piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Były nauczyciel oskarża dyrekcję. Kadra szkoły odpowiada

Autor: rs

O fałszowanie dokumentów i niewypłacenie pieniędzy oskarża dyrektora „Czartoryskiego” w Puławach, nauczyciel Robert Sosik. Beata Trzcińska-Staszczyk wszystkiemu zaprzecza. Sprawę zbada prokuratura.

Czytaj więcej: "Fałszowanie dokumentów". Zwolniony nauczyciel oskarża dyrektor szkoły

Poniżej list otwarty, który do naszej redakcji wysłali pracownicy I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego oraz niepublicznej szkoły podstawowej „Klasyk”:

Z wielką konsternacją i zażenowaniem my nauczyciele do niedawna Niepublicznego Gimnazjum przy I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach zapoznajemy się z informacjami prasowymi i medialnymi związanymi z doniesieniami, skierowanymi przeciwko szkole przez pana Roberta Sosika.

Wyrażamy stanowczy i zdecydowany sprzeciw wobec sposobu, w jaki były pracownik placówki, po krótkim stosunkowo w niej stażu pracy, próbuje zdezawuować jej niekwestionowany i wieloletni dorobek edukacyjny oraz wychowawczy. Fakt ten budzi w nas szczere niedowierzanie i wywołuje niesmak, jak stosunkowo młody człowiek próbujący dopiero zdobyć pierwsze życiowe doświadczenie w pracy z dziećmi w sposób bezkompromisowy bezpardonowo atakuje dotychczasowe miejsce wykonywania swojej pracy.

Nie zgadzamy się na to, by dorosły, mimo młodego wieku człowiek, bezrefleksyjnie i zbyt emocjonalnie szargał imię miejsca, które zaoferowało mu pracę i wsparcie. Żałujemy, że pan Robert nie wykorzystał stworzonej mu szansy i nie wysłuchał porad, jakie życzliwe mu grono zaoferowało. Szkoda, że staliśmy się środowiskiem, z którym pan Robert Sosik rozstaje się w atmosferze skandalu, sensacji i trudnym obszarze sądów, a także prokuratury. Panie Robercie – nie rozumiemy i zdecydowanie nie akceptujemy Pana działań – na wokandzie zaś sądowej i prokuratorskiej nie może Pan liczyć na nasze wsparcie.

Nauczyciele i pracownicy szkoły

Puławy, 25.10.2017 r.

Do momentu zamknięcia dzisiejszego wydania Teraz Puławy pismo podpisało 37 z około 100 pracowników
Do momentu zamknięcia dzisiejszego wydania Teraz Puławy pismo podpisało 37 z około 100 pracowników
Użytkownik niezarejestrowany
X
(69) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 listopada 2017 o 12:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a to twoj stary sie z kims sadowal?
Rozwiń
(22 listopada 2017 o 13:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podobno ten burak przegrał sprawę w sądzie pracy. Czekamy na info
Rozwiń
X
X (10 listopada 2017 o 07:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Dające do myślenia, szczególnie w związku z listem i podpisami pod nim. Ja tylko podaję fakty, jak kto je łączy, to jego interpretacja. Wszystkie podane dane pochodzą z oświadczeń majątkowych, KRS lub Statutu Szkoły lub powszechnie dostępnej wiedzy Organ prowadzący SP Klasyk, wcześniej Gimnazjum to "STOWARZYSZENIE WYCHOWANKÓW GIMNAZJUM I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. KSIĘCIA ADAMA CZARTORYSKIEGO W PUŁAWACH, którego Prezesem jest Grzegorz Paciorek, który nie jest absolwentem szkoły. Jest za to pracownikiem podległym dyrektor I LO i SP Klasyk. Prezes zatrudnia i rozlicza wspomnianą dyrektor jako reprezentant organu prowadzącego. Organem kontrolnym dla stowarzyszenia i LO jest Starostwo Powiatowe w Puławach. Statut SP Klasyk : 3. Organem prowadzącym Szkołę jest Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Adama Czartoryskiego w Puławach, 5. Nadzór bieżący nad działalnością Szkoły sprawuje, w imieniu Stowarzyszenia - Zarząd Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Adama Czartoryskiego w Puławach. 1. Szkoła finansowana jest z dotacji budżetowych, których udziela Urząd Miasta Puławy na wniosek organu prowadzącego Szkołę. 2. Organ prowadzący Szkołę może realizować zadania wykraczające poza podstawę programową kształcenia ogólnego wykorzystując na ten cel środki finansowe pochodzące z darowizn rodziców, osób trzecich, bądź pozyskiwane na zasadach określonych w Statucie Stowarzyszenia. inne osoby we władzach tego stowarzyszenia, będące nauczycielami wymienionych szkół: Lenart Renata, Pecio Jerzy, Thiede Anna, Charytanowicz Zbigniew, Dytkowska Katarzyna, Miłosz Renata, Niektóre dane o zarobkach: Dyrektor I LO za 2016: umowy o dzieło i zlecenie 63 800 zł, pensja z LO 89 171,27 zł = 152,971,27 zł wice prezes Tomasz Piotr Panek   (oświadczenie majątkowe za 2014, radny Rady Miasta Puławy) I LO 71 911,11 PLN, a z Niepublicznego Gimnazjum przy I LO 41 526,72 PLN, = 113 437,83 zł Tomasz Kraszewski, radny Rady Miasta Puławy, Komisja Oświaty i Wychowania ( za 2016), I LO 22 203,41 zł Niepubliczne Gimnazjum 19 141,35 zł = 41 344,76 zł zarobki innych osób są niezane, osoby te nie pęłnią funkcji publicznych
Trzeba sobie jakoś radzić w tych trudnych czasach, a w kupie siła;-). Zamiast z nimi walczyć to się do nich przyłącz i też Ci się poprawi.
Rozwiń
Gość
Gość (9 listopada 2017 o 23:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dające do myślenia, szczególnie w związku z listem i podpisami pod nim. Ja tylko podaję fakty, jak kto je łączy, to jego interpretacja. Wszystkie podane dane pochodzą z oświadczeń majątkowych, KRS lub Statutu Szkoły lub powszechnie dostępnej wiedzy Organ prowadzący SP Klasyk, wcześniej Gimnazjum to "STOWARZYSZENIE WYCHOWANKÓW GIMNAZJUM I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. KSIĘCIA ADAMA CZARTORYSKIEGO W PUŁAWACH, którego Prezesem jest Grzegorz Paciorek, który nie jest absolwentem szkoły. Jest za to pracownikiem podległym dyrektor I LO i SP Klasyk. Prezes zatrudnia i rozlicza wspomnianą dyrektor jako reprezentant organu prowadzącego. Organem kontrolnym dla stowarzyszenia i LO jest Starostwo Powiatowe w Puławach. Statut SP Klasyk : 3. Organem prowadzącym Szkołę jest Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Adama Czartoryskiego w Puławach, 5. Nadzór bieżący nad działalnością Szkoły sprawuje, w imieniu Stowarzyszenia - Zarząd Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Adama Czartoryskiego w Puławach. 1. Szkoła finansowana jest z dotacji budżetowych, których udziela Urząd Miasta Puławy na wniosek organu prowadzącego Szkołę. 2. Organ prowadzący Szkołę może realizować zadania wykraczające poza podstawę programową kształcenia ogólnego wykorzystując na ten cel środki finansowe pochodzące z darowizn rodziców, osób trzecich, bądź pozyskiwane na zasadach określonych w Statucie Stowarzyszenia. inne osoby we władzach tego stowarzyszenia, będące nauczycielami wymienionych szkół: Lenart Renata, Pecio Jerzy, Thiede Anna, Charytanowicz Zbigniew, Dytkowska Katarzyna, Miłosz Renata, Niektóre dane o zarobkach: Dyrektor I LO za 2016: umowy o dzieło i zlecenie 63 800 zł, pensja z LO 89 171,27 zł = 152,971,27 zł wice prezes Tomasz Piotr Panek (oświadczenie majątkowe za 2014, radny Rady Miasta Puławy) I LO 71 911,11 PLN, a z Niepublicznego Gimnazjum przy I LO 41 526,72 PLN, = 113 437,83 zł Tomasz Kraszewski, radny Rady Miasta Puławy, Komisja Oświaty i Wychowania ( za 2016), I LO 22 203,41 zł Niepubliczne Gimnazjum 19 141,35 zł = 41 344,76 zł zarobki innych osób są niezane, osoby te nie pęłnią funkcji publicznych
Rozwiń
gość
gość (7 listopada 2017 o 10:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
No właśnie, już prawie nikt nie rozumie czym jest honor. Czy ci co podpisali, zrobili to ze względu na swoje przekonania, czy ze strachu lub wyrafinowania, cynizmu, dla pieniędzy?
Pożyjesz jeszcze trochę i zdziwisz się co potrafią zrobć Twoi "koledzy" nie mając żadnych przekonań, cynizmu ani nawet dla pieniędzy. Na marginesie, to oświadczenie to powód do wstydu dla piszącego(ych)i podpisywaczy ze względu nie tylko na aspekt moralny. Warstwa tekstowa woła również o pomstę do nieba. Walcz Robert walcz i niech Cię nie dziwi nic. W końcu jesteś taki sam...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (69)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!