Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Parczew

15 lipca 2017 r.
9:41

Lubelska policja ma najlepszy czas reakcji na zdarzenia. Święto Policji w Parczewie

0 5 A A

98. Wojewódzkie Obchody Święta Policji odbyły się w piątek w Parczewie. Uroczystości były połączone z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Parczewie. Wręczone zostały także odznaczenia resortowe oraz akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w intencji funkcjonariuszy w Bazylice pw. Jana Chrzciciela. Po zakończonym nabożeństwie obchody przeniosły się na plac przy Bazylice Mniejszej.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej podziękował wszystkim funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom oraz pracownikom za codzienny trud pełnienia służby i pracy w policji.

– Święto Policji to też czas, żeby podziękować policjantom za ich ciężką pracę. Jestem dumny, że pracuję w Lublinie, bo z podniesionym czołem mogę jeździć na odprawy, gdyż wyniki naszej pracy są na bardzo wysokim poziomie - podkreślił komendant - i to jest czas, żeby Wam za ten profesjonalizm podziękować – mówił insp. Paweł Dobrodziej, który dodał, że lubelska policja może się pochwalić najlepszym w Polsce czasem reakcji na zdarzenia. W kategoriach wykrywania przestępstw kryminalnych jest na czołowych pozycjach, tak samo jak i w przypadku wykrywalności najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw. 

Z okazji Święta Policji nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 1439 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów starszych awansowało 34 policjantów, w korpusie oficerów młodszych 82 funkcjonariuszy. W korpusie aspirantów awanse przyznano 673 policjantom, w korpusie podoficerów – 463, zaś szeregowych – 187.

W uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił Odznaką „Zasłużony Policjant” ośmiu funkcjonariuszy lubelskiego garnizonu. Z kolei za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji przyznano dziewięć Medali „Za zasługi dla Policji”.

Po głównych uroczystościach dla mieszkańców Parczewa przygotowano pokaz policyjnego sprzętu oraz wystawę zbiorów historycznych. Zaplanowano także atrakcje dla najmłodszych, znakowanie rowerów, pokaz radiowozów, tresury policyjnych czworonogów.  Specjalistyczny sprzęt zaprezentowali również policyjni antyterroryści z KWP w Lublinie.

Źródło: KWP Lublin

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 lipca 2017 o 15:14
O TAK ATAK ---W MAJU 2016 ROK- W GAZECIE---MAMY------NA SIŁE CHCIELI SOBIE WSADZIĆ J. BONIKA DO WIĘZIENIA---PARCZEWSKIE CWANIACZKI!!!!!!!!!!!!!!!!! CZEMU TAK JEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!HEEEEEEEEEEEEEEEEE
Avatar
Gość / 15 lipca 2017 o 20:03
Z czasem reakcji jest jak z cnotliwą wdową. Ciekawe za co medal dostał tow. DD (były generał)? Przecież obecna władza go zdymisjonowała, a tu znowu pcha sie do władzy.
Avatar
Gość / 15 lipca 2017 o 16:44
Fałsz i obłuda!!! Czas reakcji na zdarzenia jest fałszowany na potęgę!!! Wystarczy zlecić kontrolę zewnętrznej firmie i prawda wyjdzie na jaw.
Avatar
Jerry / 15 lipca 2017 o 11:21
Miesiąc temu widziałem w nocy jak włamuja sie do kioski i zadzwonilem na 997. Po góra 5 minutach były 3 radiowozy
Avatar
Gość / 15 lipca 2017 o 10:18
"insp. Paweł Dobrodziej dodał, że lubelska policja może się pochwalić najlepszym w Polsce czasem reakcji na zdarzenia". Teraz spróbujcie to sprawdzić i zadzwonić z prośbą o pomoc i interwencję. Czas reakcji i przyjazdu radiowozu z Zana na Popiełuszki nigdy nie był krótszy jak 40 minut. Komu te bajki pan Komendant opowiada???
Avatar
Gość / 18 lipca 2017 o 15:14
O TAK ATAK ---W MAJU 2016 ROK- W GAZECIE---MAMY------NA SIŁE CHCIELI SOBIE WSADZIĆ J. BONIKA DO WIĘZIENIA---PARCZEWSKIE CWANIACZKI!!!!!!!!!!!!!!!!! CZEMU TAK JEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!HEEEEEEEEEEEEEEEEE
Avatar
Gość / 15 lipca 2017 o 20:03
Z czasem reakcji jest jak z cnotliwą wdową. Ciekawe za co medal dostał tow. DD (były generał)? Przecież obecna władza go zdymisjonowała, a tu znowu pcha sie do władzy.
Avatar
Gość / 15 lipca 2017 o 16:44
Fałsz i obłuda!!! Czas reakcji na zdarzenia jest fałszowany na potęgę!!! Wystarczy zlecić kontrolę zewnętrznej firmie i prawda wyjdzie na jaw.
Avatar
Jerry / 15 lipca 2017 o 11:21
Miesiąc temu widziałem w nocy jak włamuja sie do kioski i zadzwonilem na 997. Po góra 5 minutach były 3 radiowozy
Avatar
Gość / 15 lipca 2017 o 10:18
"insp. Paweł Dobrodziej dodał, że lubelska policja może się pochwalić najlepszym w Polsce czasem reakcji na zdarzenia". Teraz spróbujcie to sprawdzić i zadzwonić z prośbą o pomoc i interwencję. Czas reakcji i przyjazdu radiowozu z Zana na Popiełuszki nigdy nie był krótszy jak 40 minut. Komu te bajki pan Komendant opowiada???
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 14 0

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 7 3

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 4 3

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 5 2

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 42 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 7 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!