Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

5 czerwca 2021 r.
21:18

Al. Tysiąclecia w Kraśniku będzie remontowana. Drogowych inwestycji w powiecie jest więcej

Autor: Zdjęcie autora aa
0 2 A A

Nowa nawierzchnia, dodatkowe miejsca parkingowe, chodniki, zatoki autobusowe i ścieżka rowerowa – te m.in. prace zostaną wykonane w ciągu dwóch lat na al. Niepodległości w Kraśniku. Remontów dróg powiatowych szykuje się więcej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Na remont al. Tysiąclecia w Kraśniku otrzymaliśmy wsparcie na poziomie 60 proc. – podaje Andrzej Rolla, starosta kraśnicki. – Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w tym przypadku wynosi ponad 4,4 mln zł.

To nie jedyna inwestycja drogowa w powiecie kraśnickim, która będzie realizowana z rządowym wsparciem, bo władze otrzymały też pieniądze z RFRD na drogę – Urzędów - Bęczyn – Boby.

Wykonana ma zostać też droga relacji Mikulin-Podlesie.

– Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie drugiego etapu inwestycji – łącznie to ponad 1,2 km. Chodzi o dwa zadania, gdyż część drogi będzie remontowana a część przebudowywana. Po jej wykonaniu będzie to duży skrót dla mieszkańców gminy Trzydnik Duży i gminy Kraśnik, ponieważ z tej drogi będzie bezpośredni wjazd do starej dzielnicy miasta Kraśnik – przyznaje Michał Kondracki, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku.

Jeśli Zarządowi Dróg Powiatowych uda się wybrać wykonawcę w ogłoszonym przetargu to plac budowy zostanie przekazany firmie, która wygra przetarg już na przełomie czerwca i lipca. – Wykonawca miałby czas na wykonanie robót do końca roku – zapowiada pan Kondracki.

Trwają już roboty drogowe na drodze Urzędów - Bęczyn - Boby.

„Jest to bardzo uczęszczany odcinek drogi powiatowej pełniącej istotną funkcję komunikacyjną między powiatem kraśnickim, a powiatem opolskim” – piszą urzędnicy. I przyznają: „Mieszkańcy od wielu lat domagali się o kompleksową przebudowę tej drogi, gdyż jej stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia”.

Władze powiatu podpisały już umowę z wykonawcą. Przebudowa obejmie przeszło 10 km drogi. – Będzie to kompleksowa przebudowa. Będzie dotyczyć przede wszystkim jezdni i chodników, ale też wykonane zostanie odwodnienie – mówi zastępca dyrektora ZDP w Kraśniku. – Na te prace także otrzymaliśmy 70 procent dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Naszym partnerem jest miasto Urzędów.

Przewidywany termin zakończenia robót to październik 2022 r.

Niebawem rozpocznie się też rozbudowa al. Tysiąclecia w Kraśniku – ponad kilometrowy odcinek drogi, od ul. Lubelskiej do skrzyżowania ul. Kuklińskiego i św. Faustyny.

– Al. Tysiąclecia to jedna z głównych ulic w mieście – opisuje Michał Kondracki. – Roboty obejmą wymianę nawierzchni, wykonanie parkingów, powstanie 76 miejsc parkingowych, zatok autobusowych, chodników i ścieżki rowerowej. Przebudowana zostanie nie tylko nawierzchnia, ale też to co się pod nią znajduje, ponieważ zostanie wykonana kanalizacja deszczowa oraz zabezpieczone zostaną sieci i przyłącza infrastruktury podziemnej.

Oddanie drogi po remoncie zostało zaplanowane na wiosnę 2023 r. Inwestycję na al. Tysiąclecia powiat realizuje z 60 proc. dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz w porozumieniu z miastem Kraśnik.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Budowa Lubelskiego Lipca ’80 trwa od roku. Wykonano 1/3 planu
LUBLIN

Budowa Lubelskiego Lipca ’80 trwa od roku. Wykonano 1/3 planu

— Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem — mówi wiceprezydent Artur Szymczyk. Przedłużenie ulicy Lubelskiego Lipca ’80 połączy dworzec metropolitalny i Arenę Lublin z ulicą Krochmalną.

Lubelskie sokoły z nowoczesnym sprzętem

Lubelskie sokoły z nowoczesnym sprzętem

Shani, Borowy oraz Chmielowa zostały "ubrane" w nowoczesne nadajniki telemetryczne, które pozwolą monitorować ich życie po opuszczeniu gniazda.

Ile zarobi nowy prezydent Zamościa? Trochę mniej niż poprzednik

Ile zarobi nowy prezydent Zamościa? Trochę mniej niż poprzednik

O około 300 złotych niższe pobory będzie otrzymywał Rafał Zwolak w porównaniu z Andrzejem Wnukiem, swoim poprzednikiem na stanowisku prezydenta Zamościa.

Kradli sprzęt budowlany i rolniczy. Grozi im do 10 lat więzienia

Kradli sprzęt budowlany i rolniczy. Grozi im do 10 lat więzienia

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami maszyn rolniczych i budowlanych. Skradziony sprzęt legalizowali metodą na tzw. klona

Jestem z Lubartowa. To moje miejsce
MAGAZYN
galeria

Jestem z Lubartowa. To moje miejsce

Najważniejsze jest odnalezienie swojego miejsca, akceptacja tego miejsca i akceptacja siebie takim, jakim człowiek jest. Porządek z samym sobą. To nas zabezpiecza przed różnymi przeciwnościami losu – ROZMOWA z Markiem Danielkiewiczem, poetą, prozaikiem i malarzem, który 18 maja o godz. 16 będzie miał benefis w Muzeum Ziemi Lubartowskiej

Dwójka nowych radnych. Przejęli mandaty po wiceprezydentach
Zamość

Dwójka nowych radnych. Przejęli mandaty po wiceprezydentach

W kwietniowych wyborach mandatów nie zdobyli, ale do Rady Miasta Zamość weszli, bo zajęli miejsca zwolnione przez dwójkę nowych wiceprezydentów. Na ostatniej sesji Katarzyna Szargało-Szkałuba i Grzegorz Podgórski złożyli ślubowanie.

Bądźmy ostrożni, ale nie panikujmy. Nie każde ugryzienie oznacza boreliozę
Dzień Wschodzi
film

Bądźmy ostrożni, ale nie panikujmy. Nie każde ugryzienie oznacza boreliozę

W porannej rozmowie Dzień Wschodzi, gościem jest prof. Joanna Krzowska-Firych, Kierownik Kliniki Leczenia Chorób Zakaźnych Instytutu Medycyny Wsi. To najbardziej wyspecjalizowana w regionie jednostka zajmująca się m.in. boreliozą, czy odkleszczowym zapaleniem opon mózgowych.

Walka o baraże trwa w najlepsze. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Walka o baraże trwa w najlepsze. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Ważna wygrana Victorii Łukowa w Majdanie Starym nad Tanwią. Derbowe starcie Pogoni 96 Łaszczówka i Korony Łaszczów na remis

Az-Bud postawił się liderowi. Wyniki bialskiej klasy okręgowej

Az-Bud postawił się liderowi. Wyniki bialskiej klasy okręgowej

Bad Boys Zastawie pokonał Orlęta II Radzyń Podlaski 3:2. Prowadzące w tabeli Orlęta Łuków lepsze od Az-Bud Komarówka Podlaska. 14 goli w meczu ŁKS Łazy z Tytanem Wisznice, sześć strzelił Radosław Szustek

Poniedziałek pod znakiem burz. Czy spadnie grad?
AKTUALIZACJA

Poniedziałek pod znakiem burz. Czy spadnie grad?

Synoptycy ostrzegają – dzisiaj może zagrzmieć i popadać. Miejscami wystąpią też silne porywy wiatru.

Kierowca uderzył w drzewo. Dwie osoby w szpitalu

Kierowca uderzył w drzewo. Dwie osoby w szpitalu

23-latek stracił panowanie nad pojazdem. Jak na razie nie wiadomo, dlaczego do tego doszło

Marsz Równości ponownie w Lublinie

Marsz Równości ponownie w Lublinie

To już szósty raz, kiedy tęczowa parada przejdzie ulicami Lublina. W tym roku hasłem przewodnim jest „Miłość, a nie wojna”.

Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju z pomocą de minimis. 300 tys. euro wsparcia dla przedsiębiorcy

Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju z pomocą de minimis. 300 tys. euro wsparcia dla przedsiębiorcy

Po bardzo dużym zainteresowaniu wśród lubelskich przedsiębiorców niskooprocentowaną pożyczką w ramach pomocy de minimis Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju wprowadził ją do swojej oferty na stałe. Pożyczki będą oprocentowane bardzo preferencyjnie, od 1,07% w skali roku. Podwyższeniu ulega maksymalna kwota pomocy, ale także pojawią się nowe możliwości dla przedsiębiorców z sektora transportu drogowego. Fundusz już czeka na wnioski.

Punkt wymiany poezji
MAGAZYN

Punkt wymiany poezji

Są grupą miłośników poezji, a ich znakiem rozpoznawczym są rameczki z wierszami wiszące w zaskakujących miejscach w całej Polsce. W tej chwili jest ich 25. Jedna z nich wisi również w Lublinie przy ulicy Ku Farze. Promują młodych poetów, wieszając ich wiersze na rameczkach, publikując w internecie oraz dając im przestrzeń podczas internetowych wieczorków poetyckich. O tym rozmawiamy z Kubą Kozłowskim.

Pobiegli na 400 metrów. Za nami Dziecięca Liga
Foto
galeria

Pobiegli na 400 metrów. Za nami Dziecięca Liga

Mali Mistrzowie wzięli udział w zawodach biegowych. W niedzielę stadion lekkoatletyczny w Lublinie wypełnił się małymi zawodnikami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium