Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polecamy

17 lipca 2012 r.
21:54
Edytuj ten wpis

Rewolucja w Internecie. Polscy wydawcy wprowadzają opłaty

0 47 A A
Tak, już od dziś będzie wyglądać strona do logowania w systemie Piano Media
Tak, już od dziś będzie wyglądać strona do logowania w systemie Piano Media

We wrześniu najwięksi polscy wydawcy wprowadzą opłaty za niektóre artykuły w Internecie. Czytelnicy będą płacić jak za teksty w gazecie. Dlaczego, skoro do tej pory było to darmowe?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o teksty najbardziej wartościowe i najbardziej kosztowne w przygotowaniu. Te, które wymagają dużego nakładu pracy autora oraz specjalistycznej wiedzy. W zamian za miesięczną opłatę abonamentową w wysokości 19,90 złotych, internauci dostaną setki takich artykułów na kilkudziesięciu portalach.

>> Przetestuj system za darmo!

Jak do tego dojdzie? Grupa największych polskich wydawców prasy podpisała partnerskie umowy ze słowacką spółką Piano Media. To ona uruchomi system płatności za niektóre teksty w Internecie. Dostęp do tych tekstów na wszystkich serwisach współpracujących z Piano zapewni miesięczny abonament. Pozostałe artykuły (ogromną większość) będzie można czytać jak dawniej – bezpłatnie.

Co prawda, a co fałsz?

Dlaczego nagle to, co dotąd było darmowe, ma się stać płatne? Zdaniem wydawców, to nieuchronny proces, między innymi dlatego, że poszukujący informacji w prasie papierowej przenoszą się do Internetu. To tu bije serce informacji. Jej wytworzenie i udostępnienie wiąże się z kosztami i wprowadzenie symbolicznej odpłatności (a papierowe gazety są przecież w większości płatne) jest konieczne, by nadal móc dawać czytelnikom artykuły, których wiarygodności mogą być pewni. Darmowe treści może tworzyć w sieci dosłownie każdy, tak jak każdy może ogłosić się np. Czerwonym Kapturkiem. Ale jaka będzie wiarygodność tej informacji? Jakość musi kosztować.

– Nie ma filtrów, które by oddzielały prawdziwe informacje od fałszywych. Fora internetowe są dostępne dla każdego. To oznacza również, że każdy może napisać to, co uważa za słuszne – mówi Tomasz Szular, informatyk i finalista światowego konkursu Google Earth. – Co innego, gdy mamy do czynienia z portalem typowo poradnikowym, który ktoś firmuje swym imieniem i nazwiskiem. Tam powinna być wysoka jakość.

Dlatego warto będzie korzystać choćby z płatnych poradników renomowanych wydawców prasy. Bo są profesjonalne. Wydawców obowiązuje prawo prasowe. Nakłada ono na dziennikarzy obowiązek dopełnienia szczególnej staranności i rzetelności podczas zbierania materiałów. Zwłaszcza skrupulatnego sprawdzenia wiadomości. Stąd zanim dziennikarze napiszą artykuły, konsultują je z gronem ekspertów. Ekspertami są np. doświadczeni prawnicy, psycholodzy, bankowcy, lekarze, pedagodzy. Dzięki wiedzy i wskazówkom tych specjalistów, artykuły czy poradniki są wartościowe, wiarygodne i niezbędne w codziennym życiu.
Płaci Ameryka i Europa

Elektroniczną, płatną prasę czytają już Amerykanie. Niedawno do odpłatności przekonali się nasi południowi sąsiedzi, gdy system Piano został wprowadzony na Słowacji. Szacuje się, że do 2014 r. będzie on funkcjonował w 19 krajach Europy. Jeśli chcecie dołączyć do tych, którzy wiedzą, co się dzieje w sieci, kliknijcie na pasek Piano na górze strony www.dziennikwschodni.pl i zostawcie swój adres
e-mailowy. Możecie także odszukać ikonę Premium. Klikając, znajdziecie się na stronie, gdzie również możecie zostawić swój adres i przyłączyć się do systemu. Nie obawiajcie się, że nagle trzeba będzie płacić za wizyty na stronach. Dlaczego? Bo po okresie testowym, z wyprzedzeniem poinformujemy Was o kończącej się promocji – proponując dogodną formę abonamentu.

PIANO MEDIA

To system sprzedawania artykułów w Internecie, jaki ponad rok temu wprowadziła słowacka spółka Piano. Najpierw u siebie, skupiając główne wirtualne media na Słowacji. Z sukcesem, bo internetowych czytelników kupujących abonament ciągle tam przybywa. Płatny dostęp do wybranych artykułów i fotografii internetowych (tzw. paywall), to rozwiązanie od dość dawna powszechnie stosowane również w USA.

System Piano jest przyjazny. Czytelnik rejestruje się w nim szybko i bez zbędnych formalności. Za niewielką opłatą (w Polsce będzie to 19,90 zł za miesiąc) dostaje dostęp nie do jednego tematu, ale do wszystkich płatnych – w tym archiwalnych. Nie do jednego wydawcy, lecz wszystkich zgrupowanych w systemie Piano. Wystarczy raz kliknąć, by mieć dostęp do wielu artykułów – bez zakładania konta na portalu każdego wydawcy i bez logowania w każdym z osobna.

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
vela-doradztwo / 19 lutego 2013 o 11:56
bez sensu z tymi opłatami



[url="http://vela-doradztwo.pl/"]http://vela-doradztwo.pl/[/url]
Avatar
kłamcy / 8 lutego 2013 o 12:21
nieśmiertelna sonda [size=4][size=5]z czego się śmiejesz[/size][/size]
[size=4][size=5][size=4]a ty dziennikarzu z czego się śmiejesz?że puszczasz bałach i wnerwiasz ludzi[/size][/size][/size]
Avatar
wypad / 31 stycznia 2013 o 13:35
tiwi nie oglądam i jestem zdrowsza
gdy jeszcze i was nie będę przeglądać(interesowało mnie przede wszystkim-forum)--odmłodnieję!!!
Avatar
milki / 9 grudnia 2012 o 14:47
Są jeszcze ciekawe rzeczy do oglądania [color=#000000][font=Arial][size=4][url="http://komdax.com"]http://komdax.com[/url][/size][/font][/color]
Avatar
amigo / 8 grudnia 2012 o 12:44
Dokładnie. Żeby to ich dziennikarstwo jeszcze było rzetelne to może i można by było zapłacić za dostęp.
Avatar
fiki / 27 października 2012 o 17:50
[media]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DkOIWdc9v3M[/media]
Avatar
elka / 19 września 2012 o 12:45
Co to za dziennikarstwo, skoro miernikiem jakości ma być opłata abonamentowa.
Jesli ktoś jest rzetelny i należycie wykonuje swój zawód dziennikarza, to nie musi się podpierać tego typu kombinacjami.
Avatar
abc / 14 sierpnia 2012 o 20:34
[quote name='Łukasz Minkiewicz' timestamp='1342622819' post='652632']
To tak samo jak np. płatność za telewizję kablową, gdzie za określoną kwotę miesięczną mamy kilkadziesiąt kanałów.
[/quote]
Telewizja to istny fenomen, w którym za kilka, kilkanaście... czy kilkaset kanałów mniej lub bardziej wartościowych ludzie z reguły uiszczają opłatę, albo kombinują, albo zwyczajnie nie oglądają. Takim treściom daleko do niej.

"otwieramy drzwi do wartościowych..." bla bla bla, naprawdę super hasło, ale w zderzeniu z brakiem koncepcji i "listy artykułów, które będą płatne" gdy postanowimy już co z serwisu "zamkniemy" brzmi trochę hmm... sorry, bańka pęka i powodzenia szczerze wam życzę, że ktoś za taki badziew zapłaci. Krótko - treści kuleją, polacy na kolejne opłaty nie są raczej gotowi i pięć razy zastanowią się przed tym czy będą płacić oraz za co.

Zyskają ploteczki, tania i darmowa sensacja, a powstałą niszę z naprawdę wartościowymi treściami bez piano też ktoś zapełni.
[quote name='Łukasz Minkiewicz' timestamp='1342622819' post='652632']
To tak samo jak np. płatność za telewizję kablową, gdzie za określoną kwotę miesięczną mamy kilkadziesiąt kanałów.
[/quote]
Telewizja to istny fenomen, w którym za kilka, kilkanaście... czy kilkaset kanałów mniej lub bardziej wartościowych ludzie z reguły uiszczają opłatę, albo kombinują, albo zwyczajnie nie oglądają. Takim treściom daleko do niej.

"otwieramy drzwi do wartościowych..." bla bla bla, naprawdę s... rozwiń
Avatar
Przemysław Leniak / 20 lipca 2012 o 09:00
no przecie debatujemy ;-)
mnie najbardziej interesują lokalne informacje te z DW Kuriera czy GwL
wiem już że z DW zniknie magazyn a z Kuriera felietony
cokolwiek z GwL zniknie nie będę specjalnie żałował ;-)
póki co testuję sobie
ale jestem sceptyczny co do tego czy będę chciał płacić
felietony odżałuję - są przecie blogi często nie gorsze
a wiem że ich autorzy mogą na nich zarabiać (zarabiają wtedy oni a nie cała masa pośredników)
co do magazynu zaś to zależy wiele od tego co w nim będzie
jakiś czas temu kilku dziennikarzy lubelskich złamało nieco lubelskie zwyczaje nie pisania rzeczy ciekawych i ostrych
idzie mi o ujawniamy24.pl
takie teksty mógłbym opłacać dla przykładu...
czy DW stać na coś takiego?
ano zobaczymy
Pietrasiewiczom w tyłek wchodzić to każda redakcja umie i za to z pewnością płacić nie zechcę
no przecie debatujemy ;-)
mnie najbardziej interesują lokalne informacje te z DW Kuriera czy GwL
wiem już że z DW zniknie magazyn a z Kuriera felietony
cokolwiek z GwL zniknie nie będę specjalnie żałował ;-)
póki co testuję sobie
ale jestem sceptyczny co do tego czy będę chciał płacić
felietony odżałuję - są przecie blogi często nie gorsze
a wiem że ich autorzy mogą na nich zarabiać (zarabiają wtedy oni a nie cała masa pośredników)
co do magazynu zaś to zależy wiele od tego co w nim będzie
rozwiń
Avatar
Łukasz Minkiewicz / 18 lipca 2012 o 16:46
Odnosząc się do niektórych komentarzy, chcę coś wyjaśnić: 19,90 to kwota za dostęp do wszystkich mediów internetowych, które zdecydowały się dołączyć do systemu Piano - nie tylko DW - również m.in. wydawnictwa Agory (Wyborcza, Wysokie Obcasy czy logo24.pl) Muratora czy Axel Springer. Ogółem jest tu kilkadziesiąt stron internetowych. To tak samo jak np. płatność za telewizję kablową, gdzie za określoną kwotę miesięczną mamy kilkadziesiąt kanałów.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj: [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=PREMIUM"]http://www.dziennikw...ategory=PREMIUM[/url]

Naprawdę warto przez chwilę zagłębić się w temat i później konstruktywnie komentować / krytykować.

Szczerze mówiąc w tej chwili nie mamy listy artykułów, które będą płatne. Liczyliśmy na opinie od Was: Które treści można zamknąć? Które powinny być odblokowane? Dlaczego?

Zachęcam do debaty.
Odnosząc się do niektórych komentarzy, chcę coś wyjaśnić: 19,90 to kwota za dostęp do wszystkich mediów internetowych, które zdecydowały się dołączyć do systemu Piano - nie tylko DW - również m.in. wydawnictwa Agory (Wyborcza, Wysokie Obcasy czy logo24.pl) Muratora czy Axel Springer. Ogółem jest tu kilkadziesiąt stron internetowych. To tak samo jak np. płatność za telewizję kablową, gdzie za określoną kwotę miesięczną mamy kilkadziesiąt kanałów.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj: [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.... rozwiń
Avatar
vela-doradztwo / 19 lutego 2013 o 11:56
bez sensu z tymi opłatami



[url="http://vela-doradztwo.pl/"]http://vela-doradztwo.pl/[/url]
Avatar
kłamcy / 8 lutego 2013 o 12:21
nieśmiertelna sonda [size=4][size=5]z czego się śmiejesz[/size][/size]
[size=4][size=5][size=4]a ty dziennikarzu z czego się śmiejesz?że puszczasz bałach i wnerwiasz ludzi[/size][/size][/size]
Avatar
wypad / 31 stycznia 2013 o 13:35
tiwi nie oglądam i jestem zdrowsza
gdy jeszcze i was nie będę przeglądać(interesowało mnie przede wszystkim-forum)--odmłodnieję!!!
Avatar
milki / 9 grudnia 2012 o 14:47
Są jeszcze ciekawe rzeczy do oglądania [color=#000000][font=Arial][size=4][url="http://komdax.com"]http://komdax.com[/url][/size][/font][/color]
Avatar
amigo / 8 grudnia 2012 o 12:44
Dokładnie. Żeby to ich dziennikarstwo jeszcze było rzetelne to może i można by było zapłacić za dostęp.
Avatar
fiki / 27 października 2012 o 17:50
[media]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DkOIWdc9v3M[/media]
Avatar
elka / 19 września 2012 o 12:45
Co to za dziennikarstwo, skoro miernikiem jakości ma być opłata abonamentowa.
Jesli ktoś jest rzetelny i należycie wykonuje swój zawód dziennikarza, to nie musi się podpierać tego typu kombinacjami.
Avatar
abc / 14 sierpnia 2012 o 20:34
[quote name='Łukasz Minkiewicz' timestamp='1342622819' post='652632']
To tak samo jak np. płatność za telewizję kablową, gdzie za określoną kwotę miesięczną mamy kilkadziesiąt kanałów.
[/quote]
Telewizja to istny fenomen, w którym za kilka, kilkanaście... czy kilkaset kanałów mniej lub bardziej wartościowych ludzie z reguły uiszczają opłatę, albo kombinują, albo zwyczajnie nie oglądają. Takim treściom daleko do niej.

"otwieramy drzwi do wartościowych..." bla bla bla, naprawdę super hasło, ale w zderzeniu z brakiem koncepcji i "listy artykułów, które będą płatne" gdy postanowimy już co z serwisu "zamkniemy" brzmi trochę hmm... sorry, bańka pęka i powodzenia szczerze wam życzę, że ktoś za taki badziew zapłaci. Krótko - treści kuleją, polacy na kolejne opłaty nie są raczej gotowi i pięć razy zastanowią się przed tym czy będą płacić oraz za co.

Zyskają ploteczki, tania i darmowa sensacja, a powstałą niszę z naprawdę wartościowymi treściami bez piano też ktoś zapełni.
[quote name='Łukasz Minkiewicz' timestamp='1342622819' post='652632']
To tak samo jak np. płatność za telewizję kablową, gdzie za określoną kwotę miesięczną mamy kilkadziesiąt kanałów.
[/quote]
Telewizja to istny fenomen, w którym za kilka, kilkanaście... czy kilkaset kanałów mniej lub bardziej wartościowych ludzie z reguły uiszczają opłatę, albo kombinują, albo zwyczajnie nie oglądają. Takim treściom daleko do niej.

"otwieramy drzwi do wartościowych..." bla bla bla, naprawdę s... rozwiń
Avatar
Przemysław Leniak / 20 lipca 2012 o 09:00
no przecie debatujemy ;-)
mnie najbardziej interesują lokalne informacje te z DW Kuriera czy GwL
wiem już że z DW zniknie magazyn a z Kuriera felietony
cokolwiek z GwL zniknie nie będę specjalnie żałował ;-)
póki co testuję sobie
ale jestem sceptyczny co do tego czy będę chciał płacić
felietony odżałuję - są przecie blogi często nie gorsze
a wiem że ich autorzy mogą na nich zarabiać (zarabiają wtedy oni a nie cała masa pośredników)
co do magazynu zaś to zależy wiele od tego co w nim będzie
jakiś czas temu kilku dziennikarzy lubelskich złamało nieco lubelskie zwyczaje nie pisania rzeczy ciekawych i ostrych
idzie mi o ujawniamy24.pl
takie teksty mógłbym opłacać dla przykładu...
czy DW stać na coś takiego?
ano zobaczymy
Pietrasiewiczom w tyłek wchodzić to każda redakcja umie i za to z pewnością płacić nie zechcę
no przecie debatujemy ;-)
mnie najbardziej interesują lokalne informacje te z DW Kuriera czy GwL
wiem już że z DW zniknie magazyn a z Kuriera felietony
cokolwiek z GwL zniknie nie będę specjalnie żałował ;-)
póki co testuję sobie
ale jestem sceptyczny co do tego czy będę chciał płacić
felietony odżałuję - są przecie blogi często nie gorsze
a wiem że ich autorzy mogą na nich zarabiać (zarabiają wtedy oni a nie cała masa pośredników)
co do magazynu zaś to zależy wiele od tego co w nim będzie
rozwiń
Avatar
Łukasz Minkiewicz / 18 lipca 2012 o 16:46
Odnosząc się do niektórych komentarzy, chcę coś wyjaśnić: 19,90 to kwota za dostęp do wszystkich mediów internetowych, które zdecydowały się dołączyć do systemu Piano - nie tylko DW - również m.in. wydawnictwa Agory (Wyborcza, Wysokie Obcasy czy logo24.pl) Muratora czy Axel Springer. Ogółem jest tu kilkadziesiąt stron internetowych. To tak samo jak np. płatność za telewizję kablową, gdzie za określoną kwotę miesięczną mamy kilkadziesiąt kanałów.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj: [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=PREMIUM"]http://www.dziennikw...ategory=PREMIUM[/url]

Naprawdę warto przez chwilę zagłębić się w temat i później konstruktywnie komentować / krytykować.

Szczerze mówiąc w tej chwili nie mamy listy artykułów, które będą płatne. Liczyliśmy na opinie od Was: Które treści można zamknąć? Które powinny być odblokowane? Dlaczego?

Zachęcam do debaty.
Odnosząc się do niektórych komentarzy, chcę coś wyjaśnić: 19,90 to kwota za dostęp do wszystkich mediów internetowych, które zdecydowały się dołączyć do systemu Piano - nie tylko DW - również m.in. wydawnictwa Agory (Wyborcza, Wysokie Obcasy czy logo24.pl) Muratora czy Axel Springer. Ogółem jest tu kilkadziesiąt stron internetowych. To tak samo jak np. płatność za telewizję kablową, gdzie za określoną kwotę miesięczną mamy kilkadziesiąt kanałów.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj: [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 1 0

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 0

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 3 2

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 2 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

Lublin: Szkoła podstawowa na Felinie za ciasna

Lublin: Szkoła podstawowa na Felinie za ciasna 0 0

Uczniowie z Felina mogą być dowożeni na lekcje na Kośminek.

Sukces młodych mechaników z Zamościa

Sukces młodych mechaników z Zamościa 1 0

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu zajęli V miejsce w klasyfikacji drużynowej XXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych. Oprócz pucharu Ministra Spraw Wewnętrznych otrzymali też nagrody rzeczowe.

Setki rowerów w jednym miejscu. Okolice Lubartowa przejęte przez rowerzystów [zdjęcia]
galeria

Setki rowerów w jednym miejscu. Okolice Lubartowa przejęte przez rowerzystów [zdjęcia] 14 3

Do przejechania było aż siedem wariantów tras. Najkrótsza miała 17 km, a najdłuższa 62 km. W Lubartowie już po raz 25. odbyło się się Święto Roweru.

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych
25 czerwca 2018, 18:00

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 25 czerwca o godz. 18 w Empiku Tarasy Zamkowe (al. Unii Lubelskiej 2) odbędzie się spotkanie autorskie z popularnym twórcą literatury fantasy - Jakubem Ćwiekiem. Autor będzie promował swoją najnowszą powieść - Stróże.

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli?

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli? 3 2

Zarząd Dróg Miejskich upublicznił projekty „ławeczki księżnej Izabeli” i poddał je konsultacjom. O tym, jak docelowo będzie wyglądała figura arystokratki i gdzie zostanie zamontowana zdecydują mieszkańcy.

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant?

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant? 0 0

2 lutego 1911 r. na terenie Mokradek w Nowej Aleksandrii rozlepiona została odezwa wzywająca do dalszego oporu przeciw carskiemu zaborcy. W kilka miesięcy później naczelnik nowoaleksandryjskiej straży ziemskiej powiadamiał swoich przełożonych o ukazaniu się dwóch odezw o podobnej treści, tym razem na ścianie Domku Gotyckiego. Przykłady te świadczą o kontynuacji na terenie Nowej Aleksandrii patriotycznych dążeń do wypowiedzenia posłuszeństwa carskiemu zaborcy.

Koncert w Kazimierzu: Sąsiedzi Icka z Markuszowa
24 czerwca 2018, 19:00

Koncert w Kazimierzu: Sąsiedzi Icka z Markuszowa 0 0

Galeria Klimaty w Kazimierzu Dolnym (Mięćmierz 5) zaprasza na wyjątkowy koncert zespołu Sąsiedzi Icka z Markuszowa. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca o godz. 19.

ROW Rybnik - Speed Car Motor 43:47 [WYNIK KOŃCOWY]

ROW Rybnik - Speed Car Motor 43:47 [WYNIK KOŃCOWY] 8 0

O godzinie 16:15 lubelscy żużlowcy stoczą kolejny pojedynek ligowy. Tym razem Speed Car powalczy o punkty w Rybniku z tamtejszym ROW. W Lublinie górą byli zawodnicy trenera Dariusza Śledzia. Powtórka na terenie rywala w hicie Nice 1 ligi żużlowej jest więc mile widziana

Biała Podlaska: Gumowe kaczki płynęły Krzną. Tłumy kibicowały [zdjęcia]
galeria

Biała Podlaska: Gumowe kaczki płynęły Krzną. Tłumy kibicowały [zdjęcia] 0 0

Już po raz czwarty gumowe kaczki popłynęły rzeką Krzną. Charytatywny wyścig zorganizowali rotarianie z Białej Podlaskiej.

Anglia - Panama 6:1. Spacerek Wyspiarzy

Anglia - Panama 6:1. Spacerek Wyspiarzy 0 0

Reprezentacja Anglii odniosła drugie zwycięstwo w grupie pokonując Panamę 6:1, a trzy gole zdobył Harry Kane

Świdnicka Noc Kultury. Deszcz nieco pokrzyżował plany [zdjęcia]
Zdjęcia
galeria

Świdnicka Noc Kultury. Deszcz nieco pokrzyżował plany [zdjęcia] 0 0

Starali się jako mogli, choć pogoda popsuła nieco plany organizatorem Świdnickiej Nocy Kultury. Ze względu na padający deszcz część wydarzeń miała miejsce pod dachem, a nie w plenerze jak wstępnie zaplanowano.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!