niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Puławy

"Dzięki miasteczku holenderskiemu Cyganie będą jeździć wolniej"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lipca 2009, 10:31

Tu będzie wolniej, ale pewniej i bezpieczniej - powtarzają drogowcy i urzędnicy. Żeby wypropomować "miasteczko holenderskie" projektanci nakręcili nawet filmik, w którym jeden z mieszkańców chwali, że dzięki drodze Cyganie będą jeździć wolniej.

Tu będzie wolniej, ale pewniej i bezpieczniej - powtarzają drogowcy i urzędnicy. Żeby wypropomować "miasteczko holenderskie” projektanci nakręcili nawet filmik, w którym jeden z mieszkańców chwali, że dzięki drodze Cyganie będą jeździć wolniej.

Od ponad miesiąca ulicą Kazimierską jeździmy już po "holendersku”. Ulica jest węższa, oba pasy ruchu oddziela wysepka, a przed skrzyżowaniami pojawiają się wyniesienia. Kierowca musi zwolnić, żeby nie zniszczyć podwozia auta.

Już od chwili otwarcia tego odcinka drogi w naszej redakcji odbieraliśmy liczne telefony krytykujące inwestycję. Suchej nitki na drodze nie zostawiali też internauci na portalu MM Moje Miasto Puławy.

"Modernizacja ul. Kazimierskiej była potrzebna, ale wysepki i progi zwalniające na niej i Włostowickiej na tą chwilę gdzie nie ma innej drogi z Puław (obwodnicy) w kierunku - Kazimierza, Opola Lubelskiego to moim zdaniem skandal. Utrudnienia w ruchu, korki szczególnie w weekendy pewne jak w banku.” - komentował "Jafo”.

Po to, żeby rozwiać liczne wątpliwości mieszkańców Puław, do naszego miasta zjechali przedstawiciele krakowskiej firmy Ekkom, która zaprojektowała wszystkie spowalniające ruch rozwiązania. Był też krajowy konsultant ds. inżynierii ruchu oraz przedstawiciele zarządów dróg: wojewódzkich, miejskich i powiatowych, a także samorządowcy i policjanci.

Wszyscy przekonywali, że już wkrótce mieszkańcy docenią walory zmian. Najbardziej sugestywnie robił to zastępca puławskiego komendanta policji. - W rejonie osiedla w okresie ostatnich dwóch lat doszło do kilkudziesięciu kolizji oraz 13 wypadków w których zostało rannych 18 osób - mówił Kazimierz Kula.

Jego zdaniem kierowcy po prostu nie respektują znaków drogowych. Bezpieczniejszą i ostrożniejszą jazdę ma wymusić nowa geometria drogi, która nie pozwoli za bardzo się rozpędzać.

Projektanci mówili też o wzbudzającej dużo kontrowersji wysepce z kostki brukowej umieszczonej na środku drogi. - Służy ona do omijania pojazdów wolnobieżnych. Będzie pomagać także osobom włączającym się do ruchu, bo samochód może wjechać na środek i tam się zatrzymać - przekonywał Piotr Nowak z firmy Ekkom.

Firma Ekkom na swoim portalu www.edroga.pl przygotowała nawet filmik promujący rozwiązania spowalniające ruch.

Na filmie wypowiadają się władze miasta oraz przedstawiciele samej firmy. Są też pozytywne opinie mieszkańców Puław. Jeden z nich mówi: "Przede wszystkim samochody będą wolniej jeździć, chodzi mi głównie o Cyganów".

Cała ulica Kazimierska, Włostowicka i inne mniejsze osiedlowe zostaną oddane do ruchu do końca listopada.

Przystanek będzie pod oknem. I koniec

Kilka tygodni temu opisywaliśmy problem Anetty Miłczak z ulicy Włostowickiej. Okna domu w którym mieszka po przebudowie drogi znajdą się dosłownie kilka metrów od przystanku autobusowego. Kobieta interweniowała u projektantów i usłyszała, że przystanek można jeszcze przenieść. Tak się jednak nie stało.

Na konferencji prasowej drogowcy tłumaczyli, że nie zrobili tego, żeby nie oddalać zatoki autobusowej od pobliskiego przejścia dla pieszych. Gdyby tak się stało, ich zdaniem piesi chodziliby wtedy na skróty. - A to zagrażałoby bezpieczeństwu - tłumaczy Marek Wierzchowski, krajowy konsultant ds. inżynierii ruchu.

Więcej informacji z Puław
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Wiktor
asd
komisarz
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Wiktor
Wiktor (25 lutego 2011 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem danych osobowych i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.

Grupą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz (były działacz PZPR) oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Pulawa.

Fałszowano podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych.

Z tytułu fałszowania podpisów na listach poparcia przestępcy czerpali korzysci materialne.

Jako lokal do fałszowania podpisów wykorzystywano Miejskie Przedszkole Nr 10 w Puławach. Dyrektorką tego przedszkola jest pani Małgorzata Górska- Lenartowicz.

Grupa przestępcza w latach 1990-2010 sfałszowała ponad 50 tysięcy podpisów.

Do chwili obecnej nikt z wyżej wymienionych oszustów nie poniósł konsekwencji karnych z tytułu tego przestępczego procederu.
Rozwiń
asd
asd (16 sierpnia 2009 o 21:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po jednorazowej wycieczce do Kazimierza tą "drogą" na kolejny raz nieprędko się zapiszę. Współczuje mieszkańcom podróżującym na co dzień tą drogą.
Rozwiń
komisarz
komisarz (6 lipca 2009 o 06:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten przystanek w bramie jednej z posesji, o której była mowa we wcześniejszych artykułach jest hitem nad hitami - ten, o którym było tez na TVN24..... mistrzostwo świata głupoty i niemoctwa....

Panie Grobel, rusz pan tyłek i pomóż pan ludziom. Pan nie może? A kto może - bo z tego co ludzie mówili, to każdy odsyła do innego - i nik nic ku*** nie może.... je***y kraj.
Rozwiń
any
any (5 lipca 2009 o 07:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co do miasteczka to się nie wypowiadam, ale wykonawca tych robót to jest firma rodem z PRL-u, Brak jakiegokolwiek nadzoru i porządku , kładą asfalt i po miesiącu zrywają podobnie kostkę. Jedną zatoczkę układali trzykrotnie!!!.Cierpią mieszkańcy i przejezdni odcięte sklepy i zakłady , cmentarz i kościól jak można to w XXI w. tolerować pognać tych nierobów i zmienić zarząd i nadzór.
Rozwiń
Gość
Gość (4 lipca 2009 o 15:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A cyganie to maja prawka,przecież to pisac nie potrafią,policja powinna zacząc ich kontrolowac.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!