Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Praca

16 maja 2017 r.
13:37

Jest praca dla nauczycieli w woj. lubelskim. Prawie 200 ofert

Autor: Zdjęcie autora ask
28 14 A A

191 ofert pracy czeka na nauczycieli na stronie internetowej lubelskiego Kuratorium Oświaty. Belfrowie zyskali nadzieję na to, że uda im się połatać dziurawe etaty, ale skarżą się, że czeka ich życie na walizkach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obowiązek prowadzenia banków pracy dla nauczycieli narzuca na kuratoria ustawa Prawo oświatowe. System ruszył 1 kwietnia i ma działać do sierpnia 2023 r. Jak pisaliśmy na początku kwietnia, po kilku pierwszych dniach funkcjonowania systemu nauczyciele narzekali, że choć w innych województwach ofert zatrudnienia dla pedagogów nie brakuje, to w naszym regionie zakładka jest pusta.

W ten weekend ofert było już blisko 200. W największym wymiarze godzin zatrudnić wychowawcę chcą lubelskie bursy szkolne nr 8 (30 godzin) i nr 2 (20 godzin). Podstawówka w Nasutowie szuka nauczycieli matematyki i wf (po 19 godzin), a Przedszkole Samorządowe w Konstantynowie nauczyciela języka angielskiego na 25 godzin. Z kolei Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie zatrudni na 30 godzin nauczyciela doradztwa zawodowego, a w Siemieniu i Polichnie poszukiwany jest nauczyciel wychowania przedszkolnego (wakat to 25 godzin).

– Dobrze, że oferty wreszcie się pojawiły. W związku z reformą wielu z nas nie będzie już pracować na tak dobrych warunkach, jak dotychczas. Musimy szukać brakujących godzin. Bardzo dobrze, że taki bank pracy istnieje – uważa jedna z nauczycielek z wygaszanego Gimnazjum w Radawczyku Drugim.

Nie wszyscy są jednak zadowoleni, bo wiele placówek szuka nauczyciela tylko na jedną godzinę.

– Zaglądam do banku pracy regularnie, bo w szkole, w której pracuje zabraknie mi co najmniej 10 godzin. Będę musiała gdzieś je znaleźć, żeby móc liczyć na normalne zarobki – mówi nauczycielka matematyki z Zamościa. – Niestety wiele szkół w banku pracy oferuje tylko pojedyncze godziny. Większość z nas czeka życie na walizkach i jeżdżenie całymi dniami za tymi brakującymi godzinami – dodaje.

Lubelskie Kuratorium Oświaty szacuje, że w związku z nadchodzącą reformą, tylko w woj. lubelskim pojawi się ok. 400 nowych etatów. Inaczej widzą to związkowcy ze Związku Nauczycielstwa Polskiego, którzy szacują, że w całym kraju pracę straci ok. 37 tys. nauczycieli.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2018 o 17:02
Ciekawe gdzie ta praca ja szukam już jakiś czas i jakoś nie mogę znalezc.
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 09:57
rzeczywiście, nauczyciele nie mają lekko. na szczęście, jeśli nie uda im się praca w zawodzie, mogą znaleźć inną. dziś nie jest trudno zmienić pracę - ułatwiają to liczne dostępne oferty zatrudnienia ******gowork.pl/praca/gdansk;l oferujące różne stanowiska. myślę, że nauczyciele znajdą też coś dla siebie.
Avatar
Spoon / 16 maja 2017 o 21:42
undefined napisał:
Już nie przesadzajmy z tą ciężko praco. Normalny człowiek haruje 40 godz. tygodniowo, nauczyciel 16x45 minut, to nawet licząć czas przejazdu między szkołami daleko jeszcze to tych 40 godzin. Dotego różne profity typu wolne wszystkie święta, darmowe wycieczki z uczniami na koszt rodziców itp.
 Ta, robi lekcję i nic poza tym. Wcale nie pracuje pozaszkolnie.
Avatar
Gość 2 / 16 maja 2017 o 19:12
Pomyś - nuczyciel jedzie na wycieczkę w celach rekreacyjnych? Wycieczki, to ciężka praca i duża odpowiedzialność. Coraz mniej nauczycieli jest chętnych na te wyjazdy. A czas liczysz 16x45 min? Pewnie. Masz rację. Zeszyty same się sprawdzają. Lekcje same się przygotowują. Setki wymaganych papierów same się robią. Same się piszą programy, organizują występy, apele, same się prowadzą zajęcia pozalekcyjne. Wielu siedzi godzinami po lekcjach. Idź do szkoły i poznaj obecne obowiązki nauczyciela, a potem krytykuj. Poza tym, nauczyciele na przerwach dyżurują na korytarzach. Pokoje nauczycielskie świecą pustkami.
Pomyś - nuczyciel jedzie na wycieczkę w celach rekreacyjnych? Wycieczki, to ciężka praca i duża odpowiedzialność. Coraz mniej nauczycieli jest chętnych na te wyjazdy. A czas liczysz 16x45 min? Pewnie. Masz rację. Zeszyty same się sprawdzają. Lekcje same się przygotowują. Setki wymaganych papierów same się robią. Same się piszą programy, organizują występy, apele, same się prowadzą zajęcia pozalekcyjne. Wielu siedzi godzinami po lekcjach. Idź do szkoły i poznaj obecne obowiązki nauczyciela, a potem krytykuj. Poza tym, nauczyciele na przerwach... rozwiń
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 16:02
Było szczekać, kundle z PO, PSL? Jest robota dla nauczycieli a nie zwolnienia!!!
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 16:00
Już nie przesadzajmy z tą ciężko praco. Normalny człowiek haruje 40 godz. tygodniowo, nauczyciel 16x45 minut, to nawet licząć czas przejazdu między szkołami daleko jeszcze to tych 40 godzin. Dotego różne profity typu wolne wszystkie święta, darmowe wycieczki z uczniami na koszt rodziców itp.
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 15:12
Na pewno to będzie z korzyścią dla uczniów, że taki nauczyciel będzie godzinę w tej szkole, godzinę w drugiej, w międzyczasie będzie jeździł w te i wewte. Na pewno taki nauczyciel będzie wypoczęty i zadowolony i gotowy na nauczanie młodej nadziei narodu. Naprawdę nie da się tego tak ogarnąć, żeby nie musieli tak się męczyć? Ja wiem, że praca to praca, ale na miłość boską, oni mają uczyć nasze dzieci, chyba powinni mieć do tego jak najlepsze zaplecze, nieprawdaż?
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 14:57
doczytajcie do końca tłumoki, a nie zobaczycie nagłówek i komentujecie.
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 14:34
a Po krzyczalo ze będa zwolnienia
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 14:04
Czyli jednak zatrudniają! Czyżby POwcy i koderaści wyszli na niedouczonych leszczy?
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2018 o 17:02
Ciekawe gdzie ta praca ja szukam już jakiś czas i jakoś nie mogę znalezc.
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 09:57
rzeczywiście, nauczyciele nie mają lekko. na szczęście, jeśli nie uda im się praca w zawodzie, mogą znaleźć inną. dziś nie jest trudno zmienić pracę - ułatwiają to liczne dostępne oferty zatrudnienia ******gowork.pl/praca/gdansk;l oferujące różne stanowiska. myślę, że nauczyciele znajdą też coś dla siebie.
Avatar
Spoon / 16 maja 2017 o 21:42
undefined napisał:
Już nie przesadzajmy z tą ciężko praco. Normalny człowiek haruje 40 godz. tygodniowo, nauczyciel 16x45 minut, to nawet licząć czas przejazdu między szkołami daleko jeszcze to tych 40 godzin. Dotego różne profity typu wolne wszystkie święta, darmowe wycieczki z uczniami na koszt rodziców itp.
 Ta, robi lekcję i nic poza tym. Wcale nie pracuje pozaszkolnie.
Avatar
Gość 2 / 16 maja 2017 o 19:12
Pomyś - nuczyciel jedzie na wycieczkę w celach rekreacyjnych? Wycieczki, to ciężka praca i duża odpowiedzialność. Coraz mniej nauczycieli jest chętnych na te wyjazdy. A czas liczysz 16x45 min? Pewnie. Masz rację. Zeszyty same się sprawdzają. Lekcje same się przygotowują. Setki wymaganych papierów same się robią. Same się piszą programy, organizują występy, apele, same się prowadzą zajęcia pozalekcyjne. Wielu siedzi godzinami po lekcjach. Idź do szkoły i poznaj obecne obowiązki nauczyciela, a potem krytykuj. Poza tym, nauczyciele na przerwach dyżurują na korytarzach. Pokoje nauczycielskie świecą pustkami.
Pomyś - nuczyciel jedzie na wycieczkę w celach rekreacyjnych? Wycieczki, to ciężka praca i duża odpowiedzialność. Coraz mniej nauczycieli jest chętnych na te wyjazdy. A czas liczysz 16x45 min? Pewnie. Masz rację. Zeszyty same się sprawdzają. Lekcje same się przygotowują. Setki wymaganych papierów same się robią. Same się piszą programy, organizują występy, apele, same się prowadzą zajęcia pozalekcyjne. Wielu siedzi godzinami po lekcjach. Idź do szkoły i poznaj obecne obowiązki nauczyciela, a potem krytykuj. Poza tym, nauczyciele na przerwach... rozwiń
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 16:02
Było szczekać, kundle z PO, PSL? Jest robota dla nauczycieli a nie zwolnienia!!!
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 16:00
Już nie przesadzajmy z tą ciężko praco. Normalny człowiek haruje 40 godz. tygodniowo, nauczyciel 16x45 minut, to nawet licząć czas przejazdu między szkołami daleko jeszcze to tych 40 godzin. Dotego różne profity typu wolne wszystkie święta, darmowe wycieczki z uczniami na koszt rodziców itp.
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 15:12
Na pewno to będzie z korzyścią dla uczniów, że taki nauczyciel będzie godzinę w tej szkole, godzinę w drugiej, w międzyczasie będzie jeździł w te i wewte. Na pewno taki nauczyciel będzie wypoczęty i zadowolony i gotowy na nauczanie młodej nadziei narodu. Naprawdę nie da się tego tak ogarnąć, żeby nie musieli tak się męczyć? Ja wiem, że praca to praca, ale na miłość boską, oni mają uczyć nasze dzieci, chyba powinni mieć do tego jak najlepsze zaplecze, nieprawdaż?
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 14:57
doczytajcie do końca tłumoki, a nie zobaczycie nagłówek i komentujecie.
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 14:34
a Po krzyczalo ze będa zwolnienia
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 14:04
Czyli jednak zatrudniają! Czyżby POwcy i koderaści wyszli na niedouczonych leszczy?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na Park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na Park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 0

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 0

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 0

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 3

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 0

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 7

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 2

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?