wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Parczew

Lubelska policja ma najlepszy czas reakcji na zdarzenia. Święto Policji w Parczewie

Dodano: 15 lipca 2017, 09:41

98. Wojewódzkie Obchody Święta Policji odbyły się w piątek w Parczewie. Uroczystości były połączone z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Parczewie. Wręczone zostały także odznaczenia resortowe oraz akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w intencji funkcjonariuszy w Bazylice pw. Jana Chrzciciela. Po zakończonym nabożeństwie obchody przeniosły się na plac przy Bazylice Mniejszej.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej podziękował wszystkim funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom oraz pracownikom za codzienny trud pełnienia służby i pracy w policji.

– Święto Policji to też czas, żeby podziękować policjantom za ich ciężką pracę. Jestem dumny, że pracuję w Lublinie, bo z podniesionym czołem mogę jeździć na odprawy, gdyż wyniki naszej pracy są na bardzo wysokim poziomie - podkreślił komendant - i to jest czas, żeby Wam za ten profesjonalizm podziękować – mówił insp. Paweł Dobrodziej, który dodał, że lubelska policja może się pochwalić najlepszym w Polsce czasem reakcji na zdarzenia. W kategoriach wykrywania przestępstw kryminalnych jest na czołowych pozycjach, tak samo jak i w przypadku wykrywalności najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw. 

Z okazji Święta Policji nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 1439 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów starszych awansowało 34 policjantów, w korpusie oficerów młodszych 82 funkcjonariuszy. W korpusie aspirantów awanse przyznano 673 policjantom, w korpusie podoficerów – 463, zaś szeregowych – 187.

W uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił Odznaką „Zasłużony Policjant” ośmiu funkcjonariuszy lubelskiego garnizonu. Z kolei za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji przyznano dziewięć Medali „Za zasługi dla Policji”.

Po głównych uroczystościach dla mieszkańców Parczewa przygotowano pokaz policyjnego sprzętu oraz wystawę zbiorów historycznych. Zaplanowano także atrakcje dla najmłodszych, znakowanie rowerów, pokaz radiowozów, tresury policyjnych czworonogów.  Specjalistyczny sprzęt zaprezentowali również policyjni antyterroryści z KWP w Lublinie.

Źródło: KWP Lublin

WIDEO

Czytaj więcej o: policja Parczew Paweł Dobrodziej
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 lipca 2017 o 15:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O TAK ATAK ---W MAJU 2016 ROK- W GAZECIE---MAMY------NA SIŁE CHCIELI SOBIE WSADZIĆ J. BONIKA DO WIĘZIENIA---PARCZEWSKIE CWANIACZKI!!!!!!!!!!!!!!!!! CZEMU TAK JEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!HEEEEEEEEEEEEEEEEE
Rozwiń
Gość
Gość (15 lipca 2017 o 20:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z czasem reakcji jest jak z cnotliwą wdową. Ciekawe za co medal dostał tow. DD (były generał)? Przecież obecna władza go zdymisjonowała, a tu znowu pcha sie do władzy.
Rozwiń
Gość
Gość (15 lipca 2017 o 16:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fałsz i obłuda!!! Czas reakcji na zdarzenia jest fałszowany na potęgę!!! Wystarczy zlecić kontrolę zewnętrznej firmie i prawda wyjdzie na jaw.
Rozwiń
Jerry
Jerry (15 lipca 2017 o 11:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miesiąc temu widziałem w nocy jak włamuja sie do kioski i zadzwonilem na 997. Po góra 5 minutach były 3 radiowozy
Rozwiń
Gość
Gość (15 lipca 2017 o 10:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"insp. Paweł Dobrodziej dodał, że lubelska policja może się pochwalić najlepszym w Polsce czasem reakcji na zdarzenia". Teraz spróbujcie to sprawdzić i zadzwonić z prośbą o pomoc i interwencję. Czas reakcji i przyjazdu radiowozu z Zana na Popiełuszki nigdy nie był krótszy jak 40 minut. Komu te bajki pan Komendant opowiada???
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!