niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Gmina Puławy. Powstanie ponad 30 latarni

Dodano: 22 czerwca 2016, 12:10

Ponad trzydzieści nowych latarni stanie w tym roku w Matygach i Niebrzegowie. Inne sołectwa również potrzebują nowego oświetlenia, a ich mieszkańcy cierpliwie czekają na pozytywne rozpatrzenie składanych wniosków.

Będą to ostatnie inwestycje oświetleniowe w gminie zaplanowane na ten rok
Będą to ostatnie inwestycje oświetleniowe w gminie zaplanowane na ten rok

W tym roku ogłoszono przetargi na inwestycje w Matygach i Niebrzegowie. W pierwszej z tych miejscowości staną 24 nowe latarnie, w drugiej będzie ich 8. Sodowe lampy o mocy 100 Watt powinny znacznie poprawić komfort poruszających się po drogach.

Rozstrzygnięcia obu przetargów można się spodziewać na przełomie czerwca i lipca. Budowa nowej linii w Niebrzegowie potrwa miesiąc, w Matygach zakończy się po sześciu tygodniach.

Jak przyznaje Radosław Kosmala z Urzędu Gminy w Puławach, to ostatnie inwestycje oświetleniowe w gminie zaplanowane na ten rok. Zdaniem części radnych, podejmowane przez gminę działania są nieadekwatne do potrzeb.

– Nie możemy się doprosić o te latarnie. Oświetlenia nie ma np. część Kochanowa, Obłap, Klikawy, czy Dobrosławowa. Zdarza się, że mieszkańcy mniejszych miejscowości kilka lat czekają na zamontowanie dwóch, czy trzech lamp. W innych wioskach oświetlenia nie mają całe ulice i dzieci muszą w ciemności chodzić do szkoły – mówi Mariola Antoniak, radna z Zarzecza.

Żeby przyspieszyć proces rozbudowy linii, konieczne są decyzje o przygotowaniu dokumentacji technicznej dla konkretnych miejscowości. W ubiegłym roku takie dokumenty powstały dla Matyg i Niebrzegowa. Wygląda na to, że pozostałe miejscowości na swoją kolej będą musiały zaczekać.

Czytaj więcej o: inwestycje Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 czerwca 2016 o 08:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiadomość dnia. 30 latarni to w innych krajach stawia się bez szumu medialnego. Bo to normalne, jak stawianie pały gdy trzeba.
Rozwiń
Gość
Gość (22 czerwca 2016 o 23:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niesamowite wydarzenie - warte uwagi jak w krajach 3go świata.
Rozwiń
Gość
Gość (22 czerwca 2016 o 21:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najpierw niech zrobią to oświetlenie a później niech się chwalą.
Rozwiń
GOSC
GOSC (22 czerwca 2016 o 19:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja ci  proponuje, żebyś zmienił komputer podczas pisania kolejnego komentarza. Napisałeś 3 (słownie : trzy) komentarze i myślisz, że nikt nie wie  jaki jest twoj IP komputera?  Czepiasz się radnej bo co, mówi prawdę, wytyka wójtowi i nie boi się się z nim stanąć w szranki?  Nie każdy tak potrafi, a ty to już na bank byś w gacie narobił. Bardzo dobrze, że są tacy odważni ludzie jak radna Antoniak. Jak widać czasami kobieta ma "większe jaja"  niż niektórzy
Rozwiń
richman
richman (22 czerwca 2016 o 17:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proponuję jeszcze, żeby pani radna Antoniak przejechała się na te słynne Obłapy, to może zacznie myśleć zdroworozsadkowo. Dla niewtajemniczonych: Obłapy to taka wieś nad Wieprzem, koło Niebrzegowa, gdzie na stałe mieszka 2 (słownie: dwie) osoby. Poza tym jest kilka domków rekreacyjnych lekarzy z Dęblina. Był już temat dociągnięcia wody do Obłap, teraz kilka latarni dla 2 osób.... Sam gospodarz który tam mieszka powiedział radnym poprzedniej kadencji, że jemu to nie potrzebne, ale jak doktory przyjadą i wieczorem na spacer nad Wieprz idą, to by im się światło przydało.... Teraz pytanie: w czyim interesie wobec tego działa pani radna? Mieszkańców czy doktorków?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!