czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Puławy

Dentysta o robotę się nie boi

  Edytuj ten wpis

Także aptekarz, biotechnolog czy asystent weterynaryjny nie muszą się bać, że nie znajdą w naszym mieście pracy. Gorzej jest z masarzami, kelnerami, ochroniarzami, cieślami i stolarzami. Oni znajdują się w grupach zawodów, w których nie jest łatwo znaleźć zatrudnienia.


Ranking zawodów deficytowych został przygotowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Puławach już po raz trzeci. Najświeższy, właśnie wydany, dotyczy pierwszego półrocza tego roku. - Raport powstał na podstawie danych statystycznych. Żeby uzyskać pełniejszy obraz rynku pracy w listopadzie, wybierzemy się z ankietami do pracodawców, którzy podpowiedzą nam, jakich pracowników brakuje najbardziej - mówi Robert Morszczyzna z PUP w Puławach.
Już teraz można jednak wskazać zawody, dzięki którym bez problemu znajdziemy pracę. Są to m.in. lekarze dentyści, farmaceuci, elektroenergetycy, asystenci weterynaryjni, betoniarze, spawacze, czy tynkarze. Te grupy wypadły bardzo dobrze w rankingu zawodów z największym wskaźnikiem szansy uzyskania oferty pracy.
Po przeciwnej stronie znajdują się przedstawiciele takich zawodów jak technicy elektrycy, portierzy, magazynierzy, filozofowie i politolodzy, czy stolarze. To z kolei zawody o najniższym wskaźniku szansy uzyskania oferty pracy.
Twórcy raportu uwzględnili także te grupy zawodowe, wśród których znajduje się najwięcej osób bezrobotnych długotrwale (czyli dłużej niż rok). Są to m.in. leśnicy i rybacy oraz kierownicy małych przedsiębiorstw.
Bezrobocie spada
We wrześniu w PUP w Puławach było zarejestrowanych 6768 osób bezrobotnych. Z kolei w sierpniu 6846 osób, czyli 14 proc. całej siły roboczej. To dużo mniej w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku, kiedy stopa bezrobocia wynosiła 15,7 proc. osób. - Duży procent wyrejestrowanych to na pewno osoby, które wyjechały za granicę. Ale sądzimy, że ruch w gospodarce także miał duże znaczenie na obniżenie bezrobocia - uważa Robert Morszczyzna z PUP.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

15-17 grudnia
komentarze (0)0
polubienia (0)0
14-12-2017

15-17 grudnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!