poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Puławy

27. Zjazd Polskich Muzułmanów w Puławach w asyście policji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lipca 2013, 13:42

 (Mateusz Dolak )
(Mateusz Dolak )

Rozpoczął się 27. Zjazd Polskich Muzułmanów. Kongres potrwa do niedzieli. W jego programie są m.in. modlitwy, seminaria, wykłady, program dla dzieci, a nawet rozgrywki sportowe.

Od kilku tygodni protest przeciwko obecności muzułmanów w Puławach przygotowywała część mieszkańców. Akcję "Mądry Polak przed szkodą. Stop Islamizacji Europy” poparło na Facebooku ponad 1500 osób.

Kongres odbywa się na terenie Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Wojska Polskiego 7. Mimo zapowiedzi protestu, organizatorzy nie zdecydowali się na przeniesienie zjazdu do innego miasta.

Od rana obiekty, w których odbywa się zjazd, jak i jego sąsiedztwo objęte zostały specjalnym nadzorem policji. Wejście na teren zjazdu możliwe jest wyłącznie za zgodą organizatora.

– Jesteśmy tutaj drugi raz. Wcześniej nie było żadnych pogróżek ani protestów. Byliśmy zadowoleni z poprzedniego pobytu, dlatego wróciliśmy do Puław. Pochodzę z Lubelszczyzny i chciałem promować ten region wśród muzułmanów polskich - mówi Paweł Dudek rzecznik XXVII Zjazdu Muzułmanów, który podczas rozmów z dziennikarzami stał odwrócony plecami.

– Nie chcemy pokazywać twarzy ze względu na nasze bezpieczeństwo. Pochodzimy z różnych miejscowości w których również znajdują się grupy ekstremistów - tłumaczy.

Puławscy protestujący chcieli ustawić na placu Chopina kiosk z materiałami informacyjnymi.

– Specjalnie wybraliśmy plac przed magistratem, bo jest monitorowany. Nie zamierzaliśmy w żaden sposób doprowadzić do konfliktu z muzułmanami – tłumaczy Andrzej Kuszyk, jeden z organizatorów niedoszłej manifestacji.. Zorganizowanych protestów jednak nie będzie, bo organizatorzy otrzymali zakaz ich przeprowadzenia od prezydenta Puław Janusza Grobla.

Władze miasta argumentowały zakaz opinią policji, według której: demonstracje mogą stać się pretekstem bądź okazją do aktywności lub uczestnictwa osób o ekstremistycznych i rasistowskich poglądach, a przez to impulsem do zakłócania porządku publicznego na terenie miasta, a przede wszystkim zakłócania spokoju uczestnikom zjazdu.”

– Moim zdaniem nie są to protesty mieszkańców Puław. Są to protesty organizacji grup narodowych. Spójrzmy tylko na FB i osoby które wysyłały maile do Urzędu Miasta. Większość z nich pochodzi z innych części kraju - dodaje Dudek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
******* *************
Imię
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 listopada 2013 o 00:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

człowieku czy ty ruszyłeś gdzieś swoją tępą d*** oprócz swojego domu? nigdzie nie byłeś i niewierz jak wygląda sytuacja z islamistami ja co nie byłem anty islamistą stałem się nim po pirwszym dniu pobytu w angli mieszkałem też w innych krajach europy i to jest koszmar a ty siedzisz u mamusi pod pierzyną i pieprzysz coś o tolerancji choć nie masz o tym pojęcia. rusz dupę i zobzcz jak wygląda świat a później wygłaszaj swoje pokojowe poglądy zresztą i tak chore bo chyba nie miałeś w szkole historii i nie znasz znaczenia koranu.

JUDE ???

Rozwiń
******* *************
******* ************* (5 października 2013 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie jest jeszcze za późno.Można te robactwo z Europy wytępić.Wszystkich usunąć,aby się nie lęgli u nas tylko w swoich krajach.WON z islamizacją Europy!!!

Rozwiń
Imię
Imię (10 sierpnia 2013 o 13:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Oczywiście. To nic, że islam jest zbrodniczym totalitarymzmem; to nic, że wielu, wielu muzułmanów pała do nas nienawiścią - to nic nie znaczy, bo muzułmanie dali nam RÓŻANIEC. Rozczulające.

To bzdura. Różaniec był jużż w buddyzmie, który ma 2500 lat i nazywa siętam malą. Jedyna zasługa muzułmanów jest taka, że kiedy niszczyli w najazdach starożytne Indie i mordowali mieszkańców to przywłasczyli sobie od nich rózaniec i liczby tzw arabskie.

Rozwiń
Tomasz
Tomasz (9 lipca 2013 o 11:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jedyna słuszna decyzja to albo ich deportować albo pozabijać. Bo i tak nędzie wojna jak tylko będzie ich większość z tym że wtedy oni wybiją nas (czyt. nasze dzieci i wnuki) a nie my ich.
Rozwiń
mofo
mofo (6 lipca 2013 o 10:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ale mało kto wie że różańca nie wynalazła Maryja z Lourdes, tylko Arabowie muzułmani prawie tysiąc lat wcześniej. A jedną cząstkę prawie święty JP 2 /nie mylić z mało świętym JP 3 czyli Januszem Palikotem/. Więc zamiast psioczyć na islam, podziękujmy im za dar Różańca Św.

Oczywiście. To nic, że islam jest zbrodniczym totalitarymzmem; to nic, że wielu, wielu muzułmanów pała do nas nienawiścią - to nic nie znaczy, bo muzułmanie dali nam RÓŻANIEC. Rozczulające.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!