sobota, 17 marca 2018 r.

Opole Lubelskie

Opole Lubelskie. Remont drogi w dwóch etapach

Dodano: 4 lipca 2016, 16:22
Autor: p.p.

Już są pieniądze na przebudowę odcinka drogi od zjazdu z obwodnicy w Zosinie do granic administracyjnych Opola Lubelskiego. Środki na remont tej drogi gmina otrzyma w ramach programu „PROW”.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Gmina podzieliła tę inwestycję na dwa etapy. W pierwszym wykonany zostanie odcinek od zjazdu z obwodnicy w Zosinie do granic miasta, a w kolejnym, zaplanowanym na przyszły rok pozostały odcinek, czyli cała ulica Fabryczna do skrzyżowania z ul. Przemysłową.

– Wartość całej inwestycji to ponad 3,3 mln zł, pierwszy etap będzie kosztował ok. 350 tys. zł. Ogłoszony już został przetarg na wykonawcę robót. Wykonawcy mogą składać oferty do 30 czerwca – mówi Iwona Bednarz, kierownik Wydziału Inwestycji UM w Opolu Lubelskim.

W inwestycję zaangażowane zostaną środki z budżetu obywatelskiego, ponieważ w ubiegłym roku, jako jedno z działań do realizacji, mieszkańcy wybrali pomysł sporządzenia projektu budowy chodnika i ścieżki rowerowej na ul. Fabrycznej do granic administracyjnych miasta.

– Wartość tej inwestycji jest duża, dlatego bardzo ważne jest aby pozyskać na jej realizację jak najwięcej środków zewnętrznych. Pierwszy etap udało się sfinansować w znacznej mierze ze środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na etap drugi będziemy starali się pozyskać dofinansowanie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 – dodaje Dariusz Wróbel, burmistrz Opola.

W ramach inwestycji pojawi się nawy asfalt na długości ok. 2,2 km, powstaną chodniki, zjazdy, ścieżki rowerowe oraz nowe odwodnienie.

Gmina złożyła także drugi wniosek na przebudowa drogi gminnej Jankowa-Pomorze. Choć przeszedł pozytywnie zarówno ocenę formalną jak i merytoryczną, to uplasował się na dalszym miejscu. Jego dofinansowanie zależy teraz od potencjalnych oszczędności, których zostaną po przetargach.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!