piątek, 23 marca 2018 r.

Polecamy

Wejdź, zapłać, korzystaj z Piano

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 września 2012, 19:34

Miesięczny dostęp od dzisiaj kosztuje 19,90 zł. W tej cenie są najlepsze artykuły z 42 portali.

Kończy się darmowy okres testowania platformy, w której udostępniamy ekskluzywne materiały. Od dzisiaj Piano wprowadza opłaty: 9,90 zł kosztuje tydzień korzystania z systemu, 19,90 zł – miesiąc, a 199 zł – rok (w tej wersji dwa miesiące są gratis).

Aby założyć konto i dokonać opłaty, wystarczy wejść na www.dziennikwschodni.pl/premium – znajdziecie tam Państwo wszystkie informacje na ten temat.

– W cenie gwarantowany jest dostęp do 42 portali, do 119 sekcji tematycznych u siedmiu wydawców w całej Polsce, do najlepszych i najbardziej ekskluzywnych treści. Pojawiają się opłaty, bowiem wierzymy, że dzięki nim będziemy mogli nadal przygotowywać dla Państwa najlepsze reportaże, artykuły, felietony i publikować je również w Internecie – mówi Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego.

Piano to bardzo prosty system. Wystarczy się raz zarejestrować, raz zapłacić, aby czytać teksty na wielu portalach. Przy wchodzeniu na różne strony obowiązuje tylko jedno logowanie i nie trzeba go powtarzać na każdym portalu.

Uruchomienie systemu Piano i wprowadzenie opłat nie oznacza, że nasi Internauci nie znajdą w naszym portalu darmo-wych treści. Nadal będziemy serwowali newsy, informacje bieżące oraz inne interesujące wiadomości.

Piano wcześniej z powodzeniem uruchomiło system na Słowacji i Słowenii. Płatności za treści w Internecie funkcjonują już w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie Zachodniej, a dzięki nim wydawcy rozwijają swoje produkty w Internecie.

Prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak, kierownik Zakładu Komunikacji Społecznej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Opolskiego, tak mówiła w wywiadzie: – Niemal nic na świecie nie jest dostępne za darmo. Informacja prasowa nie jest wyjątkiem. Jej zdobycie pociąga za sobą koszty. A skoro ma ona swoją wartość, ma również cenę. Publicystyka, opinie, informacje ekskluzywne – to wszystko, co pomaga nam zrozumieć świat, a w co dziennikarz włożył swój talent, przygotowanie i wysiłek, nie muszą i chyba wręcz nie powinny być bezpłatne.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Testo
Marek
Głos Rozsądku
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Testo
Testo (3 września 2012 o 08:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wejdź, zapłać, zapłać, [size=5]zapłać, [size=6]zapłać[/size],[size=7] zapłać, ZAPŁAĆ[/size][/size]
Rozwiń
Marek
Marek (3 września 2012 o 07:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie, dziękuję, nie skorzystam, nie polecam tego innym, wolę udać się tam gdzie nie każe mi się płacić, jak nie Wy, napisze ktoś o tym inny, zupełnie na takiej samej zasadzie jak Wy zdobywacie niektóre informacje...
Żegnam i pozdrawiam
Rozwiń
Głos Rozsądku
Głos Rozsądku (3 września 2012 o 07:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Piano jest BARDZO złym produktem/pomysłem. Bo mija się z oczekiwaniami większości czytelników portali informacyjnych.

Czy naprawdę sądzą Państwo że z ciekawości do "najlepszych" (często żenujących, tylko z błyskotliwym nagłówkiem artykułów ludzie będą płacić abonament?
Za pewne portale regionalne umrą śmiercią jak zaczną co drugi artykuł zamykać.

Prawda jest taka że płacąc abonament za "treści" w internecie, oczekuje rzetelności tych treści. Że tak jak idąc rano o 6, 7, czy 8 do kiosku... kupuję gazetę i czytam co się działo wczoraj i dziś będzie się dział w moim regionie... tak ZA MOJE PIENIĄDZE oczekuję że artykuły będą się pojawiać PRZED GODZINĄ 6. Tak bym rano przed pracą, w drodze do pracy czy po obudzeniu mógł przeczytać o co chcę. Nakład jest złożony wieczorem, wiec co za problem żeby jedna osoba co noc składała wydanie internetowe i rano np o 6 publikowała?
Czy kupując papierowe wydanie tak jak elektroniczne nachalnie reklamy rzucają mi się na strony uniemożliwiając jej przeczytanie? Chyba nie.

Za to jedynie warto by było płacić. Za to ludzie by to robili.
A nie za zamknięcie artykułu o du*** maryni, kolejnego z rzędu artykułów "Miasto znów przymierza się do inwestycji na górkach czechowskich" gdzie wszystko to co w artykule jest powtarzane z miesiąca na miesiąc a nic rzeczywiście się nie dzieje. Po prostu ŻAL wydawców polskich. Naprawdę stracicie więcej niż zyskacie.
Rozwiń
olo
olo (3 września 2012 o 07:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
20zł za czytanie tych niedorobionych artykułów?- pogięło was! To pierwszy krok do odejścia klientów od was bo to samo za darmochę oferują inne portale...
Rozwiń
Gosia
Gosia (3 września 2012 o 06:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wejdź, zapłać, skorzystaj... Puk, pók !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!