niedziela, 18 marca 2018 r.

Puławy

Dęblin: Wojskowe Zakłady Lotnicze nie chcą łączenia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 czerwca 2011, 18:11
Autor: (greg)

Pracownicy wywiesili transparent z ich stanowiskiem. (Fotonews / MM Lublin)
Pracownicy wywiesili transparent z ich stanowiskiem. (Fotonews / MM Lublin)

Wojskowe Zakłady Lotnicze w Dęblinie protestują przeciwko planom połączenia z Bumarem.

– Oflagowaliśmy budynki WZL oraz Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych. Połączenie z grupą Bumar byłoby katastrofą dla naszej firmy, która w przeciwieństwie do Bumaru, radzi sobie na rynku bardzo dobrze – mówi Witold Kleczkowski z zakładowej Solidarności WZL nr 3 w Dęblinie.

W kraju funkcjonuje z dobrym rezultatem 11 wojskowych przedsiębiorstw remontowo produkcyjnych. To m.in. Łódź, Bydgoszcz, Warszawa, Siemianowice i Dęblin. Związki zawodowe proponują ich konsolidację i stworzenie własnej grupy.

– Są ku temu racjonalne przesłanki. 24 spółki tworzące Bumar wypracowały w ubiegłym roku bardzo podobny zysk, co nasze 11 zakładów remontowych. Takie rozwiązanie byłoby o wiele korzystniejsze dla przyszłości zakładów oraz Ministerstwa Obrony Narodowej – tłumaczy Kleczkowski.

Pracownicy przedstawili swoje racje podczas spotkania z szefami grupy Bumar, przedstawicielami MON oraz związków zawodowych. Teraz do swojego pomysłu chcą przekonać Radę Ministrów.

– Spodziewamy się, że sprawa fuzji z Bumarem trafi niedługo pod obrady rządu. Dlatego chcemy spotkać się ministrem Michałem Bonim i przekonać go do naszego pomysłu. Nasze stanowisko podzieliła m.in. Sejmowa Komisja Obrony Narodowej – mówią związkowcy.

WZL-3 w Dęblinie jest jedynym krajowym zakładem remontującym silniki stosowane w śmigłowcach bojowych Mi-24, śmigłowcach transportowych Mi-17, śmigłowcach Mi-14. Wykonuje też tzw. próby końcowe po remoncie silników wykorzystywanych w śmigłowcach transportowych Mi-8. Jest również zakładem wykonującym remonty silników stosowanych w samolotach szkoleniowych Iskra.

Zakład WZL-3 zatrudnia 300 wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Newsletter: Jeden e-mail i wiesz wszystko
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gt
Gość
Stefan Sulikowski
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gt
gt (30 lipca 2011 o 18:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
LENARTOWICZ

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem społecznym w tym biurze jest pani Małgorzata Górska Lenartowicz.

Małgorzata Górska Lenartowicz, Jerzy Lenartowicz oraz Józef Sidoruk są to osoby które w latach 1990-2010 zajmowały sie kierowaniem zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa ta w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tys do 100 tys podpisów na listach różnych komitetów wyborczych. Fałszowano podpisy zarówno dla komitetów ze skrajnej lewicy i skrajnej prawicy. Przestępcy czerpali z tego tytułu korzysci materialne.

W mieszkaniu tych osób policja przeprowadziła rewizję w poszukiwaniu dowodów na przestępczą działalnosć w latach 1990-2010 związaną z wykradaniem danych osobowych oraz komercyjnym fałszowaniem podpisów dla różnych komitetów wyborczych będę systematycznie przekazywał mediom oraz wszystkim posłom na Sejm RP, ze wszystkich Klubów i Kół poselskich.

Mam nadzieję, że moja działalnosć pomoże w oczyszczeniu sceny wyborczej z różnego typu szumowin społecznych i osób jakie dopusciły się przestępstw przeciwko wyborom oraz przeciwko Polskiemu Państwu.

Uprzejmie informuję, że Poseł Jarosław Żaczek od wrzesnia 2006 wielokrotnie informowany był o fakcie, że wobec Jego najbliżsych współpracowników policja i prokuratura prowadzi dochodzenie o czyny kryminalne. Posłowi Jarosławowi Żaczkowi fakt ten wcale nie przeszkadzał w tym aby osoby te prowadziły w Jego imieniu działalnosć pod szyldem Prawa i Sprawiedliwosci.

A co na to partia która na swoje sztandary wypisała szczytne hasło "Prawo i Sprawiedliwosć"?
Rozwiń
Gość
Gość (4 lipca 2011 o 08:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby Ci co dzierżą stery władzy odpowiadali imiennie z podejmowane decyzje nie dochodziłoby do takich paranoi. A tak rodzi się wiele pytań i trudno nie doszukiwać się drugiego dna w determinacji rządu dążącego za wszelką cenę, do fuzji tych zakładów. Wątpliwości są tym większe, że nie tylko strona społeczna ( bo któż by się przejmował potencjalnymi klientami Urzędu Pracy) ale przede wszystkim Komisja Obrony Narodowej, bądź co bądź ekspert w tej dziedzinie, ma szereg zastrzeżeń do konsolidacji firm, znajdujących się w dobrej kondycji finansowej, z Bumarem.
Wątpię i w serce, i rozum elit rządzących, liczyłabym raczej na ich instynkt samozachowawczy oraz iż dostrzegą granice, których nie wolno przekraczać. W przeciwnym razie kolejne zakłady znikną z mapy Polski, a kolejni obywatele zasilą szeregi bezrobotnych w imię chorych ambicji ludzi, którzy dostali mandat zaufania od tych, których w tej chwili starają się unicestwić.
A odpowiedzialnych brak.
Życzę powodzenia i odwagi w kontynuacji obranej drogi.
Rozwiń
Stefan Sulikowski
Stefan Sulikowski (1 lipca 2011 o 11:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech BumarBrat idzie sobie własną drogą i każdy przyzwoity człowiek niech życzy mu jak najlepiej bo tam pracują ludzie na utrzymanie swoich rodzin. My walczymy o zachowanie naszych miejsc pracy, naszych zakładów, bo od wielu lat realizujemy odmienne inne niż preferowane przez Bumar misje, bo Bumar już zapowiada ich likwidację.

Realizując całokształt funkcjonowania z wielką determinacją walczymy o dorobek nas wszystkich obywateli RP, wypracowaną przez nas i naszych ojców pozycję tych firm oraz o możliwość spojrzenia z godnością w oczy naszym dzieciom -bo robimy wszystko co można -bo byli i obecni pracownicy wzywają do obywatelskiego nieposłuszeństwa.

Ludzie wchodźcie na stronę : [url="http://www.nszzpw.pl/"]http://www.nszzpw.pl/ [/url]
lub: [url="http://wprp.grudziadz.com/"]http://wprp.grudziadz.com/[/url]

pobierajcie i podpisujcie Petycję.

Znajoma działaczka Solidarności życząc mi szczęścia w tej sprawie –stwierdziła ,, niech wam się uda, niech setki tysięcy tych co to zrobili Nową Polskę z godnością podniosą oczy w swych środowiskach, niech będzie dowód na to, że ci co dostają władzę zachowują nadal rozum i serce” - w tym momencie mogę wskazać osoby i pragnę podziękować wszystkim członkom Sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Jednocześnie proszę wszystkich o prawdziwą Solidarność o pomoc w rozpropagowaniu Petycji. W imieniu Zespołu Koordynującego NSZZ PW powołanego przez przewodniczących wszystkich organizacji związkowych przewidzianych do wniesienia do Bumaru Wojskowych Przedsiębiorstw Remontowo Produkcyjnych . Stefan Sulikowski z WZU w Grudziądzu
Rozwiń
sonka
sonka (30 czerwca 2011 o 16:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hasło niezłe.
Rozwiń
gosc
gosc (30 czerwca 2011 o 16:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
http://p
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!