10 grudnia 2022 r.
15:03

Motor przegrał w sparingu z Legią Warszawa 0:4. Napastnik na testach

(fot. Motor Lublin)

Piłkarze Motoru Lublin w sobotę rozegrali mecz kontrolny z wiceliderem PKO BP Ekstraklasy. W Książenicach górą była Legia Warszawa, która rozbiła żółto-biało-niebieskich 4:0.

Spotkanie od początku wyglądało tak, jak można się było spodziewać. Legia atakowała, stosowała wysoki pressing i w wielu fragmentach spotkania zamykała rywali pod ich bramką. „Wojskowi” grali z jednej strony na drugą i cierpliwie poszukiwali luk w defensywie Motoru. Wielkich sytuacji jednak nie było. Obrońcy gości kilka razy blokowali uderzenia, a bliski szczęścia po próbie z dystansu był chociażby Josue.

W 22 minucie warszawianie objęli jednak prowadzenie. „Przeciągniętą” wrzutkę z prawej strony na lewym skrzydle przejął Makana Baku. Odegrał do Josue, a ten pobiegł do linii końcowej i dośrodkował idealnie na głowę Maika Nawrockiego, który dał gospodarzom prowadzenie.

W 29 minucie mogli odpowiedzieć „Motorowcy”. Drużyna Goncalo Feio, kiedy miała okazję, to też wysoko podchodziła do przeciwnika i potrafiła odebrać kilka piłek. W 29 minucie Jakub Lis tuż przed szesnastką najpierw wygrał pojedynek w „parterze” z Bartoszem Śliszem, a po chwili był faulowany. Z rzutu wolnego nieźle strzelił Piotr Ceglarz. Bramkarz Legii odbił piłkę do boku, dokładnie pod nogi Przemysława Szarka. Obrońca nie zdołał jednak z najbliższej odległości dobić piłki do siatki.

W 40 minucie ekipa z Lublina prosiła się o kłopoty. Już Ezana Kahsay zagrywał górą wzdłuż swojego pola karnego na lewą stronę. Arkadiusz Najemski za długo zwlekał z wybiciem piłki w końcu odebrał mu ją Robert Pich, a Maciej Rosołek skorzystał z okazji i po zagraniu Słowaka dostawił tylko nogę i strzałem do „pustaka” podwyższył prowadzenie. To nie koniec złych wieści dla Motoru. W końcówce pierwszej odsłony upadając na murawę kontuzji dłoni doznał Filip Wójcik.

W 55 minucie niewiele zabrakło, a byłoby 3:0. Jurgen Celhaka odebrał piłkę Rafałowi Królowi w środku boiska. Przejął ją Ernest Muci i wyłożył do Igora Strzałka, po którego uderzeniu Michał Król wybił futbolówkę zmierzającą do siatki. Po godzinie gry groźnie z rzutu wolnego uderzył Pich, ale zarobił dla swojego zespołu tylko rzut rożny.

W 70 minucie Lindsay Rose „urwał” się prawym skrzydłem i zagrał wzdłuż bramki, gdzie z kilku metrów skutecznym strzałem popisał się Strzałek. 180 sekund później dobrą piłkę na skrzydło rzucił Piotr Kusiński. I niewiele zabrakło, żeby po podaniu Ceglarza na wślizgu piłkę do siatki wpakował testowany w Motorze Kacper Wełniak, który pojawił się na boisku od razu po przerwie. 10 minut później „Wojskowi” ustalili wynik. Goście mieli rzut wolny, ale szybko stracili piłkę. Wystarczyły dwa podania, a Mattias Johansson nieatakowany przez nikogo przebiegł od środka boiska pod szesnastkę Motoru i uderzył do siatki na 4:0.

Wełniak, który zagrał w barwach przyjezdnych całą drugą odsłonę to napastnik z rocznika 2000, który w swoim CV ma występy w juniorach i rezerwach Legii. Zakładał też koszulkę: Siarki Tarnobrzeg, Wigier Suwałki, a ostatnie 1,5 roku spędził w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Co ciekawe, w 24 meczach, w których miał okazję pojawić się na boisku 23 razy wchodził na murawę z ławki rezerwowych. W sumie uzbierał też ledwie około 300 minut. Nie zdobył też ani jednego gola.

Legia Warszawa – Motor Lublin 4:0 (2:0)

Bramki: Nawrocki (20), Rosołek (40), Strzałek (69), Johansson (79).

Legia, I połowa: Hładun – Nawrocki, Augustyniak, Ribeiro, Wszołek, Slisz, Josue, Kapustka, Baku, Rosołek, Pich. II połowa: Miszta – Rose, Charatin, Kisiel, Johansson, Celhaka, Sokołowski, Strzałek, Skibicki (79 Jędrasik), Pich (71 Kamiński), Muci.

Motor, Połowa: Budziłek – Wójcik, Szarek, Zbiciak (32 Najemski), Rudol, Ceglarz, Reiman, Kusiński (32 Złomańczuk), R. Król, Lis, Kahsay. II połowa: Budziłek (68 Budzyński) – M. Król, Najemski, Szarek (63 Zbiciak), Rudol (66 Staszak), Ceglarz (63 Wyjadłowski), Gąsior, Złomańczuk, R. Król (63 Kusiński), Lis (66 Ceglarz), Wełniak.

Niemal kilogram substancji odurzających: amfetaminę, marihuanę, mefedron i tabletki ecstasy znaleźli policjanci w mieszkaniu i piwnicy 35-latka z Kraśnika. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. Grozi mu kara do 10 lat więzienia, a w warunkach recydywy może zostać zwiększona o połowę.

Dziś w nocy warto spojrzeć w niebo. Co zobaczymy tuż przed i po północy?

Szykuje nam się sobotnia noc z kosmicznym atrakcjami nad Polską. Dziś na niebie zobaczymy kolejny kosmiczny pociąg, wystrzelony przez amerykańskiego miliardera!

QS World University Rankings 2025. Politechnika Lubelska w światowej czołówce!

Politechnika Lubelska to jedyna uczelnia z Lubelskiego, która znalazła się w najnowszym rankingu QS World University Rankings 2025, jednym z czterech najważniejszych globalnych rankingów uczelnianych. W tegorocznym zestawieniu PL uplasowała się w grupie 1201-1400 najlepszych uczelni na świecie. W skali kraju zajęła 20. miejsce.

Okolice Kraśnika to kilometry atrakcyjnych i nieodkrytych szlaków rowerowych
Dużo zdjęć

Szykują raj dla cyklistów. Już dziś odkryj rowerem Kraśnik i okolice

Już niebawem Kraśnik może być mekka dla rowerzystów. A to za sprawą projektu „Rowerowe Roztocze”, który ma zrealizować Roztoczański Związek Powiatowo-Gminny. Nowe drogi pieszo-rowerowe mają połączyć Kraśnik ze Zwierzyńcem, sercem Roztocza.

Pokrzywdzona nigdy wcześniej nie wykonywała tego typu transakcji.

Chciała zainwestować w kryptowaluty – padła ofiarą "mężczyzny z zasadami"

Najpierw ją zauroczył, a później wykorzystał niewiedzę. W ten sposób kobieta straciła 430 tys. zł.

W ten weekend głośno o polityce się nie rozmawia. Trwa cisza wyborcza

Od północy w całym kraju trwa się cisza wyborcza. Za jej naruszenie grożą surowe kary

To już 8. edycja konkursu organizowana przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie.

Młodość w trzeźwości daje możliwości

O tym, że alkohol szkodzi, wiedzą już najmłodsi. Swoje spostrzeżenia przelali na papier.

Czekali prawie rok i już za chwilę będą ćwiczyć na nowych boiskach

Już wkrótce uczniowie ze szkoły przy ul. Rzeckiego będą ćwiczyć na dworze. Zakończyła się przebudowa zewnętrznych boisk i bieżni.

Zdaniem gminy – wykonanie tej drogi było istotne zarówno z punktu widzenia infrastruktury drogowej jak i bezpieczeństwa mieszkańców

Betonozowe pobojowisko, czy potrzebna inwestycja? Spór o drogę w Starym Uścimowie

Na trasie parku krajobrazowego zostały wycięte 200-letnie drzewa, a w ich miejsce wylany asfalt. – To nieodwracalna decyzja dla przyszłych pokoleń – twierdzą mieszkańcy.

Straty szacowane są na 900 zł.
Biała Podlaska

Nie miał jak wrócić do domu, więc… wybił szybę wiaty przystankowej

Gdy okazało się, że wszystkie autobusy odjechały, 32-latka poniosły emocje. Teraz grozi mu więzienie.

Gala Kultury za nami. Nagrody i pieniądze rozdane
Zdjęcia

Poznaliśmy laureatów Nagród Miasta Lublin w dziedzinie kultury za rok 2023. Podczas Gali Kultury, która odbyła się w piątkowy wieczór w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka wyróżnienia przyznano w czterech kategoriach.

Weekendowe szaleństwa w Berecie
foto

Weekend to czas, w którym zaczyna się prawdziwa zabawa! Zapraszamy Was do obejrzenia fotogalerii z weekendowych szaleństw w Beretowym stylu! Zobaczcie, co się działo na parkiecie. Tak się bawi Lublin!

Tegoroczny „Bieg po uśmiech” odbywa się w wyjątkowym dla Stowarzyszenia czasie
Nasz Patronat

Kraśnik. 28. „Bieg po uśmiech” SOS Wiosek Dziecięcych

To już tradycja – zawodowcy i amatorzy już dzisiaj połączą swoje siły we wspólnym „Biegu po uśmiech”. Na terenie programu SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku dzisiaj wielkie święto dobroczynności połączone z dobrą zabawą i rywalizacją sportową.

Pozytywnie zakręceni znów w Lublinie
Dzień Wschodzi

Już jutro, w niedzielę, 9 czerwca, Plac Litewski w Lublinie stanie się miejscem niezwykłego wydarzenia. Od godziny 11:00 do 16:00 będzie można uczestniczyć w czternastym festynie "Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych", który co roku przyciąga entuzjastów i miłośników nietypowych hobby.