Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

2 września 2017 r.
7:43

Castorama chce do centrum miasta. Urząd zgodzi się na przebudowę marketu?

32 20 A A

Brytyjski koncern chce przebudować skład budowlany Brico Depot przy ul. Gościńczyk w Puławach na Castoramę. Zgodzić muszą się na to radni i urzędnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zarówno marka Brico Depot, jak i Castorama należą do tego samego, brytyjskiego koncernu Kingfisher. Jego przedstawiciele we wtorek wzięli udział w komisji gospodarki rady miasta. Przekonywali radnych do wyrażenia zgody na zmianę studium i miejscowego planu zagospodarowania, bez których nie mogą zrealizować swoich planów.

Obecne przepisy pozwalają na prowadzenie w centrum Puław obiektu o maksymalnej powierzchni handlowej do 2 tysięcy mkw. Takie wymiary ma sklep sieci Brico Depot, który sąsiaduje z nie wliczającym się do tych limitów magazynem. Brytyjczycy chcą połączyć obydwie części tej nieruchomości, poszerzając część handlową, a to wymaga już ingerencji w plan i studium.

Jak przekonywali przedstawiciele inwestora, zmiany byłyby korzystne dla Puław, bo obiekt zyskałby nową, atrakcyjną elewację, a firma zatrudniłaby nawet kilkudziesięciu nowych pracowników. Ponadto, niejako w podziękowaniu za zmianę planu, przedsiębiorstwo miałoby czynnie uczestniczyć w życiu społecznym miasta sponsorując rożnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

Radni mieli okazję obejrzeć kilka wizualizacji pokazujących to, jak obecna hala mogłaby wyglądać po zmianach. Na samorządowcach prezentacja nie zrobiła jednak wrażenia. Radny Ignacy Czeżyk (PiS) stwierdził, że z punktu widzenia korzyści podatkowych, znacznie ważniejsze dla miasta są małe sklepy, a propozycja zagranicznej sieci handlowej nie przyniesie Puławom żadnego dodatkowego zysku (bo kubatura hali się nie zmieni).

– To, czy przystąpimy do zmiany planu i aktualizacji studium będzie zależało od decyzji radnych. Jeśli wyrażą taką wolę, przygotujemy odpowiedni projekt uchwały – zaznacza Paweł Oroń, kierownik Wydziału Planowania Przestrzennego w Urzędzie Miasta.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 września 2017 o 10:57
Mnie tez sie podoba ładnie to wygląda i sklep Castorama bardziej znany
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 12:18
A mnie się podoba. Już lepsze to niż to co stoi w tym miejscu teraz. Zwłaszcza że miejsce dość eksponowane.
Avatar
Eko / 5 września 2017 o 16:06
Czysta kpina. Najpierw obeszli prawo wydzielając z powierzchni niby magazyn żeby władować się do centrum. Podejrzewam że sypnęli groszem bo nawet w sądzie ten numer przeszedł. A teraz chcą się przebudowywać??? I jeszcze ta argumentacja albo oferta w zamian to śmiech na sali. Skład cementu w centrum miasta - brawo. Takie numery tylko w Puławach.
Avatar
Asdfghhj / 3 września 2017 o 18:56
Od kiedy to na Niwie jest centrum miasta? Może to od momentu jak powstały w okolicy te blaszaki na które tak narzekacie i robicie w nich zakupy.
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 13:00
Pytanie brzmi: kadencja pisowskiej władzy w mieście już prawie na finiszu i co zrobili, żeby miasto się rozwijało?
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 12:11
Odwiedzam inne dużo biedniejsze miasta i widzę zadbane centra, deptaki, fontanny , ogródki kawiarniane i ciekawą architekturę. A Puławy z takim budżetem i taką pomocą z UE nie mają żadnego miejskiego centrum. Wybudowano port dla kilku żeglarzy, Inkubator dla trzech małych firm, młyn na Kazimierskiej prawie pusty, stadion na którym nie można rozgrywać poważnych meczy, park co po deszczu zamienia się w błotniste brudne ścieżki i teraz będzie to samo z tą nową halą blaszaną zwaną sportowa. No i powstało wiele blaszaków w centrum z ogromnymi magazynami i parkingami. Ciekawe ile kosztuje zmiana mpzp, czy tylko publiczny sponsoring i odnowienie elewacji? Jeżeli tak to jutro idę i zmieniam swojej działki na dziesięciopiętrowy wieżowiec, a co nie wolno mi?
Odwiedzam inne dużo biedniejsze miasta i widzę zadbane centra, deptaki, fontanny , ogródki kawiarniane i ciekawą architekturę. A Puławy z takim budżetem i taką pomocą z UE nie mają żadnego miejskiego centrum. Wybudowano port dla kilku żeglarzy, Inkubator dla trzech małych firm, młyn na Kazimierskiej prawie pusty, stadion na którym nie można rozgrywać poważnych meczy, park co po deszczu zamienia się w błotniste brudne ścieżki i teraz będzie to samo z tą nową halą blaszaną zwaną sportowa. No i powstało wiele blaszaków w centrum z ogromnymi mag... rozwiń
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 11:59
Jaki fajny myk na obejście prawa, Skorumpowana władza bo nie mogę tego zrozumieć, że było inaczej wydawała pozwolenia w centrum miasta na 2000 m2 powierzchni handlowej i na 3000 m2 powierzchni magazynowej i 3000 parkingowej. Miasto bogate głównie z podatków obywateli i ZA stworzyło z centrum miasta strefę magazynową handlową i nie uwierzę, że te Kauflandy, Brica, Biedronki, Carrefoury czy planowana stacja paliw przy Peugeocie mogłyby powstać bezinteresownie. Firma jeżeli chce zmienić elewację czy sponsorować to proszę bardzo to jest jej poprawa wizerunku, a nie może używać szantażu. Może władze by sprawdziły ile osób pracuje w Tesco bo miało 500 choć tu do lokalizacji nie mam zastrzeżeń.
Jaki fajny myk na obejście prawa, Skorumpowana władza bo nie mogę tego zrozumieć, że było inaczej wydawała pozwolenia w centrum miasta na 2000 m2 powierzchni handlowej i na 3000 m2 powierzchni magazynowej i 3000 parkingowej. Miasto bogate głównie z podatków obywateli i ZA stworzyło z centrum miasta strefę magazynową handlową i nie uwierzę, że te Kauflandy, Brica, Biedronki, Carrefoury czy planowana stacja paliw przy Peugeocie mogłyby powstać bezinteresownie. Firma jeżeli chce zmienić elewację czy sponsorować to proszę bardzo to jest jej popr... rozwiń
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 10:24
Konie teraz potaniały.
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 01:27
Konia z rzędem temu kto powie gdzie jest centrum Puław.
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 22:26
Co za zaścianek. Ludzie, wiecie jaka jest podstawowa różnica między marketem budowlanym a zapyziałym małym sklepem budowlanym ? Wybór towarów. W takim OBI/Castoramie/Leroy Merlin/Praktikerze mam wszystko od najmniejszej śrubki po drewniany domek na działkę. A w sklepiku u szwagra mam g...
Avatar
Gość / 15 września 2017 o 10:57
Mnie tez sie podoba ładnie to wygląda i sklep Castorama bardziej znany
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 12:18
A mnie się podoba. Już lepsze to niż to co stoi w tym miejscu teraz. Zwłaszcza że miejsce dość eksponowane.
Avatar
Eko / 5 września 2017 o 16:06
Czysta kpina. Najpierw obeszli prawo wydzielając z powierzchni niby magazyn żeby władować się do centrum. Podejrzewam że sypnęli groszem bo nawet w sądzie ten numer przeszedł. A teraz chcą się przebudowywać??? I jeszcze ta argumentacja albo oferta w zamian to śmiech na sali. Skład cementu w centrum miasta - brawo. Takie numery tylko w Puławach.
Avatar
Asdfghhj / 3 września 2017 o 18:56
Od kiedy to na Niwie jest centrum miasta? Może to od momentu jak powstały w okolicy te blaszaki na które tak narzekacie i robicie w nich zakupy.
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 13:00
Pytanie brzmi: kadencja pisowskiej władzy w mieście już prawie na finiszu i co zrobili, żeby miasto się rozwijało?
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 12:11
Odwiedzam inne dużo biedniejsze miasta i widzę zadbane centra, deptaki, fontanny , ogródki kawiarniane i ciekawą architekturę. A Puławy z takim budżetem i taką pomocą z UE nie mają żadnego miejskiego centrum. Wybudowano port dla kilku żeglarzy, Inkubator dla trzech małych firm, młyn na Kazimierskiej prawie pusty, stadion na którym nie można rozgrywać poważnych meczy, park co po deszczu zamienia się w błotniste brudne ścieżki i teraz będzie to samo z tą nową halą blaszaną zwaną sportowa. No i powstało wiele blaszaków w centrum z ogromnymi magazynami i parkingami. Ciekawe ile kosztuje zmiana mpzp, czy tylko publiczny sponsoring i odnowienie elewacji? Jeżeli tak to jutro idę i zmieniam swojej działki na dziesięciopiętrowy wieżowiec, a co nie wolno mi?
Odwiedzam inne dużo biedniejsze miasta i widzę zadbane centra, deptaki, fontanny , ogródki kawiarniane i ciekawą architekturę. A Puławy z takim budżetem i taką pomocą z UE nie mają żadnego miejskiego centrum. Wybudowano port dla kilku żeglarzy, Inkubator dla trzech małych firm, młyn na Kazimierskiej prawie pusty, stadion na którym nie można rozgrywać poważnych meczy, park co po deszczu zamienia się w błotniste brudne ścieżki i teraz będzie to samo z tą nową halą blaszaną zwaną sportowa. No i powstało wiele blaszaków w centrum z ogromnymi mag... rozwiń
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 11:59
Jaki fajny myk na obejście prawa, Skorumpowana władza bo nie mogę tego zrozumieć, że było inaczej wydawała pozwolenia w centrum miasta na 2000 m2 powierzchni handlowej i na 3000 m2 powierzchni magazynowej i 3000 parkingowej. Miasto bogate głównie z podatków obywateli i ZA stworzyło z centrum miasta strefę magazynową handlową i nie uwierzę, że te Kauflandy, Brica, Biedronki, Carrefoury czy planowana stacja paliw przy Peugeocie mogłyby powstać bezinteresownie. Firma jeżeli chce zmienić elewację czy sponsorować to proszę bardzo to jest jej poprawa wizerunku, a nie może używać szantażu. Może władze by sprawdziły ile osób pracuje w Tesco bo miało 500 choć tu do lokalizacji nie mam zastrzeżeń.
Jaki fajny myk na obejście prawa, Skorumpowana władza bo nie mogę tego zrozumieć, że było inaczej wydawała pozwolenia w centrum miasta na 2000 m2 powierzchni handlowej i na 3000 m2 powierzchni magazynowej i 3000 parkingowej. Miasto bogate głównie z podatków obywateli i ZA stworzyło z centrum miasta strefę magazynową handlową i nie uwierzę, że te Kauflandy, Brica, Biedronki, Carrefoury czy planowana stacja paliw przy Peugeocie mogłyby powstać bezinteresownie. Firma jeżeli chce zmienić elewację czy sponsorować to proszę bardzo to jest jej popr... rozwiń
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 10:24
Konie teraz potaniały.
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 01:27
Konia z rzędem temu kto powie gdzie jest centrum Puław.
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 22:26
Co za zaścianek. Ludzie, wiecie jaka jest podstawowa różnica między marketem budowlanym a zapyziałym małym sklepem budowlanym ? Wybór towarów. W takim OBI/Castoramie/Leroy Merlin/Praktikerze mam wszystko od najmniejszej śrubki po drewniany domek na działkę. A w sklepiku u szwagra mam g...
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 7

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 33 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 25

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!