023/2024 Siarka Tarnobrzeg zanotowała przed własną publicznością: 14 zwycięstw, dwa remisy i jedną porażkę. Na wiosnę mogła się za to pochwalić kompletem siedmiu zwycięstw. Niedawno rozbiła nawet Wieczystą Kraków 6:2. Dopiero w piątek, przy okazji ostatniej serii gier gospodarzy zatrzymała Świdniczanka. Goście przegrywali już 0:2, ale w końcówce zdobyli dwa gole i pozytywnym akcentem zakończyli rozgrywki.

Marsz kibiców Orlen Oil Motoru pod ratusz. „Walczymy o nowy stadion” [zdjęcia, wideo]

Zgodnie z planem, po meczu z ZOOleszcz GKM Grudziądz kibice Orlen Oil Motoru ruszyli pod ratusz, aby powalczyć o nowy stadion żużlowy.

Ryki. Potężna nawałnica nad powiatem

Pierwszy raz w naszym powiecie doszło do przejścia tak gwałtownej ulewy z porwistym wiatrem połączonym z gradem. Usuwanie skutków będzie trwało nie godzinami ale dniami, są dzielnice i wsie gdzie nie ma zasilania energii. Musimy być razem. Apel.... pomagajmy sobie nawzajem - zaapelował na FB Info Ryki

Noc z disco
foto

Noc z disco

"Noc silent disco" w Plenerze była niezwykła z dwóch powodów. Pierwszy powód to taki, że po raz pierwszy w Plenerze - Silent Disco! Wreszcie po drugie, bo były 3 kanały hitów!! Zobaczcie, jak imprezowaliście w Plenerze i kto się bawił najlepiej :). Tak się bawi Lublin!

Mistrz Polski z Lublina bez problemów pokonał w piątek rywali z Grudziądza

Orlen Oil Motor podtrzymał zwycięską passę, deszcz uratował rywali z Grudziądza przed pogromem [zdjęcia]

Jest ósma wygrana w ósmym ligowym meczu Orlen Oil Motoru. W piątek lubelskie „Koziołki” bez najmniejszych problemów pokonały ZOOleszcz GKM Grudziądz 40:20. Z powodu opadów deszczu spotkanie zostało zakończone po dziesięciu biegach. I chyba nikt nie ma wątpliwości, że dzięki temu goście nie przegrali znacznie wyżej.

Budka Suflera świętuje jubileusz 50-lecia. Muzyczne święto w Ogrodzie Saskim!
15 czerwca 2024, 18:00

W sobotę (15 czerwca) w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko odbędzie się niezwykły koncert. Wystąpi Budka Suflera, która w tym roku obchodzi 50-lecie istnienia. Koncert poprowadzą: Piotr Metz z radiowej „Trójki” oraz Józef Szopiński z Radia Lublin.