niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Inwestor od budowy spalarni: Rada Miasta Puławy złamała prawo. Rada: Nieprawda


W imieniu rady miasta, odpowiedzi inwestorowi udzieliła jej przewodnicząca, Bożena Krygier
W imieniu rady miasta, odpowiedzi inwestorowi udzieliła jej przewodnicząca, Bożena Krygier

Prezes spółki Eko Europa, która planowała budowę w Puławach spalarni niebezpiecznych odpadów, zarzucił radzie miasta łamanie prawa. Radni wezwanie inwestora uznali za bezzasadne i jednomyślnie odrzucili.

Zdaniem Jakuba Bańkiewicza, prezesa Eko Europy, puławska rada miasta złamała prawo przyjmując na początku tego roku uchwałę dotyczącą przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Błąd miał polegać na braku analiz poprzedzających ten krok, które wykazywałyby jego zasadność, a także stopień zgodności zmian ze studium.

W ten sposób złamane miały zostać przepisy postępowania administracyjnego. W związku z tym spółka wezwała radę miasta do „usunięcia naruszenia prawa” – w domyśle anulowania przyjętej uchwały i rezygnacji z wprowadzenia niekorzystnych z punktu widzenia inwestora z zmian w planie. Na to się jednak nie zanosi. Radni w całości odrzucili skargę warszawskiej spółki, uznając ją za bezzasadną.

– Z argumentami wzywającego nie sposób się zgodzić. Podjęcie uchwały było poprzedzone analizą uzasadniającą jej podjęcie. Dokonano także oceny planowanych rozwiązań pod kątem ich zgodności ze studium – napisała w odpowiedzi na pismo inwestora, Bożena Krygier, przewodnicząca rady miasta, która podkreśliła, że te analizy nie musiały mieć formy pisemnej.

– Mogły być one złożone ustnie do protokołu na sesji. Przeprowadzenie takiej analizy potwierdza urzędowa notatka kierownika Wydziału Planowania Przestrzennego – wyjaśnia dalej radna.

Ostatecznie za uznaniem wezwania Eko Europy za bezzasadne zagłosowali wszyscy obecni na ostatniej sesji radni. Nie zamyka to jednak kwestii powstania w Puławach kluczowego z punktu widzenia spółki przedsięwzięcia – spalarni odpadów niebezpiecznych. Firma stara się uzyskać niezbędną dla jej powstania decyzję środowiskową. Władze miasta nie spieszą się jednak do jej wydawania. Cała związana z tym procedura w tym roku ruszyła od zera po tym, jak SKO skierowało ją do ponownego rozpatrzenia przez puławski ratusz. Czekają nas więc prawdopodobnie kolejne społeczne konsultacje.

robol
Gość
Gość
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

robol
robol (15 października 2015 o 11:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Skąd wiesz że nie przenoszą? Azoty to podstawa dla naszego miasta, a jeśli nie zdywersyfikuje się działalności wokół to nie będzie wesoło.

O czym Ty gadasz? :D Niby jak, wezmą ogromne zakłady gdzie pracuje kilka tysięcy ludzi, wsadzą na ciężarówkę i wywiozą w Polskę? No nie rób sobie jaj! Poza tym co to ma być "dywersyfikacja działalności wokół". Tam już teraz działa kilkadziesiąt spółek i firm, należących do zakładów lub też od nich niezależnych, które też dają ludziom pracę. Więc o czym ta gadka, weź może sprawdź co i jak bo chyba nie znasz tematu :)

Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2015 o 16:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skąd wiesz że nie przenoszą? Azoty to podstawa dla naszego miasta, a jeśli nie zdywersyfikuje się działalności wokół to nie będzie wesoło.
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2015 o 16:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie budujmy w Puławach nic, niech azoty przeniosą do Tarnowa, a u nas zostaną markety i kościoły.

Nikt nic nie przenosi więc o czym mowa :) I proponuję nie łączyć Azotów z tym tematem, bo jedyną wspólną rzeczą jest teren. Także porównanie mocno nietrafione

Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2015 o 12:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stop opłaconym komentarzom i propagandzie na stronie dziennika wschodniego! :)
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2015 o 11:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Głosując na PIS , podpisujesz się pod totalnym rozpadem naszego kraju i regionu. Tylko pewni doświadczeni politycy zapewnią stabylny rozwój. Osobiście wybieram Karpińskiego, bo ten człowiek ma na swoim koncie całą listę rzeczy, które jak założył doprowadził do końca.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!