Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 lutego 2010 r.
14:56
Edytuj ten wpis

14-latka nie przyznała się do podpalania klatki schodowej

0 15 A A

To 14-letnia dziewczynka dwukrotnie podpaliła klatkę schodową w bloku przy ul. Sienkiewicza w Puławach – twierdzi policja. Nastolatka usłyszała już zarzuty, ale nie przyznaje się do winy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwszy wybuchł w nocy z 16 na 17 lutego. Spłonął wtedy wózek dziecięcy, skrzynki pocztowe, instalacja telewizji kablowej i internetowej, a mieszkańcy w środku nocy zostali ewakuowani z budynku. Spółdzielnia wyceniła straty na około 23 tysięcy złotych.

Kolejne podpalenie miało miejsce zaledwie dwa dni później. Celem podpalacza został kolejny wózek dziecięcy, pralka, a nawet rower górski. Właścicielka zdewastowanego mienia, wyceniła straty na około 1400 zł, a policjanci mieli już pewność, że mają do czynienia z umyślnym podpalaniem.

– Przesłuchaliśmy kilkanaście osób, głównie nieletnich. Materiały dowodowe zgromadzone przez policjantów pozwoliły nam na postawienie zarzutów 14-latce, mieszkance bloku, w którym dochodziło do podpaleń – mówi Marcin Koper, rzecznik puławskiej policji.

Na nastolatce ciąży już nadzór kuratora za wcześniejsze czyny, m.in. niszczenia mienia. Dziewczyna odcina się jednak od podpaleń przy ul. Sienkiewicza.

– Podczas przesłuchania nie przyznała się do stawianych jej zarzutów. Zgromadzone materiały w tej sprawie zostaną przesłane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Puławach – dodaje Koper.

Szefowac spółdzielni "Północ”, do której należy blok, nie kryje zadowolenia z zakończenia śledztwa.

– Mam nadzieje, że wreszcie ktoś odpowie za podpalenia i narażenie życia mieszkańców. Będzie to nauczka dla innych młodych ludzi: niech wiedzą, że są bezkarni – mówi prezes Anna Czarnecka.

W feralnym bloku życie powoli wraca do normy. – Rozpoczęliśmy już remont klatki schodowej, w tej chwili robotnicy zmywają sadzę, później rozpoczną malowanie, wymianę okna i drzwi na parterze. Trzeba kupić 84 skrzynki na listy. Straty z obydwóch pożarów szacujemy na około 40 tys. złotych – dodaje Czarnecka.
W miejsce spalonych robotnicy zainstalowali już prowizorycznie przewody, by mieszkańcy mogli korzystać z telefonów, Internetu i telewizji.

Mieszkańcy sąsiedniego bloku, który również należy do spółdzielni "Północ”, po incydentach, jakie wydarzyły się w ubiegłym tygodniu, zwracają baczną uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby.

– Zadzwoniła lokatorka i podała mi imiona i nazwiska młodych ludzi, którzy przebywali na klatce schodowej. Zawiadomię o tym policję – podkreśla prezes spółdzielni.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
agido / 1 marca 2010 o 07:12
Mieszkańcy sąsiedniego bloku, który również należy do spółdzielni "Północ”, po incydentach, jakie wydarzyły się w ubiegłym tygodniu, zwracają baczną uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby.

--- szkoda, że -wy głąby- robicie to tak późno.
Ja od zawsze zwracam na to uwagę i widzę, jak wielu mieszkańców klatki w której mieszkam, ma to gdzieś. Zostawiają niedomknięte okna na klatce w zimie, niedomknięte drzwi na klatkę (bo się nikomu śniegu nie chce usunąć w zimie, który blokuje możliwość zamknięcia się drzwi), wpuszczają gówniarzy na klatkę, którzy to potem chlają piwo i dyskutują 2 godziny (co wnerwia, bo echo dyskusji słychać w mieszkaniach)....

A niech was spalą, zrujnują, to może się w was obudzi "czujka obywatelska" wy głąby.
Mieszkańcy sąsiedniego bloku, który również należy do spółdzielni "Północ”, po incydentach, jakie wydarzyły się w ubiegłym tygodniu, zwracają baczną uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby.

--- szkoda, że -wy głąby- robicie to tak późno.
Ja od zawsze zwracam na to uwagę i widzę, jak wielu mieszkańców klatki w której mieszkam, ma to gdzieś. Zostawiają niedomknięte okna na klatce w zimie, niedomknięte drzwi na klatkę (bo się nikomu śniegu nie chce usunąć w zimie, który blokuje możliwość zamknięcia się drzwi), ... rozwiń
Avatar
~xyz~ / 25 lutego 2010 o 16:46
jon napisał:
już podszkolona , jak widać

Oj podszkolona!i to jak!!!
Avatar
ooo / 25 lutego 2010 o 16:42
Karl napisał:
Taa, g*wniarstwo ma ferie, więc szukają sobie "zajęcia". Kiedyś dostała by w domu taki wp*****l na goły tyłek, że musiałaby przez miesiąc siadać tylko ma miękkich poduszkach. A dzisiaj to się jej upiecze, bo za "przemoc domową" to jeszcze rodzic może pójść do pierdla.
Dziękujemy za "przyjazne państwo"!

NO TAK!!!Zamiast zatrzymać w izolacji,to pewnie w domciu sobie siedzi?deb***.
Avatar
no tak / 25 lutego 2010 o 13:35
ja napisał:
"niech wiedzą, że są bezkarni". no.
Avatar
Karl / 25 lutego 2010 o 10:40
Taa, g*wniarstwo ma ferie, więc szukają sobie "zajęcia". Kiedyś dostała by w domu taki wp*****l na goły tyłek, że musiałaby przez miesiąc siadać tylko ma miękkich poduszkach. A dzisiaj to się jej upiecze, bo za "przemoc domową" to jeszcze rodzic może pójść do pierdla.
Dziękujemy za "przyjazne państwo"!
Avatar
jon / 25 lutego 2010 o 08:19
już podszkolona , jak widać
Avatar
ja / 25 lutego 2010 o 01:35
"niech wiedzą, że są bezkarni". no.
Avatar
xxxxxxxxxx / 24 lutego 2010 o 22:48
~Anonim~ napisał:
Dlaczego akurat ją posądzili?Coś w tym musi być prawdy?Może dlatego że jest deb***owata?Lata toto jak poje***e.Kto wie co się kluje w chorym mózgu?

DO ZAKŁADU DLA PSYCHICZNIE CHORYCH.TAM TYLKO SIĘ NADAJE.TO WIDAĆ GOŁYM OKIEM.
rozwiń
Avatar
ooo / 24 lutego 2010 o 22:42
mieszkanka bloku napisał:
Jednak ktoś coś musiał wiedzieć na jej temat.Bez podstaw by jej nie oskarżali!!!!!

Ten Doktor Sadysta ma rację.Uciąć wszystko co się da.Opalić ją jak kurę po oskubaniu.
Avatar
mieszkanka bloku / 24 lutego 2010 o 22:35
Gordon napisał:
Co wy osadzacie ludzi jak jeszcze wyroku nie było
Co za naród . . .

Jednak ktoś coś musiał wiedzieć na jej temat.Bez podstaw by jej nie oskarżali!!!!!
Avatar
agido / 1 marca 2010 o 07:12
Mieszkańcy sąsiedniego bloku, który również należy do spółdzielni "Północ”, po incydentach, jakie wydarzyły się w ubiegłym tygodniu, zwracają baczną uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby.

--- szkoda, że -wy głąby- robicie to tak późno.
Ja od zawsze zwracam na to uwagę i widzę, jak wielu mieszkańców klatki w której mieszkam, ma to gdzieś. Zostawiają niedomknięte okna na klatce w zimie, niedomknięte drzwi na klatkę (bo się nikomu śniegu nie chce usunąć w zimie, który blokuje możliwość zamknięcia się drzwi), wpuszczają gówniarzy na klatkę, którzy to potem chlają piwo i dyskutują 2 godziny (co wnerwia, bo echo dyskusji słychać w mieszkaniach)....

A niech was spalą, zrujnują, to może się w was obudzi "czujka obywatelska" wy głąby.
Mieszkańcy sąsiedniego bloku, który również należy do spółdzielni "Północ”, po incydentach, jakie wydarzyły się w ubiegłym tygodniu, zwracają baczną uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby.

--- szkoda, że -wy głąby- robicie to tak późno.
Ja od zawsze zwracam na to uwagę i widzę, jak wielu mieszkańców klatki w której mieszkam, ma to gdzieś. Zostawiają niedomknięte okna na klatce w zimie, niedomknięte drzwi na klatkę (bo się nikomu śniegu nie chce usunąć w zimie, który blokuje możliwość zamknięcia się drzwi), ... rozwiń
Avatar
~xyz~ / 25 lutego 2010 o 16:46
jon napisał:
już podszkolona , jak widać

Oj podszkolona!i to jak!!!
Avatar
ooo / 25 lutego 2010 o 16:42
Karl napisał:
Taa, g*wniarstwo ma ferie, więc szukają sobie "zajęcia". Kiedyś dostała by w domu taki wp*****l na goły tyłek, że musiałaby przez miesiąc siadać tylko ma miękkich poduszkach. A dzisiaj to się jej upiecze, bo za "przemoc domową" to jeszcze rodzic może pójść do pierdla.
Dziękujemy za "przyjazne państwo"!

NO TAK!!!Zamiast zatrzymać w izolacji,to pewnie w domciu sobie siedzi?deb***.
Avatar
no tak / 25 lutego 2010 o 13:35
ja napisał:
"niech wiedzą, że są bezkarni". no.
Avatar
Karl / 25 lutego 2010 o 10:40
Taa, g*wniarstwo ma ferie, więc szukają sobie "zajęcia". Kiedyś dostała by w domu taki wp*****l na goły tyłek, że musiałaby przez miesiąc siadać tylko ma miękkich poduszkach. A dzisiaj to się jej upiecze, bo za "przemoc domową" to jeszcze rodzic może pójść do pierdla.
Dziękujemy za "przyjazne państwo"!
Avatar
jon / 25 lutego 2010 o 08:19
już podszkolona , jak widać
Avatar
ja / 25 lutego 2010 o 01:35
"niech wiedzą, że są bezkarni". no.
Avatar
xxxxxxxxxx / 24 lutego 2010 o 22:48
~Anonim~ napisał:
Dlaczego akurat ją posądzili?Coś w tym musi być prawdy?Może dlatego że jest deb***owata?Lata toto jak poje***e.Kto wie co się kluje w chorym mózgu?

DO ZAKŁADU DLA PSYCHICZNIE CHORYCH.TAM TYLKO SIĘ NADAJE.TO WIDAĆ GOŁYM OKIEM.
rozwiń
Avatar
ooo / 24 lutego 2010 o 22:42
mieszkanka bloku napisał:
Jednak ktoś coś musiał wiedzieć na jej temat.Bez podstaw by jej nie oskarżali!!!!!

Ten Doktor Sadysta ma rację.Uciąć wszystko co się da.Opalić ją jak kurę po oskubaniu.
Avatar
mieszkanka bloku / 24 lutego 2010 o 22:35
Gordon napisał:
Co wy osadzacie ludzi jak jeszcze wyroku nie było
Co za naród . . .

Jednak ktoś coś musiał wiedzieć na jej temat.Bez podstaw by jej nie oskarżali!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 10

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 72 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 328 21

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 198 43

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!