sobota, 24 marca 2018 r.

Puławy

Azoty inwestują w ekologię

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 grudnia 2008, 16:17

Emisja podtlenku azotu w Zakładach Azotowych "Puławy" spadnie aż o 80 procent. Zastosowanie katalizatora BASF w skali przemysłowej będzie pierwszym tego typu rozwiązaniem w Polsce.

W czwartek spółka poinformowała o swoich ekologicznych planach inwestycyjnych. Projekt mający na celu zmniejszenie emisji tego gazu cieplarnianego nie tylko spowoduje, że "Azoty"; będą wydzielały mniej zanieczyszczeń do powietrza.

To także czysty zysk. Firma szacuje, że w latach 2008-2012 dodatkowe przychody z tego tytułu mogą wynosić przeszło 22 mln euro rocznie. Wszystko dzięki temu, że uzyskane przez firmę zmniejszenie limitów emisji będzie można sprzedać.

Projekt został już wsparty przez ministra środowiska. Obecnie następuje pomiar aktualnej emisji podtlenku azotu. Po pół roku nastąpi zamontowanie katalizatora i rozpoczęcie procesu redukcji.

Nowa technologia została już wcześniej sprawdzona na europejskich instalacjach kwasu azotowego koncernu BASF, jak i w Japonii.

Projekt redukcji podtlenku azotu jest bezpośrednim następstwem protokołu z Kioto, w ramach którego 141 państw z całego świata zobowiązało się do zmniejszenia do 2012 r. własnych emisji o 5,2 % gazów powodujących efekt cieplarniany.


(pab)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!