piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Góra Puławska: Uczniowie jeszcze czekają na salę gimnastyczną

Dodano: 11 lutego 2017, 17:59
Autor: rs

W pierwszej kolejności do użytku zostania oddana sala gimnastyczna
W pierwszej kolejności do użytku zostania oddana sala gimnastyczna (fot. Radosław Szczęch)

Nadal nie ma pozwolenia na użytkowanie nowej sali gimnastycznej oraz dobudowanych części budynku szkoły podstawowej i gimnazjum w Górze Puławskiej. Władze gminy Puławy na razie nie wskazują daty zakończenia tej inwestycji.

Co prawda prace budowlane przy rozbudowie szkoły zostały zakończone, ale nadal nie wiadomo, kiedy uczniowie i nauczyciele będą mogli skorzystać z nowych sal dydaktycznych, gabinetów, pracowni i sali widowiskowo-sportowej. Jeszcze w grudniu lokalne władze zapowiadały, że będzie to możliwe po zimowych feriach. Mimo że się skończyły, to o przekazaniu pomieszczeń nie słychać.

– Obecnie trwają procedury niezbędne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie rozbudowanego budynku SP i Gimnazjum w Górze Puławskiej – informują, odpowiadając na nasze pytania, pracownicy Urzędu Gminy.

Kiedy zatem uczniowie będą mogli skorzystać np. z nowej sali gimnastycznej? – Niezwłocznie po uzyskaniu pozwolenia na jej użytkowanie – czytamy.

Poza zdobyciem odpowiednich pozwoleń, obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z sali sportowej korzystać. Jest już wyposażona. Na ścianach zamontowano drabinki i kosze, a na parkiecie ustawiono bramki do piłki ręcznej. Trochę inaczej wygląda sytuacja w pozostałej, nowej części szkoły. W nowych salach nadal nie ma mebli, tablic, stolików, krzeseł itp. Jak udało nam się dowiedzieć, władze gminy zdecydowały o tym, że na razie nie będą ich kupować.

– Gmina posiada w budżecie część środków na zakup wyposażenia, ale ze względu na możliwość uzyskania dofinansowania na ten cel w ramach (...) subwencji ogólnej Ministerstwa Edukacji, oczekujemy na szczegółowe dane na ten temat – wyjaśniają urzędnicy, podkreślając, że dzięki wykorzystaniu tej możliwości, ograniczone będą mogły zostać wydatki z budżetu samorządu.
Rozbudowa szkoły podstawowej i gimnazjum kosztowała w sumie 9,2 mln złotych, z czego 2 mln dopłacił Urząd Marszałkowski w Lublinie.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 kwietnia 2017 o 18:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może redaktorze wypadałoby napisać, że pozwolenie na użytkowanie już jest wydane? Hala sportowa pewnie najlepsza ze szkół w powiecie!
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2017 o 16:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeśli w przypadku tak dużej inwestycji użyteczności publicznej ktoś pisze, że coś jest nie tak bo odbiór po zakończeniu robót budowlanych trwa, to wykazuje się kompletną ignorancją i brakiem elementarnej wiedzy o prawie budowlanym. Jest tyle przepisów i proc. odbioru dla Straży Pożarnej, Sanepidu, Inspekcji nadzoru budowlanego, że niestety ten proces trwa. Jeśli Inspektor nadzoru bodowlanego powie, że nie można odebrać, bo jakieś przepisy nie zostały spełnione, to jeś powód, żby mówić że coś nie halo.
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2017 o 11:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Inwestycja niby zrobiona, ale coś nie halo? Ciekawe dlaczego?
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2017 o 10:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jako rodzic wiem jedno – każdy widzi, że zrobiona jest inwestycja, której nikt nie potrafił zrobić od wielu, wielu lat. Jeśli trzeba jeszcze trochę poczekać na użytkowanie bo pewnie przy tak dużym budynku formalności jest mnóstwo, to zaraz wielkie halo? Moje pokolenie o takiej sali gimnastycznej mogło tylko pomarzyć. A jeżeli gmina chce zdobyć dodatkowe pieniądze na wyposażenie po to, żeby swoich wydać mniej i mieć kasę na inne potrzeby, to chyba dobrze świadczy o gospodarności? No chyba że artykuł zamawiany …
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2017 o 06:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale o co tu chodzi ktoś nam może wyjaśnić
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!