wtorek, 30 maja 2017 r.

Puławy

Były radny popracuje społecznie przez 4 miesiące. Za to, że uderzył dyrektora domu kultury

Dodano: 21 kwietnia 2017, 09:02
Autor: rs

Leszek B. przez 4 miesiące ma wykonywać prace społeczne.
Leszek B. przez 4 miesiące ma wykonywać prace społeczne.

Na początku kwietnia uprawomocnił się kolejny wyrok wymierzony byłemu przewodniczącemu rady gminy Markuszów. Leszek B. przez 4 miesiące ma wykonywać prace społeczne. To kara za uderzenie dyrektora Gminnego Domu Kultury.

Wyrok w sprawie pobicia Sławomira Łowczaka zapadł w listopadzie ubiegłego roku. Sąd Rejonowy w Puławach skazał wtedy Leszka B. m.in. na 4 miesiące prac społeczych (po 20 godzin w miesiącu), 1000 złotych zadośćuczynienia, pokrycie kosztów sądowych (516 zł) oraz kosztów prawnika reprezentującego oskarżyciela.

Ponadto były radny, a obecnie sołtys, otrzymał zakaz zbliżania się do swojej ofiary na odległość mniejszą niż 10 metrów. Pozwany z takim rozstrzygnięciem się nie zgodził i złożył apelację do Sądu Okręgowego w Lublinie. Na niewiele się to zdało, bo wyższa instancja podtrzymała poprzedni wyrok w całości. Ten uprawomocnił się 4 kwietnia.

Przypominamy, że Sławomir Łowczak pozwał Leszka B. po zderzaniu, jakie miało miejsce 11 października 2014 roku w GDK, czyli miejscu pracy tego pierwszego.

– Pamiętam to jak dziś. Ten człowiek był tego dnia bardzo agresywny, obrażał mnie, a potem wywabił do innego pomieszczenia, by uderzyć mnie bez świadków. Dostałem w klatkę piersiową tak mocno, że wpadłem na drukarkę. Zrobiłem więc obdukcję i skierowałem sprawę do sądu – mówi Łowczak, który jest zadowolony z uprawomocnienia się wyroku.

To już drugi prawomocny wyrok wymierzony Leszkowi B. przez sąd w ciągu ostatniego roku. Poprzedni zapadł w grudniu i dotyczył wielokrotnego znieważania osób z kierownictwa gminy Markuszów, w tym dyrektora GDK. Leszek B. otrzymał wtedy karę 7 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 5 lat, pokrycie kosztów pełnomocnictwa trójki z czworga pokrzywdzonych oraz grzywnę ( w sumie ponad 4 tys. zł).

To nie wszystko. Sławomir Łowczak skierował do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu innego przestępstwa przez Leszka B. Chodzi o wpisy na internetowych forach, w których były przewodniczący rady gminy miał insynuować zamiłowanie dyrektora GDK do narkotyków. – To oczywista nieprawda, dlatego będę żądał od autorów tych wpisów publicznych przeprosin – zapowiada Łowczak. 

Czytaj więcej o: Markuszów Sławomir Łowczak
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 kwietnia 2017 o 09:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uderzył dyrektora - toświadczy o tym że jest zwykłym bur......em. Wysłać go w poe a nie na radnego
Rozwiń
Gość
Gość (22 kwietnia 2017 o 16:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze mu tak niech szamba oprurznia w gminie
Rozwiń
Gość
Gość (21 kwietnia 2017 o 20:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lubelską w Markuszowie niech burak sprząta
Rozwiń
Gość
Gość (21 kwietnia 2017 o 19:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba się tym zająć. Piszę pismo do Zibry
Rozwiń
Gość
Gość (21 kwietnia 2017 o 12:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dopilnujemy tego aby ten wyrok wykonał.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!