poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Puławy

Budżet obywatelski w Puławach. Sami decydują, co im zbudują (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 września 2013, 14:14

Podczas spotkania w SP 11 dyskutowano o pomysłach z os. Niwa (Paweł Buczkowski)
Podczas spotkania w SP 11 dyskutowano o pomysłach z os. Niwa (Paweł Buczkowski)

Ruszyły spotkania z mieszkańcami ws. budżetu obywatelskiego. Na przełomie września i października będzie głosowanie, które wyłoni projekty do realizacji.

http://get.x-link.pl/9bf02454-8de4-e9cc-5967-2e51c8c9c40d,acd75096-d05d-edd2-4323-bc8f1e10d832,embed.html

Puławy są pierwszym miastem w woj. lubelskim, które zajęło się wdrażaniem budżetu obywatelskiego. Z przyszłorocznego budżetu urząd wykroi milion złotych, który trafi na projekty zgłoszone przez mieszkańców. Puławy zostały podzielone na cztery rejony, z których każdy dostanie po 250 tys. złotych.

Mieszkańcy zgłosili 90 projektów, z których 46 zostało zaopiniowanych pozytywnie. – Projekty były oceniane przede wszystkim pod kątem możliwości ich realizacji – tłumaczy radna Teresa Gutowska, przewodnicząca komisji ds. budżetu obywatelskiego w Radzie Miasta.

Czego oczekują mieszkańcy? Najwięcej osób zgłosiło potrzebę remontu przychodni przy ul. Kilińskiego. Są też pomysły na budowę placów zabaw, ustawienia koszy na śmieci, budowy monitoringu czy nawet budowy pomnika poety Franciszka Dionizego Kniaźnina.

Projekty zostały już prezentowane mieszkańcom osiedli Włostowice i Niwa, którzy są przydzieleni do jednego rejonu. – Na naszym osiedlu są place zabaw, zresztą bardzo fajne, ale przeznaczone dla dzieci. Brak jest takich miejsc, gdzie mogłaby poćwiczyć młodzież czy osoby starsze – mówi Maria Wojciechowska z os. Niwa, która przyszła na wtorkowe spotkanie w Szkole Podstawowej nr 11.

W czwartek 12 września o godz. 18 odbędzie się spotkanie w Szkole Podstawowej nr 10 dla mieszkańców zachodniej i północnej część miasta. W najbliższy poniedziałek (16 września, godz. 18) w Domu Chemika projekty ze swojego rejonu poznają mieszkańcy osiedli położonych na północ od ul. Centralnej i al. Partyzantów. A w czwartek 19 września (o godz. 18) w budynku ZSO nr 1 będzie spotkanie dla mieszkańców obszaru położonego między al. Partyzantów, a ul. Lubelską i wschodnich terenów miasta.

Głosowanie na projekty będzie od 30 września do 6 października w Urzędzie Miasta. – W tej chwili najważniejszą sprawą jest to, żeby wzięło w nim udział jak najwięcej osób. To będzie decydowało, które wnioski będą realizowane – mówi Janusz Grobel, prezydent Puław.

W głosowaniu będzie mógł wziąć udział każdy mieszkaniec Puław, który skończył 16 lat. Będzie można zagłosować na jeden, dwa lub trzy projekty. Te, które zdobędą najwięcej głosów, zostaną zrealizowane w przyszłym roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!