wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

90 tysięcy zł odprawy dla dyrektor szpitala podejrzanej o korupcję

Dodano: 4 maja 2015, 21:55

Jolanta H. była dyrektor puławskiego SP ZOZ (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)
Jolanta H. była dyrektor puławskiego SP ZOZ (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)

Jolanta H. była dyrektor puławskiego SP ZOZ, na której ciążą zarzuty korupcyjne, wynegocjowała z zarządem powiatu odprawę w wysokości półrocznego wynagrodzenia. Zdaniem starostwa, nie było innego wyjścia.

Dyskusja dotycząca szpitala wywiązała się podczas ostatniej sesji rady powiatu puławskiego. O wysokość odprawy dla byłej dyrektor dopytywali radni. Marcin Pisula (PO) stwierdził, że ma wątpliwości, co do zasadności wypłacania odprawy pani dyrektor, wobec której toczy się postępowanie.

– Czy wypłacenie tej kwoty było nieuniknione? Gdyby okazało się, że zarzuty (korupcyjne, stawiane Jolancie H. – przyp. red.) nie potwierdziły się, to wtedy zasadne byłoby wypłacenie odprawy. Jeśli jednak ktoś działał na szkodę firmy, nie powinien dostać tak dużych pieniędzy – argumentował Pisula.

W sumie była dyrektor otrzymała odprawę w wysokości swoich półrocznych zarobków. Miesięcznie wynosiły one około 15 tysięcy złotych brutto, a więc łatwo policzyć, że odprawa wyniosła ok. 90 tysięcy. Dlaczego zarząd powiatu zgodził się na takie warunki i podpisał ugodę z osobą, na której ciążą bardzo poważne zarzuty?

– Zarządowi zależało, aby jak najszybciej rozwiązać stosunek pracy z panią Jolantą H., dyrektorem puławskiego ZOZ-u. Zrobiliśmy to za porozumieniem stron, czyli w najszybszy sposób, w jaki mogliśmy. Gdybyśmy tego nie zrobili, trwałoby to 6 miesięcy i w tym czasie nie moglibyśmy uruchomić procedury konkursowej na wybranie jej następcy – wyjaśnia Leszek Gorgol z zarządu powiatu.

Gorgol podkreśla, że zarząd wziął pod uwagę konieczność szybkiego wyboru nowego dyrektora z uwagi na różnego rodzaju „pilne potrzeby”. – Chodzi przede wszystkim o opanowanie sytuacji finansowej, organizacyjnej, również puławskich POZ-tów (przychodni) – dodaje.

Zarzut korupcji

Jolanta H. została zatrzymana w lutym. Usłyszała zarzut przyjęcia korzyści majątkowej i osobistej. Grozi jej do 10 lat więzienia. Po wpłaceniu 50 tys. zł poręczenia majątkowego wyszła na wolność. Zarzut korupcji Jolancie H. postawiła Prokuratora Okręgowa w Warszawie, która bada nieprawidłowości przy organizowaniu przetargów w służbie zdrowia na terenie całego kraju. Kobieta jest podejrzana o przyjęcie 118 tys. zł. Pieniądze miały wpłynąć na konto bankowe jej syna. W zamian dyrektor miała zadbać m.in. o korzystne dla jednego z oferentów rozstrzygnięcie przetargu na żywienie pacjentów w puławskim szpitalu.

Gość
Gość
Gość
(42) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 czerwca 2015 o 19:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
porąbane przepisy. Zablokować jej wypłatę. Ruszyć z konkursem na nowego dyrektora, na tymczasowy termin, który po jej osadzeniu zmieniliby na stałe. To takie trudne???
Rozwiń
Gość
Gość (26 maja 2015 o 04:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Spopielic Popiolka
Rozwiń
Gość
Gość (7 maja 2015 o 20:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jest to najbardziej uczciwa osoba jaką znam, a co do rzekomej £apówki to są pomowienia, na miejscu Pani Jolanty pozwałabym tego pismaka o szerzenie nie rzetelnych i nie prawdziwych informaci, tak to jest przed wyborami ze szuka sie kozła ofiarnego

A jaki z niej kozioł ofiarny?Co ona ma wspólnego z wyborami?Chciwa na kasę tak jak wszyscy co do koryta się dostaną.Przecierz jak do Puław przyszła to były pogłoski że zniszczyła inny szpital!!!ZAPOMNIELIŚCIE?

Rozwiń
Gość
Gość (7 maja 2015 o 20:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kogoś tu chyba pojebało!!!Złodziejowi i łapówkarze jeszcze odprawę dawać!!!!Chory kraj !!!

Rozwiń
Gość
Gość (7 maja 2015 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Super , lapowka , odprawa takiemu to dobrze . Ciekawe czy pojdzie siedziec , pewnie nie bo jeje stan zdrowia bedzie bardzo zly !!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (42)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!