niedziela, 25 lutego 2018 r.

Polecamy

Wybieramy Seniora XXI wieku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 września 2011, 12:52

Prezentujemy sylwetki wszystkich kandydatów, którzy zgłosili się do plebiscytu Dziennika Wschodniego Senior XX wieku i rozpoczynamy głosowanie. Głosować można wysyłając na adres redakcji kupon, ukazujący się w każdy wtorek, środę, czwartek i sobotę w Dzienniku Wschodnim. Można też zagłosować drogą sms-ową.

Cały czas możecie przesyłać zgłoszenia seniorów. Przypomnijmy. Wybieramy najbardziej aktywnych, energicznych i twórczych ludzi, którzy ukończyli 50- ty rok życia. Opiszcie co robicie w wolnym czasie, jaki jest Wasz pomysł na życie. Kandydatury można przesłać bezpośrednio lub mogą to zrobić osoby trzecie, na adres senior@dziennikwschodni.pl. Dopiszcie imię, nazwisko, adres i datę urodzenia oraz zdjęcie i krótki opis swojego pomysłu na życie. Nie zapomnijcie też o przesłaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Zwycięzcę konkursu czeka wycieczka do ciepłych krajów. Biuro podróży Watra Travel, oficjalny partner programu Travel Senior, zabierze laureata wraz z osobą towarzyszącą w niezapomnianą podróż do ciepłych krajów. Watra Travel oferuje wycieczki skierowane do osób powyżej 50 roku życia. Biuro oferuje też przelot samolotem, zakwaterowanie, wyżywienie trzy razy dziennie, jednodniową wycieczkę, stałą opiekę polskojęzycznego rezydenta i pakiet ubezpieczeniowy.

Kupony można wysyłać na adres DziennikWschodni ul. Staszica 20, 20–081 Lublin.
Szczegółowe informacje można uzyskać, dzwoniąc pod numer telefonu 81 462 68 09.


Sponsor nagrody głównej - wycieczki zagranicznej

VET
Sponsorzy pozostałych nagród

VET

Sklepik Seniora, za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca funduje poduszki herbaciane o leczniczych właściwościach.

VET

Firma Max Com dla Seniorów, którzy zajmą pierwsze, drugie i trzecie miejsce funduje przyjazne w użyciu telefony komórkowe MaxCom GSM z dużymi przyciskami.

Sylwetki kandydatów

Henryk Gębała, 67 lat z Lublina. Dwa lata temu nauczył się jeździć na nartach, codziennie jeździ na rowerze, ale też nurkuje. Schudł 30 kilogramów. Nie zamierza poddawać się upływowi czasu. Z wiekiem ma coraz większy apetyt na życie, wciąż ma przed sobą nowe cele i plany, których póki, co nie chce zdradzać.
SMS O TREŚCI SENIOR.1 POD NUMER 71466


Henryk Zawistowski, 69 lat z Białej Podlaskiej. Jego motto życiowe brzmi: Aktywność zawodowa i działalność społeczna najskuteczniejszą metodą utrzymania dobrej formy zdrowotnej i intelektualnej. Razem z żoną prowadzi firmę szkoleniową.
SMS O TREŚCI SENIOR.2 POD NUMER 71466


Elżbieta Iwanicka z Lublina. Kocha aktywność i bez przerwy planuje nowe zajęcia. Od pięciu lat jest koordynatorem Wielopokoleniowego Klubu Wolontariusza prowadzonego przez Towarzystwo Wolnej Wszechnicy Polskiej. Oprócz tego jest słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
SMS O TREŚCI SENIOR.3 POD NUMER 71466

Kazimierz Kasprzak, 70 lat z Lublina. Dziennikarz i podróżnik. Od lutego 2007 r. jest pierwszym mieszkańcem Lubelszczyzny, którego noga stanęła na wszystkich kontynentach. Jest członkiem Klubu Siedmiu Kontynentów. Dotychczas odwiedził 70 krajów.
SMS O TREŚCI SENIOR.4 POD NUMER 71466

Zbigniew Krężel, 67 lat z Wierzbiny. Brał udział w kręceniu teledysku Agnieszki Chylińskiej i stał się bardzo barwną postacią dni otwartych telewizji. Marzy o dalekiej podróży, ponieważ nigdy nie był za granicą.
SMS O TREŚCI SENIOR.5 POD NUMER 71466

Jan Kucharczyk, 51 lat z Lublina. Gdy miał 21 lat doznał złamania kręgosłupa, jednak jest aktywnym sportowcem, mistrzem Polski osób niepełnosprawnych w pływaniu na 100 metrów oraz dwukrotnym wicemistrzem w pływaniu na dystansie 50 metrów. Aktywnie uczestniczy w biegach długodystansowych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
SMS O TREŚCI SENIOR.6 POD NUMER 71466

Tadeusz Łupina, 81 lat z Gorzkowa. Jest kawalerem. Najlepsze lata jego życia przypadły na czas wojny i okupacji. Początkowo był w Batalionach Chłopskich, a później został żołnierzem Armii Krajowej. W wolnych chwilach opiekuje się domem i swoim psem.
SMS O TREŚCI SENIOR.7 POD NUMER 71466


Henryk Maciszewski, 77 lat z Lublina. Podróżnik – odwiedził między innymi Chiny, Indie, Sri Lankę, RPA, Stany Zjednoczone, Włochy. Z każdej podróży montuje film, który na prośbę członków Klubu Seniora wyświetla również w Domu Kultury przybliżając trochę świata tym, którzy jeździć nie mogą.
SMS O TREŚCI SENIOR.8 POD NUMER 71466


Józef Majewski, 65 lat z Puław. W 2006 roku w miejscowości Gołąb koło Puław i Dęblina otworzył jedyne w Polsce Muzeum Nietypowych Rowerów. Na tym nie poprzestał. Mówi o sobie: "kustosz, prof. rowerologii stosowanej, ale też "tfuu…rca muzeum pijaństwa”, które również udało mu się utworzyć.
SMS O TREŚCI SENIOR.9 POD NUMER 71466

Danuta Mazurek, 65 lat z Lublina. Uprawia biegi wodne, nordic walking, pływa, a nawet ćwiczy jogę. Oprócz tego, stara się zarazić zdrowym trybem życia swoich bliskich. Uwielbia chodzić po górach. Ma ciepły i otwarty stosunek do życia. "Uśmiechnij się, a świat uśmiechnie się do ciebie – powtarza nam zawsze.
SMS O TREŚCI SENIOR.10 POD NUMER 71466

Mieczysław Syroka, 71 lat z Lublina. Prowadzi aktywny i zdrowy tryb życia, dużo ćwiczy, w ostatnim roku zrzucił 26 kilogramów, jeździ na rowerze, uprawia nordic walking i codzienną poranną gimnastykę. Sam piecze chleb i pysznie gotuje. Jest ekologiem. SMS O TREŚCI SENIOR.11 POD NUMER 71466

Józef i Wanda Mokijewscy, w sumie 118 lat z Lublina. Czytają, spacerują, cieszą się życiem i bardzo się kochają. Pracują zawodowo, Pani Wanda uczy w gimnazjum, a mąż ma drobną działalność gospodarczą. Hobby pana domu, byłego pilota, to lotnictwo, żeglarstwo, a w zimie narty. Pani domu uwielbia kwiaty, czyta książki, pysznie gotuje i piecze. SMS O TREŚCI SENIOR.12 POD NUMER 71466

Halina Oleksa, 66 lat z Lublina. Jest babcią czworga wnucząt, którym poświęca swój wolny czas. Nie znaczy to wcale, że nie wystarcza jej go dla siebie. Pani Halina od 9 lat jest słuchaczką Uuniwersytetu Trzeciego Wieku. Dzięki temu może rozwijać swoje pasje. Wśród nich jest od zawsze muzyką i psychologią. SMS O TREŚCI SENIOR.13 POD NUMER 71466

Tadeusz Sergiej, 72 lata z Lublina. Złotą rączką, pasjonuje się motoryzacją i sportem, szczególnie lekkoatletyką i siatkówką. Jeździ na rowerze i uprawia biegi narciarskie. Udziela się jako wolontariusz, angażując się w wiele spraw społecznych. Świetnie gotuje i piecze pyszne ciasta. SMS O TREŚCI SENIOR.14 POD NUMER 71466


Jerzy Stadnicki, 67 lat z Lublina. Podróżnik, zaliczył kilka oceanów, mórz, jest marynarzem z zamiłowania, ale kocha też góry – najbardziej polskie. Jeździ na rowerze najczęściej naszymi lubelskimi ścieżkami rowerowymi nad zalew, by nawet popatrzeć na wodę.
SMS O TREŚCI SENIOR.15 POD NUMER 71466

Danuta Tomczyk, 57 lat z Ludwina. Jest przewodniczącą Klubu Seniora "Uśmiech Jesieni”, organizatorką wielu imprez integracyjnych. Organizuje imprezy i zachęca seniorów do odkrywania piękna okolicy podczas różnego rodzaju wypraw, na grzybobranie, zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych.
SMS O TREŚCI SENIOR.16 POD NUMER 71466

Aleksander Mazur, 94 lata z Lublina. Jest bardzo aktywnym, ciekawym świata człowiekiem. Jest żołnierzem AK, człowiekiem Honoru, zawsze broniącym prawdy, oddany sprawom Bożym i Ojczyźnie. Uczestniczy w życiu Domu, bierze udział w występach okolicznościowych, śpiewa w chórze, nigdy nie opuszcza organizowanych wycieczek.
SMS O TREŚCI SENIOR.17 POD NUMER 71466

Stanisław Kamiński, 73 lata z Puław. Po przejściu na emeryturę pozostał aktywnym łącząc swoje pasje i zainteresowania z działalnością społeczną. Należy do Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Puławach, działa w zespole historii miasta Puławy i organizuje i prowadzi piesze wycieczki ukazujące piękno Ziemi Puławskiej i Krainy Tysięcy Wąwozów Lessowych.
SMS O TREŚCI SENIOR.18 POD NUMER 71466

Krzysztof Górecki, 51 lat z Mosznej. Jest prezesem Stowarzyszenia Regionalnego "U źródeł Ciemięgi” z Miłocina. Aktywnie działa w swoim środowisku lokalnym. Ma głowę pełną pomysłów, które skutecznie realizuje. Organizuje imprezy integracyjne oraz sportowo-rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest miłośnikiem sportu, był prezesem klubu sportowego Legion Tomaszowice.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Kardashi
Agnieszka
Kardashi
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kardashi
Kardashi (17 listopada 2011 o 11:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak, oczywiście, że można przesyłać "Kupony można wysyłać na adres DziennikWschodni ul. Staszica 20, 20–081 Lublin".
Rozwiń
Agnieszka
Agnieszka (17 listopada 2011 o 09:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiem, że przynosili ludzie, a czy wysyłali...
Rozwiń
Kardashi
Kardashi (17 listopada 2011 o 09:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeszcze muszą doliczyć kupony z gazety , kto je wysyłał?
Rozwiń
Agnieszka
Agnieszka (17 listopada 2011 o 08:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeszcze nie ma wyników??? Kiedy będą????
Rozwiń
Doris
Doris (17 listopada 2011 o 00:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdzie są wyniki??????
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!