niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Puławy

Gimnazjum mówi: "do widzenia”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 lutego 2008, 16:58

Nałęczowskie gimnazjum nie chce być częścią Zespołu Szkół Zawodowych im. Z. Chmielewskiego.

Nauczyciele i rada rodziców zwrócili się z oficjalnym pismem do władz gminy. Teraz ruch należy do radnych.

W gimnazjum jest 9 klas, do których uczęszcza 216 uczniów. Uczą się w osobnym budynku, ale korzystają ze wspólnej sali gimnastycznej.

- Zdecydowaliśmy się walczyć o własną szkołę. Mam nadzieję, że radni przychylą się do naszego wniosku - zapowiada Urszula Stefanyszyn, wicedyrektor ds. gimnazjum.

W gimnazjum wszyscy podkreślają, że chcą być autonomiczną placówka i uważają, że dalsze funkcjonowanie w strukturach zespołu szkół nie jest dla nich korzystne.

- Przez dwa lata działaliśmy samodzielnie. Przyznam, że był to świetny okres. Mamy swoje osiągnięcia. Dwie z naszych uczennic wydały swoje książki. Mamy w swoich szeregach laureatów różnych konkursów. To nasze osiągnięcia - mówi dyrektor Stefanyszyn i wysuwa zarzuty. - W zespole szkół nie ma spójnej koncepcji działania. W tej chwili jest 12 klas. Połowa odejdzie w tym roku. Zespół nie prowadzi polityki naboru. Jeśli się nie otrząsną, to przyszłość rysuje się w niezbyt ciekawych kolorach. Poza tym nie chcemy przynależeć do szkolnictwa zawodowego, nie mamy takiego profilu - przedstawia punkt widzenia gimnazjum Urszula Stefanyszyn.

Dyrekcja "Chmielewskiego” ma odmienne zdanie, ale wciąż liczy na rzeczową dyskusję.
- Zespoły tworzy się po to, żeby obniżyć koszty ich funkcjonowania. Dzięki temu można prowadzić jeden plan wychowawczy, a młodzież przechodząc ze szkoły do szkoły ma ułatwioną aklimatyzację. Mamy również strategię na przyszłość. Myślimy między innymi o klasach mundurowych. Liczymy na nawiązanie bliskiej współpracy w policją - odbija argumenty Anna Furtak, od miesiąca dyrektor Zespołu Szkół im. Chmielewskiego.

Decyzje co do przyszłości szkół podejmą dziś nałęczowscy radni. - Komisja Oświaty postawiła przedłożyć wniosek pod głosowanie. Należy przy tym ustalić ile rozdzielenie szkół ma nas kosztować - mówi Urszula Borkowska sekretarz gminy.
Do sprawy wrócimy
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kudel
kudel
ok
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kudel
kudel (22 lipca 2008 o 16:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niestety Radni miasta Nałęczowa w głosowaniu nad projektem uchwały dot. wyłączenia Gimnazjum z zespołu szkół w głosowaniu tajnym odrzycili ten projekt liczbą głosów 3 za projektem, 9 przeciw, 2 wstrzymujących, przy obecności 14 z 15 radnych. Burmistrz A. Ćwiek wyraził poparcie dla tego wniosku, lecz radni zagłosowali innaczej.
Rozwiń
kudel
kudel (18 lipca 2008 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na XVIII Sesji Rady Miejskiej Nałęczowa zaplanowano podjęcie uchwły Wyłączającje Gimnazjum z Zespołu Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie :)
Rozwiń
ok
ok (28 lutego 2008 o 20:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobro dzieci jest najważniejsze, tym należy się kierować. Radni zdjęli z obrad ten temat, powrócą do niego po uzyskaniu rzetelnych argumentów.
Rozwiń
obiektywizm
obiektywizm (28 lutego 2008 o 20:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobro dzieci jest najważniejsze, tym należy się kierować. Radni zdjęli z obrad ten temat, powrócą do niego po uzyskaniu rzetelnych argumentów.
Rozwiń
45623910
45623910 (28 lutego 2008 o 07:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uważam że pomysł odzielenia tych szkół jest dobrą decyzją bo stwarzamy dużą możliwość do działania i rozwoju naszych dzieci ,integracja z patronem szkoły,myślę że dzieci bardziej angarzowały sie w życie szkoły. Jestem matką gimnazjalisty który jest w drugiej klasie gimnazjum i znam jego opinie na ten temat wolał by jego szkoła stanowiła sama osobie względy finansowe nie mogą byc najważniejsze
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!