środa, 21 lutego 2018 r.

Puławy

Co ten ZUS ze mną wyprawia?!?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 marca 2008, 19:53

Według lekarzy orzeczników wada serca pani Elżbiety powstaje dokładnie... w dniu złożenia wniosku o rentę.

Poza tym co kilka miesięcy wydają sprzeczne opinie. Dzięki temu ZUS nie musi wypłacać pieniędzy, a ciężko chora kobieta nie ma z czego żyć.

- Żyję z dziurą w sercu, bo moja wada polega na ubytku przegrody międzyprzedsionkowej - mówi Elżbieta Gol z Puław. - Lekarze kazali mi jak najszybciej poddać się operacji, żebym mogła normalnie żyć. W tej chwili nawet po kilku schodkach nie mogę wejść. O żadnym wysiłku mowy nie ma.

Wadę serca wykryto u pani Elżbiety w 2006 roku. Od kardiologa usłyszała, że musiała się z nią urodzić, tyle że wcześniej nie było tak niepokojących objawów. Jej stan pogarszał się z każdym miesiącem, nie mogła pracować. - Właściwie zostałam zmuszona, żeby się zwolnić z pracy. Moim szefom nie podobało się, że taka jestem chorowita - opowiada pani Elżbieta.

W październiku 2007 roku kobieta stanęła po raz pierwszy przed komisją lekarską w oddziale ZUS w Lublinie. Komisja uznała, że jest całkowicie niezdolna do pracy do 31 listopada 2009 roku. Nie dostała jednak renty, gdyż nie spełniła wymogów formalnych. Lekarze przyjęli bowiem, że wada serca... powstała w dniu złożenia wniosku o świadczenie. Pani Elżbieta odwołała się.

W styczniu ponownie stanęła na komisji. Tym razem medycy uznali, że kobieta jest... tylko częściowo niezdolna do pracy. - Byłam wstrząśnięta. Tym bardziej, że lekarz, do którego skierował mnie ZUS, kazał mi jak najszybciej iść na operację i to najlepiej w Aninie, bo, jak powiedział, "mogę nie doczekać” - wspomina pani Elżbieta.

- Każda komisja podejmuje niezależną decyzję - wyjaśnia Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS w Lublinie. - W drugiej komisji zasiadał lekarz specjalista od chorób tej pani. Dlatego ta komisja uznała, że jest ona częściowo niezdolna do pracy.
Ale pani Elżbieta nie poddała się. Odwołała się do sądu pracy i równolegle złożyła wniosek o przyznanie renty socjalnej.

W marcu była kolejna komisja w ZUS. Tym razem lekarze uznali, że Elżbieta Gol jest... całkowicie niezdolna do pracy. I to aż do końca marca 2010 roku. Tyle że znów nie dostała renty, bo ponownie uznano, że wada serca powstała w dniu złożenia wniosku. Tym razem był to 4 marca.

- Co ten ZUS z ludźmi wyprawia?! - denerwuje się pani Elżbieta. - Okazuje się, że można stawać na komisji 10 razy w ciągu roku i za każdym razem dostać inną decyzję. Może znowu mam przed nią stanąć?

- Pani Gol może jeszcze raz złożyć wniosek i stanąć na komisji - doradza tymczasem rzecznik Andrusiewicz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Qmpel
to ya607B4B
1.2.3
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Qmpel
Qmpel (31 marca 2008 o 12:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
" Ponad 200 rent wyłudzonych"........cxzyżby???? Ten artykuł tylko świadczy o tym jakich pracowników ma ZUS...podatnych na łapówkarstwo
i załatwiających swoje interesy finansowe...widać za mało jest kontroli wewnętrznej!!!!!!!!!!!!! Cierpi na tym zwykły chory człowiek, wszak z niego najłatwiej zrobić ofiarę...i w "balona"....Tego co "wziął" ....ZUS i tak...........przyjmie do pracy....jako "sprawdzonego i oddanego" sprawie!!!!!!!
Rozwiń
to ya607B4B
to ya607B4B (31 marca 2008 o 12:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W ZUS-e są zatrudnieni 'nieudacznicy' , ludzie bez wyobraźni i poczucia dużej odpowiedzialności za to co robią. Druga sprawa to są zatrudnieni jako 'znajomi królika' i pociotki decydentów na dobrą fuchę bo trudno nazwać pracą to co robią. Może w końcu przyjrzeć się ich przydatności w ZUS-e? i wysłać do Urzędu Pracy za jakąś robotą?
Rozwiń
1.2.3
1.2.3 (31 marca 2008 o 11:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I znowu tzw. "orzecznicy" czyli pracownicy ZUS dbają o swoją Firmę!!!!! Przecież, lepiej "orzekać" niz leczyć...???? ZUS wymaga od orzeczników specjalizacji i stażu pracy...ale czy sprawy kardiologiczne orzeka kardiolog..???? to jest loteria....można trafić na pediatrę, laryngologa lub innego
"specjalisty" od "cudownych uzrowień". W dzisiej szych czasach i przy takiej kontroli Państwa ZUS czyni co chce....ma NASZE pieniądze...niejednokrotnie "wyłudzone i zabrane" najbiedniejszym!!!!!!!
Rozwiń
~Marcin~
~Marcin~ (31 marca 2008 o 11:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#FF00FF"][/color] [size=2]Urzędasów Z ZUS-u powinno się wysłać do Władywostoku albo na Madagaskar. Powinno się ich karać za każdą udowodnioną niekompetencję.[/size]
Rozwiń
mgma
mgma (31 marca 2008 o 10:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czeka w kolejce jako zwykły śmiertelnik, a nie pracownik wysokiego urzędu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!