wtorek, 28 lutego 2017 r.

Puławy

CBA u wójta Janowca

Dodano: 30 grudnia 2012, 17:55
Autor: (mawi)

Wójt Janowca Tadeusz Kocoń (Paweł Buczkowski / Archiwum)
Wójt Janowca Tadeusz Kocoń (Paweł Buczkowski / Archiwum)

Centralne Biuro Antykorupcyjne wzięło pod lupę kopalnię piachu w Janowcu, którą gmina od paru lat dzierżawi prywatnej firmie. Agenci CBA pojawili się w Urzędzie Gminy w Janowcu podczas ostatniej sesji rady gminy.

– Otrzymali ode mnie kopie wszystkich dokumentów z ostatnich ośmiu lat – mówi Tadeusz Kocoń, wójta Janowca.

– Nie tłumaczyli mi się, do czego potrzebne im są te papiery – dodaje.
Gmina dzierżawi kopalnię piachu od 2004 roku. Jest ona w rękach PHU WRPA Muzyka, które na swojej stronie internetowej chwali się, iż jest największą firmą wydobywającą kruszywa w województwie lubelskim.

Kocoń zapewnia, że postępowanie przetargowe przy dzierżawie kopalni było przejrzyste. O wyniki postępowania CBA jest spokojny. – Nie sądzę, żeby coś znaleźli. W tej sprawie nie ma żadnych nadużyć – podkreśla wójt Janowca.
Czytaj więcej o:
mieszkaniec
gosc
ciekawska
(16307) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

mieszkaniec
mieszkaniec (wczoraj o 19:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gok dziala bez zarzutów co wy chcecie nawet ogloszenia sie czyta w roznych miejscach
Rozwiń
gosc
gosc (wczoraj o 19:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Potrzebne miejscena orkiestre ktora juz powstaje
Rozwiń
ciekawska
ciekawska (wczoraj o 11:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Komu Jasio z Romkiem tym razem będą "pomagać" w pozbyciu się pracy. Pani Honoracie już skutecznie pomogli. Czyżby to miała być przewodnicząca Komisji Rewizyjnej??? A może jakaś nauczycielka??? Liczę, że po sesji ktoś da znać, a może nie?
Rozwiń
sąsiad
sąsiad (wczoraj o 10:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam takie małe pytanie: czy ktoś wie gdzie dzieci z technikum wynoszą graty ze swojej szkoły i po co robi się miejsce przy lubelskiej? Czyżby gmina miała zmienić siedzibę, albo GOK rozszerza działalność?
Rozwiń
gość
gość (3 dni temu o 12:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gość napisał:
podpis napisał:
gość napisał:
. napisał:
gość napisał:
   Dzikie psy szaleją po Janowcu, pieniędzy na trzynastki nie ma. Czyżby Jasio znowu nagrody sobie przyznał i paru kolegom? Jasiu oddaj Bogu co boskie, oddaj cesarzowi co cesarskie i przestań robić gówniane oszczędności na wszystkich mieszkańcach i ich dzieciach! Kończ waść, wstydu sobie oszczędź.[/quotefrom] Może z nieodławiania bezpańskich psów gmina zaoszędzi znaczy zarobi na trzynastki dla nauczycieli? Sobie 13 gminne urzędasy dawno wypłacili. Niech Jasia i jego ekipę te bezpańskie p...lą, albo chociarz pogryzą w łydki.[/quotefrom] [quotefrom author=. timestamp=undefined]W budżetówce nie powinno być trzynastek. Budżetówka wydaje jedynie pieniądze podatników i nie wypracowuje zysku - więc za co ta trzynastka? Trzynastka dla budżetówki to zwykłe okradanie podatników.
A o kim ty nawijasz że nie wypracowuje zysku finansisto. Zysk to nie tylko pieniądze. Czy potrafisz to ogarnąć umysłowo ?
[quotefrom author=podpis timestamp=undefined]Zysk to różnica między przychodami a kosztami - potrafisz to ogarnąć umysłowo? W całym kraju na trzynastki przeznaczane jest około 6 mld zł. W rękach Pani Premier jest decyzja o    tym czy w tym roku urzędnicy faktycznie dostaną ostatnią trzynastą pensję. Trzynastki, nagrody jubileuszowe i inne dodatki powinny zniknąć bo wypłacanie ich jest okradaniem wszystkich innych płacących podatki.          
Trzynastki dla nauczycieli i innych pracowników państwowej sfery budżetowej nie są w rękach Pani Premier, bo o tym decydują sejmowe ustawy. Dla Jasia trzynastka była? Była i nie tylko dla Jasia. Więc dlaczemu Jasiu nie wypłaca innym uprawnionym? Bo nie ma z czego? To se trza było Jasiu mniej nagród wypłacać, albo na inne gówniane cele przeznaczać budżetowe środki;-). O tym, że takie wypłaty są reliktami wstydliwej naszej przeszłości wiemy wszyscy, ale póki co nowa, dobra zmiana prawa nie zmieniła. Więc co Jasiu i jego kolegom się należy a innym dotychczas uprawnionym  nie??? Płać więc Jasiu i płacz bo baranku hrubieszowski innego wyjścia nie masz;-))
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16307)

Pozostałe informacje

Alarm 24