piątek, 30 września 2016 r.

Puławy

CBA u wójta Janowca

Dodano: 30 grudnia 2012, 17:55
Autor: (mawi)

Wójt Janowca Tadeusz Kocoń (Paweł Buczkowski / Archiwum)
Wójt Janowca Tadeusz Kocoń (Paweł Buczkowski / Archiwum)

Centralne Biuro Antykorupcyjne wzięło pod lupę kopalnię piachu w Janowcu, którą gmina od paru lat dzierżawi prywatnej firmie. Agenci CBA pojawili się w Urzędzie Gminy w Janowcu podczas ostatniej sesji rady gminy.

– Otrzymali ode mnie kopie wszystkich dokumentów z ostatnich ośmiu lat – mówi Tadeusz Kocoń, wójta Janowca.

– Nie tłumaczyli mi się, do czego potrzebne im są te papiery – dodaje.
Gmina dzierżawi kopalnię piachu od 2004 roku. Jest ona w rękach PHU WRPA Muzyka, które na swojej stronie internetowej chwali się, iż jest największą firmą wydobywającą kruszywa w województwie lubelskim.

Kocoń zapewnia, że postępowanie przetargowe przy dzierżawie kopalni było przejrzyste. O wyniki postępowania CBA jest spokojny. – Nie sądzę, żeby coś znaleźli. W tej sprawie nie ma żadnych nadużyć – podkreśla wójt Janowca.
Czytaj więcej o:
.
Gość
Świat wg Kiepskich.
10 komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

.
. (wczoraj o 23:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zgodnie z art. 92 ustawy o samorządzie gminnym stwierdzenie przez organ nadzoru nieważności zarządzenia organu gminy wstrzymuje jego wykonanie z mocy prawa w zakresie objętym stwierdzeniem nieważności, z dniem doręczenia rozstrzygnięcia nadzorczego.    Stwierdzenie nieważności uchwały lub zarządzenia organu gminy powoduje, że akt ten traci moc wiążącą od chwili jego podjęcia (ex tunc).     Przez stwierdzenie niezgodności z prawem otwarta zostaje  droga do dochodzenia odszkodowania przez poszkodowanych wydaniem tej uchwały przy odpowiednim zastosowaniu art. 160 k.p.a.(postanowienie SN z 7 czerwca 2000 r., sygn. akt III CKN 1024/00
Nic się nie stało bo nikt nie stracił
Rozwiń
Gość
Gość (wczoraj o 22:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego tylko Ty o tym wiesz ?
Rozwiń
Świat wg Kiepskich.
Świat wg Kiepskich. (wczoraj o 22:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyli ciąg dalszy serialu " Świat według Dędka " Lubimy z boku popatrzeć na takie farsy narodowe. Smród aż miło dla nosa .
Rozwiń
 .
. (wczoraj o 20:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ruscy na Krymie też są niezgodnie z prawem i komu to przeszkadza?
Rozwiń
Gość
Gość (wczoraj o 18:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgodnie z art. 92 ustawy o samorządzie gminnym stwierdzenie przez organ nadzoru nieważności zarządzenia organu gminy wstrzymuje jego wykonanie z mocy prawa w zakresie objętym stwierdzeniem nieważności, z dniem doręczenia rozstrzygnięcia nadzorczego. Stwierdzenie nieważności uchwały lub zarządzenia organu gminy powoduje, że akt ten traci moc wiążącą od chwili jego podjęcia (ex tunc).   Przez stwierdzenie niezgodności z prawem otwarta zostaje  droga do dochodzenia odszkodowania przez poszkodowanych wydaniem tej uchwały przy odpowiednim zastosowaniu art. 160 k.p.a.(postanowienie SN z 7 czerwca 2000 r., sygn. akt III CKN 1024/00
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24

CENEO