poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Polecamy

SMS o treści kobieta.9 pod numer 72069
SMS o treści kobieta.9 pod numer 72069

Działaczka społeczna ze Świdnika

Jako technolog przepracowała w WSK Świdnik 38 lat. W lipcu 1980 r. została członkiem Komitetu Strajkowego, zaś po powstaniu „Solidarności” zajmowała się sprawami socjalnymi. W latach najgłębszego kryzysu koordynowała organizowanie pomocy dla najuboższych rodzin. Po ogłoszeniu stanu wojennego włączyła się w akcję organizowania strajku oraz pomocy dla strajkujących. Z chwilą ponownej rejestracji NSZZ „Solidarność” angażowała się w tworzenie demokratycznych instytucji w mieście. Jest współzałożycielką stowarzyszenia Komitet Pomocy SOS „Solidarność”, którego celem jest niesienie pomocy najbiedniejszym. W 1996 roku otrzymała tytuł „Świdniczanka Roku”. Jest laureatką medalu „Ludziom Gorących Serc” z 1999 roku, Złotego Krzyża Zasługi (2001). Otrzymała ogólnopolski tytuł „Społecznik Roku 2002”. W styczniu tego roku została laureatką nagrody Angelus Lubelski przyznawanej osobom „żyją dla innych, niosą pomoc i radość słabszym”.

Zgłoszenia Czytelników

Tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2012 powinna uzyskać Urszula Radek. W latach 80. była jedną z najbardziej aktywnych opozycjonistek. A dziś to wielka świdnicka społeczniczka. Młodzi ludzie mogliby uczyć się od pani Urszuli skuteczności w działaniu. Urszula Radek organizuje pomoc dla najbiedniejszych mieszkańców Świdnika: paczki na święta dla najuboższych dzieci, wyjazdy, wakacje. Co roku organizuje także Dzień Chorego w Świdniku, podczas którego wraz z młodymi ludźmi odwiedza obłożnie chorych w ich domach. To człowiek wielkiego ducha i czynu. Nazwisko Urszuli Radek to u nas już marka. (Piotr)

Głosowanie

Aby zagłosować na Panią Urszulę wystarczy wysłać SMS-a o treści KOBIETA.9. SMS wysyłamy pod numer 72069 (koszt 2,46 z VAT). Głosowanie potrwa do 6 marca do godz. 12:00.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!