Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

2 lipca 2009 r.
10:31
Edytuj ten wpis

"Dzięki miasteczku holenderskiemu Cyganie będą jeździć wolniej"

0 15 A A

Tu będzie wolniej, ale pewniej i bezpieczniej - powtarzają drogowcy i urzędnicy. Żeby wypropomować "miasteczko holenderskie" projektanci nakręcili nawet filmik, w którym jeden z mieszkańców chwali, że dzięki drodze Cyganie będą jeździć wolniej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tu będzie wolniej, ale pewniej i bezpieczniej - powtarzają drogowcy i urzędnicy. Żeby wypropomować "miasteczko holenderskie” projektanci nakręcili nawet filmik, w którym jeden z mieszkańców chwali, że dzięki drodze Cyganie będą jeździć wolniej.

Od ponad miesiąca ulicą Kazimierską jeździmy już po "holendersku”. Ulica jest węższa, oba pasy ruchu oddziela wysepka, a przed skrzyżowaniami pojawiają się wyniesienia. Kierowca musi zwolnić, żeby nie zniszczyć podwozia auta.

Już od chwili otwarcia tego odcinka drogi w naszej redakcji odbieraliśmy liczne telefony krytykujące inwestycję. Suchej nitki na drodze nie zostawiali też internauci na portalu MM Moje Miasto Puławy.

"Modernizacja ul. Kazimierskiej była potrzebna, ale wysepki i progi zwalniające na niej i Włostowickiej na tą chwilę gdzie nie ma innej drogi z Puław (obwodnicy) w kierunku - Kazimierza, Opola Lubelskiego to moim zdaniem skandal. Utrudnienia w ruchu, korki szczególnie w weekendy pewne jak w banku.” - komentował "Jafo”.

Po to, żeby rozwiać liczne wątpliwości mieszkańców Puław, do naszego miasta zjechali przedstawiciele krakowskiej firmy Ekkom, która zaprojektowała wszystkie spowalniające ruch rozwiązania. Był też krajowy konsultant ds. inżynierii ruchu oraz przedstawiciele zarządów dróg: wojewódzkich, miejskich i powiatowych, a także samorządowcy i policjanci.

Wszyscy przekonywali, że już wkrótce mieszkańcy docenią walory zmian. Najbardziej sugestywnie robił to zastępca puławskiego komendanta policji. - W rejonie osiedla w okresie ostatnich dwóch lat doszło do kilkudziesięciu kolizji oraz 13 wypadków w których zostało rannych 18 osób - mówił Kazimierz Kula.

Jego zdaniem kierowcy po prostu nie respektują znaków drogowych. Bezpieczniejszą i ostrożniejszą jazdę ma wymusić nowa geometria drogi, która nie pozwoli za bardzo się rozpędzać.

Projektanci mówili też o wzbudzającej dużo kontrowersji wysepce z kostki brukowej umieszczonej na środku drogi. - Służy ona do omijania pojazdów wolnobieżnych. Będzie pomagać także osobom włączającym się do ruchu, bo samochód może wjechać na środek i tam się zatrzymać - przekonywał Piotr Nowak z firmy Ekkom.

Firma Ekkom na swoim portalu www.edroga.pl przygotowała nawet filmik promujący rozwiązania spowalniające ruch.

Na filmie wypowiadają się władze miasta oraz przedstawiciele samej firmy. Są też pozytywne opinie mieszkańców Puław. Jeden z nich mówi: "Przede wszystkim samochody będą wolniej jeździć, chodzi mi głównie o Cyganów".

Cała ulica Kazimierska, Włostowicka i inne mniejsze osiedlowe zostaną oddane do ruchu do końca listopada.

Przystanek będzie pod oknem. I koniec

Kilka tygodni temu opisywaliśmy problem Anetty Miłczak z ulicy Włostowickiej. Okna domu w którym mieszka po przebudowie drogi znajdą się dosłownie kilka metrów od przystanku autobusowego. Kobieta interweniowała u projektantów i usłyszała, że przystanek można jeszcze przenieść. Tak się jednak nie stało.

Na konferencji prasowej drogowcy tłumaczyli, że nie zrobili tego, żeby nie oddalać zatoki autobusowej od pobliskiego przejścia dla pieszych. Gdyby tak się stało, ich zdaniem piesi chodziliby wtedy na skróty. - A to zagrażałoby bezpieczeństwu - tłumaczy Marek Wierzchowski, krajowy konsultant ds. inżynierii ruchu.

Więcej informacji z Puław

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wiktor / 25 lutego 2011 o 13:53
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem danych osobowych i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.

Grupą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz (były działacz PZPR) oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Pulawa.

Fałszowano podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych.

Z tytułu fałszowania podpisów na listach poparcia przestępcy czerpali korzysci materialne.

Jako lokal do fałszowania podpisów wykorzystywano Miejskie Przedszkole Nr 10 w Puławach. Dyrektorką tego przedszkola jest pani Małgorzata Górska- Lenartowicz.

Grupa przestępcza w latach 1990-2010 sfałszowała ponad 50 tysięcy podpisów.

Do chwili obecnej nikt z wyżej wymienionych oszustów nie poniósł konsekwencji karnych z tytułu tego przestępczego procederu.
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem danych osobowych i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.

Grupą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz (były działacz PZPR) oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Pulawa.

Fałszowano podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych.

Z tytułu fałszowania p... rozwiń
Avatar
asd / 16 sierpnia 2009 o 21:04
Po jednorazowej wycieczce do Kazimierza tą "drogą" na kolejny raz nieprędko się zapiszę. Współczuje mieszkańcom podróżującym na co dzień tą drogą.
Avatar
komisarz / 6 lipca 2009 o 06:17
Ten przystanek w bramie jednej z posesji, o której była mowa we wcześniejszych artykułach jest hitem nad hitami - ten, o którym było tez na TVN24..... mistrzostwo świata głupoty i niemoctwa....

Panie Grobel, rusz pan tyłek i pomóż pan ludziom. Pan nie może? A kto może - bo z tego co ludzie mówili, to każdy odsyła do innego - i nik nic ku*** nie może.... je***y kraj.
Avatar
any / 5 lipca 2009 o 07:33
Co do miasteczka to się nie wypowiadam, ale wykonawca tych robót to jest firma rodem z PRL-u, Brak jakiegokolwiek nadzoru i porządku , kładą asfalt i po miesiącu zrywają podobnie kostkę. Jedną zatoczkę układali trzykrotnie!!!.Cierpią mieszkańcy i przejezdni odcięte sklepy i zakłady , cmentarz i kościól jak można to w XXI w. tolerować pognać tych nierobów i zmienić zarząd i nadzór.
Avatar
Gość / 4 lipca 2009 o 15:44
A cyganie to maja prawka,przecież to pisac nie potrafią,policja powinna zacząc ich kontrolowac.
Avatar
stary / 3 lipca 2009 o 21:58
Wielki szacunek dla człowieka który komentuje jazdę cyganów . Syf padlina i ból zęba . Taka ich tradycja że nie pracują ja też bym nie chcial pracować i kasiorę brać do ręki . Kartki żywnościowe i do zieleni albo na wały . Jest tyle zubożałych rodzin ale górka tylko widzi biednych i uciskanych cyganów. Dno i wodorosty .
Avatar
Pikuś / 2 lipca 2009 o 22:08
Byłem w Holandii i widziałem jak tam to wygląda. Sprawdza się, oczywiście, ale na drogach osiedlowych, wewnętrznych, pomiędzy dojazdami do posesji, ale w Holandii, w przeciwieństwie do Polski obok tzw. miasteczka typu holenderskiego biegnie autostrada lub droga szybkiego ruchu łącząca te "holenderskie" miasta. U nas jest wszystko tak samo, ale zapomniano zbudować drogę główną.
Avatar
Maciek / 2 lipca 2009 o 21:03
Mieszkam na Włostowicach i jestem bardzo zadowolony z Miasteczka Holenderskiego. Pierwsze efekty bardzo mnie cieszą. Oddany odcinek Kazimierskiej wygląda bardzo elegancko. Świetnie jeździ mi się zarówno samochodem jak i rowerem po nowej ścieżce. Nie spotkałem jeszcze nikogo wśród znajomych mi tu mieszkańców, kto narzekał by na nowe rozwiązania. Owszem, narazie tworzą się korki przy ruchu wahadłowym ale wtajemniczeni wiedzą jak je ominąć. Krytykę widać tylko na forum Dziennika, a dziennikarze całą atmosferkę podsycają. Czasami się zastanawiam, kto pisze te ociekające jadem i groźbami komentarze - frustraci, nieudacznicy czy po prostu ludzie, którzy całą swoją nienawiść wylewają w internecie.
Mieszkam na Włostowicach i jestem bardzo zadowolony z Miasteczka Holenderskiego. Pierwsze efekty bardzo mnie cieszą. Oddany odcinek Kazimierskiej wygląda bardzo elegancko. Świetnie jeździ mi się zarówno samochodem jak i rowerem po nowej ścieżce. Nie spotkałem jeszcze nikogo wśród znajomych mi tu mieszkańców, kto narzekał by na nowe rozwiązania. Owszem, narazie tworzą się korki przy ruchu wahadłowym ale wtajemniczeni wiedzą jak je ominąć. Krytykę widać tylko na forum Dziennika, a dziennikarze całą atmosferkę podsycają. Czasami się zastanawiam... rozwiń
Avatar
nick / 2 lipca 2009 o 17:18
Grobla to zarówno za pomysł jak i jego dramatycznien złą realizację za jaja powinno się powiesić. Razem z tymi któży to poparli. Nie ma pieniędzy na potrzebne rzeczy a tu miliony poszły na to aby ludziom utrudnić życie.
Avatar
ogur / 2 lipca 2009 o 16:50
włostowicka to przecież droga wojewódzka!!!!!!!!!!! jak będzie długi weekend to znowu będzie korek od lubelskiej do parchatki, bo wszyscy do kazimierza będą jechać, to nawet nie jest udany pomysł - to jakiś kretyn musiał wymyślić. oprócz urzędników i wykonawców, nikt nie jest zadowolony!!!!!!!!!!
Avatar
Wiktor / 25 lutego 2011 o 13:53
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem danych osobowych i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.

Grupą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz (były działacz PZPR) oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Pulawa.

Fałszowano podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych.

Z tytułu fałszowania podpisów na listach poparcia przestępcy czerpali korzysci materialne.

Jako lokal do fałszowania podpisów wykorzystywano Miejskie Przedszkole Nr 10 w Puławach. Dyrektorką tego przedszkola jest pani Małgorzata Górska- Lenartowicz.

Grupa przestępcza w latach 1990-2010 sfałszowała ponad 50 tysięcy podpisów.

Do chwili obecnej nikt z wyżej wymienionych oszustów nie poniósł konsekwencji karnych z tytułu tego przestępczego procederu.
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem danych osobowych i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.

Grupą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz (były działacz PZPR) oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Pulawa.

Fałszowano podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych.

Z tytułu fałszowania p... rozwiń
Avatar
asd / 16 sierpnia 2009 o 21:04
Po jednorazowej wycieczce do Kazimierza tą "drogą" na kolejny raz nieprędko się zapiszę. Współczuje mieszkańcom podróżującym na co dzień tą drogą.
Avatar
komisarz / 6 lipca 2009 o 06:17
Ten przystanek w bramie jednej z posesji, o której była mowa we wcześniejszych artykułach jest hitem nad hitami - ten, o którym było tez na TVN24..... mistrzostwo świata głupoty i niemoctwa....

Panie Grobel, rusz pan tyłek i pomóż pan ludziom. Pan nie może? A kto może - bo z tego co ludzie mówili, to każdy odsyła do innego - i nik nic ku*** nie może.... je***y kraj.
Avatar
any / 5 lipca 2009 o 07:33
Co do miasteczka to się nie wypowiadam, ale wykonawca tych robót to jest firma rodem z PRL-u, Brak jakiegokolwiek nadzoru i porządku , kładą asfalt i po miesiącu zrywają podobnie kostkę. Jedną zatoczkę układali trzykrotnie!!!.Cierpią mieszkańcy i przejezdni odcięte sklepy i zakłady , cmentarz i kościól jak można to w XXI w. tolerować pognać tych nierobów i zmienić zarząd i nadzór.
Avatar
Gość / 4 lipca 2009 o 15:44
A cyganie to maja prawka,przecież to pisac nie potrafią,policja powinna zacząc ich kontrolowac.
Avatar
stary / 3 lipca 2009 o 21:58
Wielki szacunek dla człowieka który komentuje jazdę cyganów . Syf padlina i ból zęba . Taka ich tradycja że nie pracują ja też bym nie chcial pracować i kasiorę brać do ręki . Kartki żywnościowe i do zieleni albo na wały . Jest tyle zubożałych rodzin ale górka tylko widzi biednych i uciskanych cyganów. Dno i wodorosty .
Avatar
Pikuś / 2 lipca 2009 o 22:08
Byłem w Holandii i widziałem jak tam to wygląda. Sprawdza się, oczywiście, ale na drogach osiedlowych, wewnętrznych, pomiędzy dojazdami do posesji, ale w Holandii, w przeciwieństwie do Polski obok tzw. miasteczka typu holenderskiego biegnie autostrada lub droga szybkiego ruchu łącząca te "holenderskie" miasta. U nas jest wszystko tak samo, ale zapomniano zbudować drogę główną.
Avatar
Maciek / 2 lipca 2009 o 21:03
Mieszkam na Włostowicach i jestem bardzo zadowolony z Miasteczka Holenderskiego. Pierwsze efekty bardzo mnie cieszą. Oddany odcinek Kazimierskiej wygląda bardzo elegancko. Świetnie jeździ mi się zarówno samochodem jak i rowerem po nowej ścieżce. Nie spotkałem jeszcze nikogo wśród znajomych mi tu mieszkańców, kto narzekał by na nowe rozwiązania. Owszem, narazie tworzą się korki przy ruchu wahadłowym ale wtajemniczeni wiedzą jak je ominąć. Krytykę widać tylko na forum Dziennika, a dziennikarze całą atmosferkę podsycają. Czasami się zastanawiam, kto pisze te ociekające jadem i groźbami komentarze - frustraci, nieudacznicy czy po prostu ludzie, którzy całą swoją nienawiść wylewają w internecie.
Mieszkam na Włostowicach i jestem bardzo zadowolony z Miasteczka Holenderskiego. Pierwsze efekty bardzo mnie cieszą. Oddany odcinek Kazimierskiej wygląda bardzo elegancko. Świetnie jeździ mi się zarówno samochodem jak i rowerem po nowej ścieżce. Nie spotkałem jeszcze nikogo wśród znajomych mi tu mieszkańców, kto narzekał by na nowe rozwiązania. Owszem, narazie tworzą się korki przy ruchu wahadłowym ale wtajemniczeni wiedzą jak je ominąć. Krytykę widać tylko na forum Dziennika, a dziennikarze całą atmosferkę podsycają. Czasami się zastanawiam... rozwiń
Avatar
nick / 2 lipca 2009 o 17:18
Grobla to zarówno za pomysł jak i jego dramatycznien złą realizację za jaja powinno się powiesić. Razem z tymi któży to poparli. Nie ma pieniędzy na potrzebne rzeczy a tu miliony poszły na to aby ludziom utrudnić życie.
Avatar
ogur / 2 lipca 2009 o 16:50
włostowicka to przecież droga wojewódzka!!!!!!!!!!! jak będzie długi weekend to znowu będzie korek od lubelskiej do parchatki, bo wszyscy do kazimierza będą jechać, to nawet nie jest udany pomysł - to jakiś kretyn musiał wymyślić. oprócz urzędników i wykonawców, nikt nie jest zadowolony!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 2 0

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.