czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Będzie można budować przy zamku w Janowcu

  Edytuj ten wpis

Janowiec nad Wisłą. Szykuje się spory ruch na rynku budowlanym w miasteczku nad Wisłą. I to nie byle gdzie, bo w pobliżu zamku.

Dzięki temu w gminie będą mogły powstawać nowe domy i pensjonaty.

Chodzi o bardzo atrakcyjny teren przy wjeździe do Janowca. Miejsce przyszłych inwestycji ciągnie się wzdłuż drogi prowadzącej w kierunku zamku. To tutaj znajdują się działki do tej pory przeznaczone jedynie pod działalność rolną. Właściciele tych terenów złożyli do urzędu wnioski o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego. Władze gminy zgadzają się na te zmiany.

Po uchwaleniu przez radnych nowego planu zagospodarowania tereny te będą przeznaczone pod budownictwo. Cena działek na pewno wzrośnie, bo tereny znajdują się w pobliżu zamku. Blisko jest też do skarpy, z której rozciąga się wspaniały widok na dolinę Wisły i Kazimierz Dolny po drugiej stronie rzeki. Działki będą więc wspaniałym kąskiem dla deweloperów.

Ale zmian nie muszą się obawiać obrońcy unikatowego krajobrazu Janowca. - W planie będzie zgoda jedynie na dwa rzędy zabudowy mieszkalno-pensjonatowej. Dalej znajduje się już przedpole widokowe dworu, więc w przypadku zabudowy w tamtym miejscu na pewno pojawiłyby się protesty - mówi Tadeusz Kocoń, wójt Janowca.

Zmiany w planie zagospodarowania były konsultowane i zyskały akceptację parku krajobrazowego, konserwatora zabytków i przedstawicieli zamkowego muzeum. Nowe przedsięwzięcia nie powinny więc wzbudzić kontrowersji. - Bardzo na te inwestycje liczymy, bo oznaczają rozwój dla naszej gminy - przekonuje wójt Kocoń.

Radni o zmianach w planie mieli decydować już na najbliższej sesji, która odbędzie się pod koniec października. Ale w związku z tym, że do urzędu wpłynęły kolejne wnioski o rozszerzenie strefy, w której będzie można budować, termin się wydłuży. Uchwała radnych w tej sprawie pojawi się za około trzy miesiące. I wtedy będzie można zacząć inwestować.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
W
miejscowa
wojszyniak
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

W
W (12 czerwca 2009 o 17:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Witam,
mam do sprzedania 1,3 ha w Janowcu nad samą Wisłą. cena 100 tys; info na wbykowski@op.pl
Rozwiń
miejscowa
miejscowa (10 października 2008 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Witam. Są bardzo ładne miejsca na terenie gminy gdzie można pobudować takie pensjonty, hotele a nie przed zamkiem. Gdzie z czasem go zasłonią swoja pięknoscią, będą inwestorzy rywalizować w swoich budowlach . A napewno ten wybuduje większy co kupi działke najbliżej zamku. Czy to mądre ! Już jeden powstaje, hotel tylko w Oblasach - Pana Przewodniczącego Rady Gminy Janowiec. A obok Budynku Gminy Janowiec jest pusty budynek w stanie surowym, czy nie można go odkupić i wyremontować. Był by piekny Hotelik. i napewno był by ruch.I to w samym centrum. U podnurza Zamku! A tak to stoi rudera i zaśmieca cały Janowiec. Niech powstanie wiecej miejsc gdzie można pobudować osiedla mieszkaniowe, bo nie ma gdzie nawet pobudowć domu. Nowe osiedle jest już wykupione.
Rozwiń
wojszyniak
wojszyniak (10 października 2008 o 10:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Wojszynie jest dużo terenów które czekają na przekształcenie, ale być może nie ma tam osób wpływowych. Dlaczego właśnie Janowiec i tereny koło zamku? Widać zwykli obywatele nic nie znaczą.
Rozwiń
warszawka
warszawka (9 października 2008 o 18:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kupie cały Janowiec, cena nie gra roli
Rozwiń
miejscowy
miejscowy (9 października 2008 o 14:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy to chodzi o działki sekretarz gminy Wójcika? Proszę Pana Prokuratora o potraktowanie tego wpisu jako doniesienie o przestępstwie i przesłuchania na okoliczność współudziału w przestępstwie wójta Koconia. Dziękuję...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!