niedziela, 18 marca 2018 r.

Puławy

Dentysta o robotę się nie boi

  Edytuj ten wpis

Także aptekarz, biotechnolog czy asystent weterynaryjny nie muszą się bać, że nie znajdą w naszym mieście pracy. Gorzej jest z masarzami, kelnerami, ochroniarzami, cieślami i stolarzami. Oni znajdują się w grupach zawodów, w których nie jest łatwo znaleźć zatrudnienia.


Ranking zawodów deficytowych został przygotowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Puławach już po raz trzeci. Najświeższy, właśnie wydany, dotyczy pierwszego półrocza tego roku. - Raport powstał na podstawie danych statystycznych. Żeby uzyskać pełniejszy obraz rynku pracy w listopadzie, wybierzemy się z ankietami do pracodawców, którzy podpowiedzą nam, jakich pracowników brakuje najbardziej - mówi Robert Morszczyzna z PUP w Puławach.
Już teraz można jednak wskazać zawody, dzięki którym bez problemu znajdziemy pracę. Są to m.in. lekarze dentyści, farmaceuci, elektroenergetycy, asystenci weterynaryjni, betoniarze, spawacze, czy tynkarze. Te grupy wypadły bardzo dobrze w rankingu zawodów z największym wskaźnikiem szansy uzyskania oferty pracy.
Po przeciwnej stronie znajdują się przedstawiciele takich zawodów jak technicy elektrycy, portierzy, magazynierzy, filozofowie i politolodzy, czy stolarze. To z kolei zawody o najniższym wskaźniku szansy uzyskania oferty pracy.
Twórcy raportu uwzględnili także te grupy zawodowe, wśród których znajduje się najwięcej osób bezrobotnych długotrwale (czyli dłużej niż rok). Są to m.in. leśnicy i rybacy oraz kierownicy małych przedsiębiorstw.
Bezrobocie spada
We wrześniu w PUP w Puławach było zarejestrowanych 6768 osób bezrobotnych. Z kolei w sierpniu 6846 osób, czyli 14 proc. całej siły roboczej. To dużo mniej w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku, kiedy stopa bezrobocia wynosiła 15,7 proc. osób. - Duży procent wyrejestrowanych to na pewno osoby, które wyjechały za granicę. Ale sądzimy, że ruch w gospodarce także miał duże znaczenie na obniżenie bezrobocia - uważa Robert Morszczyzna z PUP.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!