sobota, 20 stycznia 2018 r.

Puławy

Czystki w puławskich spółkach komunalnych. Odwołali sześciu prezesów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 maja 2009, 13:19

Ten ruch ma przynieść spółkom oszczędności, bo każdy z nich zarabiał rocznie ponad 100 tys. zł. Stanowiska w

Już pod koniec października ubiegłego roku radni podjęli uchwałę, w której apelowali do prezydenta o zrobienie porządku w spółkach. Sugerowali, żeby zmniejszył zarządy tam gdzie są wieloosobowe. Tłumaczyli to oszczędnościami - roczna pensja dla członka zarządu to ok. 100 tys. zł, a czasami grubo ponad tą kwotę.

W ubiegłym tygodniu w trzech spółkach komunalnych doszło do takich zmian. Rada nadzorcza na wniosek prezydenta odwołała cały zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Pracę stracili prezes Ryszard Skwarek oraz dwaj jego zastępcy: Roman Mazurek i Wincenty Niewiński.

Uzasadnienie odwołania każdego z nich brzmi tak samo. Po pierwsze rada powołuje się na uchwałę właściciela, aby zarządy były jednoosobowe. Po drugie zaś rada zarzuca prezesom "niezadowalające efekty pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania działalności przedsiębiorstwa, straty spowodowane brakiem właściwego zabezpieczenia spłaty wierzytelności spółki przed ogłoszeniem upadłości przez Zakłady Mięsne w Końskowoli i sporami pomiędzy członkami zarządu utrudniającymi funkcjonowanie tego organu.”

- W tej chwili nie chcę tego komentować - ucina Ryszard Skwarek, były już prezes puławskiego MPWiK.

Dwóch członków zarządu straciło stanowiska w Okręgowym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej: Ewa Brzozowska-Sadowska i Andrzej Poleszak. Dla tego ostatniego odejście z OPEC wiąże się jednak z awansem. Bo rada nadzorcza MPWiK wraz z odwołaniem swojego zarządu powołała Poleszaka na prezesa w "Wodociągach Puławskich”.

Do zmian doszło też w Zakładzie Usług Komunalnych. Tutaj rada nadzorcza odwołała wiceprezesa Piotra Koniecznego. - Właściciel powołuje, właściciel odwołuje. Ma do tego prawo - komentuje Konieczny.

Jak zmiany komentują radni PO i PiS - czytaj na www.mmpuławy.pl

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~gość~
Gość
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~gość~
~gość~ (29 maja 2009 o 09:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
A czystkę w ZGM na dęblińskiej kiedy będziecie robic,bo tam też doją kasę jak by to krowa była,opłaty za obsługę osiedli taką koszą,że w pale się nie mieści.

Tam to w ogóle cuda się dzieją , cały rok Pan V-c przyklepywał wysypkę śmieci na nieckę bez przeróbki a od mieszkańców brali grube pieniądze z przeróbką. A dzikie wysypisko na Komunalnej , ktore cuchnie że wytrzymać nie można też Urząd wpakował kupę kasy i nikt tego nie widzi czy Radni śpią ?
Rozwiń
Gość
Gość (28 maja 2009 o 11:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto pod kim dołki kopie ten w nie wpada, zgoda buduje niezgoda rujnuje a tak było w Wodociągach 2 na 2
źli nauczyciele
Rozwiń
Gość
Gość (18 maja 2009 o 21:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czystkę w ZGM na dęblińskiej kiedy będziecie robic,bo tam też doją kasę jak by to krowa była,opłaty za obsługę osiedli taką koszą,że w pale się nie mieści.
Rozwiń
Gość
Gość (18 maja 2009 o 21:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nareszcie wzięli się za tych darmozjadów,15 kierowników a 5 robotników.Robic się nie chce aby dyrektorskie stołki się marzą.Do łopaty a nie w gabinecikach sobie siedzą.
Rozwiń
ledek
ledek (18 maja 2009 o 15:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
koko jumbo napisał:
To samo powinni zrobić w Azotach. Narobiło się tam związków zawodowych walczących o reprezentatywność - bo dzięki niej mogą pierdzieć na wydzielone stołki przewodniczących z pensyjką jakieś 5000 na łapę. Tak kochani. Związki /zarządy tych związków/ walczą głównie o tzw. własne dupo-chrony, a nie o pracownika.

Masz słuszną rację z tymi pseudozwiązkowcami."Nibyreprezentaci" pracowników szukaja li tylko sojego dobra i pilnują własnej d..py. Tak jest w każdym zakładzie pracy gdzie są związki.Ciekawe ilu pracowników wskaże pomoc związków- bandy krzykaczy, podpalaczy opon, petardzistów i kamieniarzy.
Na marginesie - jak patrzę na tych działaczy powołujących się na Solidarność to pusty śmiech mnie ogarnia. Większość z nich w latach 76-81 nosiła pieluchy w zębach.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!