Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 maja 2008 r.
19:35
Edytuj ten wpis

Karolina bawiła się w stolicy

0 7 A A

Zaginionej dziewczyny z Góry Puławskiej poszukiwały setki osób, a ona przez cztery dni zwiedzała galerie handlowe w Warszawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
I ma się bardzo dobrze.

"E noo.. dzięki za wszystko. Jesteście kochani” - taki wpis już po odnalezieniu zostawiła 15-letnia Karolina na portalu Nasza-klasa. W ten sposób dziewczyna podziękowała za zaangażowanie setek, a może nawet tysięcy osób, które przez kilka dni szukały jej, jak igły w stogu siana. Jak się okazało, w tym czasie poszukiwana nastolatka zwiedzała galerie handlowe w Warszawie. Przynajmniej sama tak twierdzi.

Około godz. 17 w sobotę, po ponad czterech dobach od zaginięcia, Karolina zadzwoniła do swojej matki. Powiedziała jej, że przebywa w Warszawie, jest cała i zdrowa, i chce już wrócić do domu. Matka natychmiast skontaktowała się z rodziną w stolicy oraz policjantami w Puławach. Ciotka dziewczynki pojechała do galerii handlowej Mokotów, gdyż właśnie tam czekała Karolina.

Dziewczyna wróciła do Puław w niedzielę przed południem. Stawiła się na komendę policji, gdzie rozmawiała z policjantami o powodach ucieczki. Nastolatka nie potrafiła ich jednak podać. Mówiła, że do Warszawy dojechała rowerem, a większość czasu w stolicy spędzała w galerii handlowej. Nocowała w różnych miejscach, ale - jak mówi - nie potrafi podać ani adresów, ani osób, z którymi się spotykała. W tej chwili policjanci sprawdzają, czy dziewczyna powiedziała prawdę.
- Nie potrafimy jeszcze powiedzieć, jakie były koszty akcji poszukiwawczej, ale na pewno to wielka kwota - mówi Renata Laszczka-Rusek z zespołu prasowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - Dziewczyny szukało ok. 500 osób.
Oprócz policji straż pożarna, rybacka, mieszkańcy Góry Puławskiej.

Czy rodzice nastolatki będą usieli pokryć koszty całej operacji? Raczej nie. - Nie było tu świadomego wprowadzania w błąd policjantów przez rodzinę zaginionej - tłumaczy Laszczka-Rusek.

Karolina zaginęła we wtorek rano. Około godz. 8 wyjechała rowerem do szkoły, ale tam nie dotarła. Kiedy do wieczora nie wróciła do domu, rodzice powiadomili policję.
Policjanci przez kilka dni przeczesywali okolice Góry Puławskiej

DLA DZIENNIKA - dr Anna Siudem, psycholog

Dziewczyna jest w okresie dojrzewania, a ten cechuje się dużą zmiennością emocjonalną. Czasami zwykła uwaga ze strony rodzica czy nauczyciela może być interpretowana ponadwymiarowo. Osoby w takim wieku mogą też podejmować pochopne decyzje, z których następstw zupełnie nie zdają sobie sprawy. Teraz trzeba się dokładnie przyjrzeć tej nastolatce. Ale także rodzinie, bo skoro pojawiła się ucieczka, to może kontakt z dzieckiem nie był zbyt dobry.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
też matka / 18 maja 2008 o 19:45
Za odrobienie pracy tylu poszukujących jej ludzi, powinna wysprzątać wszystkie psie kupy z puławskich trawników. Wtedy miałaby sie czym chwalić!!! Ja to bym jej tak wpier..... w domu, że by przez trzy dni nie mogła chodzić!
Czy to cielę pomyślało co przeżywali rodzice i rodzina, czy wie że przez jej wybryk kiedy naprawdę ktoś zaginie, policja powie: "ot następna głupia małolata zwiała z domu - nie ma się czym przejmowac" podczas gdy może ona rozpaczliwie potrzebować pomocy.
Avatar
79beata79 / 14 maja 2008 o 07:37
powinna byc jakas opdowiedzialnosc za tak nieodpowiedzialne zachowanie. koszty jakie zostały poniesione bo nastolatka miała "kaprys" mogły by w przyszłosci pomóc jakiejs naprawde zaginionej osobie.... może nie teraz (ma 14 lat) ale jak bedzie starsza powinna odrobic społecznie te kwote... jakby nazagrabiała sie trawników nie miałaby ochoty na takie numery..
Avatar
zaza / 13 maja 2008 o 06:52
proste - pojechala sie pieprz... z kims... wiadomo - glupie laski mysla ze w wawie sa najfajniejsi faceci ; )) hehe .. a nie wiedza ze tamten motloch naprzyjezdzal z pobliskich wiosek...

ja na miejscu rodzicow sprawdzic czy sie nie puszczala.

pozdrawiam wszystkie zdrowe na umysle dziewczyny ; )
Avatar
antyfan sławy z Góry P / 12 maja 2008 o 21:33
NO mogła pokonać nie wiesz ona jeździ w zawodowym klubie kolarskim "LZS Goń go po wsi" żal mi tej gówniary bo nie wie co robi a potem jeszcze pisze ze jest slawna na cala europe i byla na komendzie i ze nie przezyjemy tego co ona .. to powiem ci tak mloda damo... hahah taka slawe to mozesz miec jak zwykla jagoda ktora dzien w dzien chodzi z gory do puław...
Avatar
kolo / 12 maja 2008 o 10:00
Olo..polskiego w szkole nie miałeś? jak się pisze "wierzę" ..
Avatar
olo / 12 maja 2008 o 07:05
Z tym rowerem do Warszawy to z pewnością ściema. Też nie wieżę, że tak sobie pojechała rowerem. No chyba że mamy do czynienia z "maniaczką" jazdy na rowerze, która nie mogła już wytrzymać, by sobie nie "wyskoczyć" nieco dalej...
A pewnie chodzi jak zwykle w tym wieku o to samo - miłość do jakiegoś chłopaka, emocje, przeżycia, zakazy, nakazy, bunt.... i takie tam...
Avatar
Bartuś / 12 maja 2008 o 03:10
jak 15 letnia dziewczynka mogla pokonac trase +/- 125km z gory pulawskiej do warszawy na rowerze ?? Nie moge sobie tego wyobrazic
Avatar
też matka / 18 maja 2008 o 19:45
Za odrobienie pracy tylu poszukujących jej ludzi, powinna wysprzątać wszystkie psie kupy z puławskich trawników. Wtedy miałaby sie czym chwalić!!! Ja to bym jej tak wpier..... w domu, że by przez trzy dni nie mogła chodzić!
Czy to cielę pomyślało co przeżywali rodzice i rodzina, czy wie że przez jej wybryk kiedy naprawdę ktoś zaginie, policja powie: "ot następna głupia małolata zwiała z domu - nie ma się czym przejmowac" podczas gdy może ona rozpaczliwie potrzebować pomocy.
Avatar
79beata79 / 14 maja 2008 o 07:37
powinna byc jakas opdowiedzialnosc za tak nieodpowiedzialne zachowanie. koszty jakie zostały poniesione bo nastolatka miała "kaprys" mogły by w przyszłosci pomóc jakiejs naprawde zaginionej osobie.... może nie teraz (ma 14 lat) ale jak bedzie starsza powinna odrobic społecznie te kwote... jakby nazagrabiała sie trawników nie miałaby ochoty na takie numery..
Avatar
zaza / 13 maja 2008 o 06:52
proste - pojechala sie pieprz... z kims... wiadomo - glupie laski mysla ze w wawie sa najfajniejsi faceci ; )) hehe .. a nie wiedza ze tamten motloch naprzyjezdzal z pobliskich wiosek...

ja na miejscu rodzicow sprawdzic czy sie nie puszczala.

pozdrawiam wszystkie zdrowe na umysle dziewczyny ; )
Avatar
antyfan sławy z Góry P / 12 maja 2008 o 21:33
NO mogła pokonać nie wiesz ona jeździ w zawodowym klubie kolarskim "LZS Goń go po wsi" żal mi tej gówniary bo nie wie co robi a potem jeszcze pisze ze jest slawna na cala europe i byla na komendzie i ze nie przezyjemy tego co ona .. to powiem ci tak mloda damo... hahah taka slawe to mozesz miec jak zwykla jagoda ktora dzien w dzien chodzi z gory do puław...
Avatar
kolo / 12 maja 2008 o 10:00
Olo..polskiego w szkole nie miałeś? jak się pisze "wierzę" ..
Avatar
olo / 12 maja 2008 o 07:05
Z tym rowerem do Warszawy to z pewnością ściema. Też nie wieżę, że tak sobie pojechała rowerem. No chyba że mamy do czynienia z "maniaczką" jazdy na rowerze, która nie mogła już wytrzymać, by sobie nie "wyskoczyć" nieco dalej...
A pewnie chodzi jak zwykle w tym wieku o to samo - miłość do jakiegoś chłopaka, emocje, przeżycia, zakazy, nakazy, bunt.... i takie tam...
Avatar
Bartuś / 12 maja 2008 o 03:10
jak 15 letnia dziewczynka mogla pokonac trase +/- 125km z gory pulawskiej do warszawy na rowerze ?? Nie moge sobie tego wyobrazic
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 21

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!